Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o Vag-Com'ie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wszystko o Vag-Com'ie

    A mnie się nie podoba :wink: Przypomina Fiata Pande
    Ps. Już chyba ta pani obok tego autka jest fajniejsza :mrgreen:
    Kieriestof
    ---------------------------
    Octavia radość sprawia

  • #2
    Wszystko o Vag-Com'ie

    Witam!

    Chcę się dowiedzieć o co chodzi z tym vag-com'em. Z tego co jak do tej pory wyczytałem to jest to program na kompa do sprawdzania czy elementy naszej octy chodzą dobrze - nie zgłaszają żadnych błędów no i można nim też troszkę pomieszać w naszej furze. Domyślam się, żeby to podłaczyć do fury to trzeba mieć specjalny kabel. Jak nazywa się ten kabel? Skąd i za ile go wziąźć gdzie to potem podłaczyć pod furę? Skąd wziąźć ten program? Jaka jest aktulanie najlepsza i najbarzdiej polecana wresja tego softu? Czy jest spolszczenie? czy jest to pełna wersja? Czy jest to najlepszy program do tego typu prac? Jak go tak w ogóle używać? Domyślam się, że nie wyświetla on treści typu: "Masz uszkodzony czujnik temperatury" tylko wywala jakiś kod błędu. Jak tak to gdzie jest jakiś dekoder tych kodów? Oczywiście jeśli nie w polskiej wersji to chociaż w angielkiej wersji.

    Mam nadzieję, że ktoś wykaże się cerpliwością i odpowie na te pytnia

    Komentarz


    • #3
      Re: Wszystko o Vag-Com'ie

      Zamieszczone przez stefan86
      Mam nadzieję, że ktoś wykaże się cerpliwością i odpowie na te pytnia
      Trzeba bylo poszukac na forum, bo juz o wszystkim bylo.

      VAG-COMa mozna sciagnac np. stad: Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS®
      Jest spolszczenie i jest pelna wersja, bo program jest darmowy.
      Kable z interfejsem sa np. tu: Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS® na allegro tez jest pelno, ale poszukaj na forum bo koledzy podawali konkretnie od kogo i jakie kupowali. Ceny w granicach 150zl.
      Interfejs podlaczamy do zlacza diagnostycznego OBD II, znajdujacego sie pod kierownica.

      Co do obslugi to trzeba poprostu samemu dojsc co i jak.
      Kody bledow i ich interpretacji, jest pelno w necie.
      Na forum MT, jest sporo podstaw diagnozowania:
      ABC diagnozowania
      ABC diagnozowania - silniki PD - kody błedów
      ABC diagnozowania - silniki PD - bloki wartości mierzonych
      Tabele kodów błedów silniki AGR ASV AHF ALH AGP pompy VP-37
      Bloki wartości mierzonych z opisami pompy VP-37
      ABC diagnozowania - silniki benzynowe 1.8 i 1.8T - kody błędów
      ABC diagnozowania - benzyna 1.8 i 1.8T - bloki wartości

      Dodaje link do instrukcji do programu VAG-COM, niestety po angielsku ale zawsze cos:
      VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics
      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

      STOP ECO-TERRORISM!

      Komentarz


      • #4
        Może wklejcie linka do tego topicu w "Warto przeczytać: Istotne tematy na forum" podrozdział "Tematy informacyjne:", bo fajnie syntetycznie Purchawa zebrałeś te informacje :?:
        Leon FR 2.0TDI 170KM

        Komentarz


        • #5
          BioBogon, dobra mysl. k
          Zrobione.
          "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
          Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

          STOP ECO-TERRORISM!

          Komentarz


          • #6
            witam

            Niestety jeszcze nie wszystko było...
            Potrzebuje pomocy odnośnie uruchomienia VAG-a. Kupiłem interfejs z Viaken-a z przejściem na USB (Conventer USB 232) bo u mnie w kompie nie ma tego drugiego wejścia tylko USB i ....nic. System Win2000Profesional, sterowniki do convertera zainstalowane i nie mogę się połączyć z autem. Gdy robie TEST wyskakuje komunikat:
            Com Port Status: OK
            Interface Status: 3 - Not Found or Not Ready!

            VAG-COM Release 311.2-N

            Pomocy bo mnie już szlak trafia. Pościągałałem wszystkie Vag-i jakie się da i jest to samo

            PS. Sprawdzałem u kumpla na Win XP bez konwertera i prawie wszystko działa
            :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:
            NFPNorth-West
            2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
            WARSZTAT www.dsize.pl
            ->
            CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
            spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

            Komentarz


            • #7
              dobrygrzeswawa, mam takie pytanie a podłączyłeś go do gnaizda OBD w samochodzie bo taki komunikat wyswietla mi sie jak po instalcji nie podłącze do gniazda wiem że głupie pytanie ale nie napisałeś czy był podłączony

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez djczas
                dobrygrzeswawa, mam takie pytanie a podłączyłeś go do gnaizda OBD w samochodzie bo taki komunikat wyswietla mi sie jak po instalcji nie podłącze do gniazda wiem że głupie pytanie ale nie napisałeś czy był podłączony


                Kolego
                oczywiście że był podłączony a jak pisałem, u kumpla który ma starszego laptopa i program WIN XP działa prawie wszystko. Dlatego prawie ponieważ można wszędzie wejść (czyli połączyć się) ale podczas TESTu jest to samo, teki sam komunikat.
                Próbowałem resetować przy podłączonym interfejsie (do auta też) i nic to nie dało.

                Jak macie jakieś wskazówki to będe dźwięczny

                Pozdro

                Grzesiek
                NFPNorth-West
                2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                WARSZTAT www.dsize.pl
                ->
                CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                Komentarz


                • #9
                  to niestety nie moge ci pomóc napisz do viakena to ci coś podeśle

                  [ Dodano: Sro 01 Mar, 06 12:31 ]
                  napewno ci pomoże

                  [ Dodano: Sro 01 Mar, 06 12:31 ]
                  jest taki programik ale nie znam nazwy jak tylko sie dowiem to dam ci znać

                  Komentarz


                  • #10
                    to niestety nie moge ci pomóc napisz do viakena to ci coś podeśle
                    U Viaken-a nawet byłem i doszliśmy tylko do tego że laptop widział convertet tylko nie miałem czasu i stenęło na tym co teraz. Byćmoże jutro będę w Krakowie to zajade do nich jeszcze raz ale dzięki wielkie za pomoc. Jak coś znajdziesz to daj znać

                    Pozdro
                    Grzesiek
                    NFPNorth-West
                    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                    WARSZTAT www.dsize.pl
                    ->
                    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                    Komentarz


                    • #11
                      Jakiego masz tego win2k??? Jaki SP. Czasem wlasnie w tym systemie sa klocki, bo to nie jest system typowo do zabawy, a szkoda bo dziala nieraz lepiej niz XP. Z W2k3 jest to samo, pierwsze wersje mialy mase bledow
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        Jakiego masz tego win2k??? Jaki SP. Czasem wlasnie w tym systemie sa klocki, bo to nie jest system typowo do zabawy, a szkoda bo dziala nieraz lepiej niz XP. Z W2k3 jest to samo, pierwsze wersje mialy mase bledow

                        Witam
                        Nie bardzo wiem czy o to dokładnie chodzi ale mam Windows 2000 Profesional z Servis Pack 4. Jakieś 2 miesiące temu był formatowany dysk ale już znowu coś się piepszy bo nieraz nie można uruchomić jakiegokolwiek programu, wyskakuje wtedy komunikat w stylu "...jest tworzony dziennik błędów..."
                        Chyba zainstaluję XP bo 2000 mam już dosyć

                        Pozdro
                        Grzesiek
                        NFPNorth-West
                        2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                        WARSZTAT www.dsize.pl
                        ->
                        CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                        spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie wiem czy to na temat bedzie ale być moze problem jest w tym ze wszystkie windowsy powyzej 98 czyli w2k,wxp,w2k3 ukrywają adresy portów com i lpt.
                          Jest taki programik userport który nadaje poprawne adresy w/w portom.

                          Ja tylko po ich uzyciu mogłem podłączyć kompa z telefonem.

                          W kontrolerach na usb moze być właśnie taki problem port com jest tylko ze na innym adresie.
                          Gratuluję wyboru forum

                          Komentarz


                          • #14
                            a czy ktoś próbował korzystać (oczywiście nie z vag-com) z pda jako platformy do diagnozy?

                            Komentarz


                            • #15
                              franca, trzeba chyba kupić reduktor COM do PDA.

                              Komentarz


                              • #16
                                ja mam pytanie dodatkowe jeśli chodzi o Vag i współprace z silnikiem AEE bo jeśli chodzi o testy ABS, AIR BAG i Liczników to wszystko działa a jak zrobie testy silnika to duże g.... niewidzi sterownika. prosze o pomoc i dzięki , dooam tylko że w silniku 2.0 jest wszystko ok .
                                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                                  to niestety nie moge ci pomóc napisz do viakena to ci coś podeśle
                                  U Viaken-a nawet byłem i doszliśmy tylko do tego że laptop widział convertet tylko nie miałem czasu i stenęło na tym co teraz. Byćmoże jutro będę w Krakowie to zajade do nich jeszcze raz ale dzięki wielkie za pomoc. Jak coś znajdziesz to daj znać

                                  Pozdro
                                  Grzesiek
                                  Witam i co poradziłeś sobie z problemem

                                  podaj link do aukcji z której kupiłeś interface jest na optoizolatorach czy na max-ie

                                  równiez zamierzam kupić i chciałbym dobrze wybrać

                                  ponoć dosyć ważne jest posiadania dwóch linii K - chyba chodzi o uniwersalność ale do końca nie jestem pewien.
                                  1.9 TDI ALH (seria) kombi 286 tys km i nabijam wiecej
                                  www.samochodowy-warsztat.prv.pl/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Soft czyli Vag-Com w jedynej dzialacej wersji 3.1 nie wykorzysta wszystkich mozliwosci takiego interfejsu, tak mi sie wydaje. Nowsze softy sa zabezpieczone dosc skuteczne, aby dzialaly tylko z jedynym slusznym kablem RossTecha.

                                    Tak, wiec interfejs na maxie bedzie dzialal i taki na opto tez. Jeden i drugi dziala tak samo OI i OII(tu mozna co najwyzej parametry silnika sprawdzic i skasowac bledy).
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dobrygrzeswawa napisał/a:
                                      Cytat:
                                      to niestety nie moge ci pomóc napisz do viakena to ci coś podeśle


                                      U Viaken-a nawet byłem i doszliśmy tylko do tego że laptop widział convertet tylko nie miałem czasu i stenęło na tym co teraz. Byćmoże jutro będę w Krakowie to zajade do nich jeszcze raz ale dzięki wielkie za pomoc. Jak coś znajdziesz to daj znać

                                      Pozdro
                                      Grzesiek


                                      Witam i co poradziłeś sobie z problemem

                                      podaj link do aukcji z której kupiłeś interface jest na optoizolatorach czy na max-ie

                                      równiez zamierzam kupić i chciałbym dobrze wybrać

                                      ponoć dosyć ważne jest posiadania dwóch linii K - chyba chodzi o uniwersalność ale do końca nie jestem pewien.
                                      _________________

                                      Sorki że długo nie pisałem ale byłem na urlopie i miałem przerwe w TV i NET.
                                      Za dużo na ten temat to się odemnie nie do wiesz ponieważ wiedza moja jest mała Wejdź na Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji i tam się dowiesz wszystkiego, ewentualnie możesz zadzwonić. Mój interfejsik to ten OBD kkl line dla Vag-a (skoda,vw,itd.) za chyba 129pln.

                                      Problem który miałem zniknął tylko do końca nie wiem czy pomogła zmiana systemu na Link czy poprostu coś w złej kolejności robiłem. Teraz jest OK
                                      NFPNorth-West
                                      2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                                      WARSZTAT www.dsize.pl
                                      ->
                                      CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                                      spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Odgrzeję trochę kotleta.

                                        Jakie sterowniki powinny zgłosić się VAG-COMowi w O1? Udało mi się połączyć z 01-silnik, 03-ABS, 17-szafa. Nie próbowałem 15-airbag, bo kiedyś czytałem coś, że może się to skończyć małym bum. Nie znalazłem natomiast sterownika komfortu, choć wydaje mi się, że powinienem, bo kiedyś pewien mechanior połączył się z nim KTS'em. Jaki numer ma ten sterownik? Ten, który jest opisany jako komfort nie odpowiedział.

                                        Czy coś jeszcze powinno się zgłosić poza tymi 4 (5?) powyższymi? Klimę mam manualną (08 odpada wg. mnie), skrzynię też (02- też wypada), radio niefabryczne.

                                        Ale lista VAG-COM'a jest dłuższa dla O1:
                                        1U,Skoda Octavia,01,02,03,08,15,17,19,35,46,56

                                        Jeszcze jedno. Test działania interfejsu OBD II (lewy dolny przycisk w menu głównym) wykazał, że samochód nie ma interfejsy OBDII. Czy to normalne?
                                        srebrna O2 1.9 TDI BXE Ambiente, '06

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie w O1 4x4 silnik ARX sa:
                                          01 - silnik; 03 - ABS; 15 - AirBag (żadko zaglądam); 17- zestaw wskaźników; 19 - CAN Gateway; 22 - AWD; 25 - immo z przekierowaniem na adres 17; 46 - moduł komfortu, i po dołożeniu xenonów 29 i 39 lampy przód, oraz po podłaczeniu oryginalnego radia ( w sensie przewodu urwanego) 56 - radio.
                                          To chyba wszystko co mi się zgłasza w moim autku.
                                          Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
                                          HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            yoschua, W lampa prawa i lewa mozesz wejsc?? A to ciekawe, u mnie mozna wejsc tylko w lewa, prawa jakby nie istniala :twisted: Ale wole nie wchodzic, bo widze komunikat, ze sygnal lewej lampy jest za slaby albo go brakuje :lol:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maicroft, Tak, moge się podłaczyć z lampą lewą jak i prawą.

                                              We wtyczkach oryginalnych do obu lamp przewóg K - diagnostyka musi być doprowadzony do pinu 2 wtedy można uzyskać diagnostyke obu lamp.

                                              Twój przypadek przerabiałem przypadkiem, bo miałem źle zrobiony przewód pomiędzy lampami, i na początku też miałem takowy bład. Pomiędzy lampami piny 12 z lewej i pin 12 z prawej lampy muszą być połaczone razem. To jest sygnał do poziomowania. Zakładam że są oryginalne lampy z systemem autopozimowania, bo to tylko do tego jest.

                                              Rozpiske wtyczek zrobiłem przy okazji wątku xenonowego i przekłądania kostek.
                                              Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
                                              HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Moje sa oryginalne i mi nie udalo sie wejsc w diagnostyke prawej lampy dlatego pytam A co do bledu, to o co chodzi tej lampie, bo czasem lewa sie nie zapala :| A tak poziomowanie i cala reszta dziala bez zarzutu
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A to u mnie było odwrotnie inaczej.
                                                  Ja mogłem sie dostać do obu diagnostycznie, ale prawa wywalała bład właśnie zaniskiego sygnału. Zaczołem grzebać i dogrzebałem się że ktoś pomylił dziurki we wtyczce, po przełożeniu bład zniknoł i obie lampy ładnie się podnoszą i opuszczają jednocześnie.

                                                  A co do błędów, no trudno na odległość coś powiedzieć, ale może tylko wtyczka nie kontaktuje ?? Mozna zpróbować przełożyć moduł xenonowy pomiędzy lampami (te metalową puszke) i zobaczyć czy się odwróci i czy teraz druga lampa czasem nie będzie się zapalać. Gdybanie, ale nie mam pomysłu. Zapalanie czy nie raczej nie ma się nijak do tego czy czujniki poziomu działają czy nie, bo na stole bez czujników tez to się da zaświecić, tyle że jest błąd od czujników. A czujniki dochodzą fizycznie do lampy lewej (kierowcy) i standąd jednym drutem sygnał idzie do lampy prawej (pasażera). (Zakładam że to ta wersja, bo była jeszcze taka jak w Passatach gdzie czujniki poziomu dochodziły do centralki w bagażniku i dopiero do lamp z przodu.)
                                                  Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
                                                  HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X