Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia kombi, oświetlenie bagażnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia kombi, oświetlenie bagażnika.

    Witam, od dłuższego czasu nie miałem oświetlenia w bagażniku, ponieważ nie było mi bardzo potrzebne, nie przykładałem się do znalezienia rozwiązania.
    Przyszedł weekend, nadmiar wolnego czasu i postanowiłem się za to zabrać, a przy okazji, może ktoś sobie naprawi w ten sam sposób.

    Na początku sprawdziłem bezpieczniki i okablowanie, okazało się, że nie dochodzi do lampki przewód+. Nie wiem gdzie znikł ani co zrobił z nim poprzedni właściciel.
    W związku z tym zasilanie wziąłem z przewodu od lampy ze światła pozycyjnego. Prąd pojawia się tak jak w przypadku oświetlenia schowka, dopiero po przekręceniu włącznika świateł, ma to swoje plusy wyłączając światła, mamy pewność, że nie zostawimy przypadkiem włączonego oświetlenia (w razie awarii mikrostyku lub nie rozłączenia go, o czym niżej).
    Chociaż wydaje mi się, że zasilanie powinno być, tak jak w przypadku oświetlenia kabiny, po odblokowania zamka centralnego, zapala się lampka nad lusterkiem wstecznym.
    Tak samo powinien być podany w tym momencie prąd na lampkę w bagażniku, podczas załadunku do bagażnika gdy jest ciemno.

    W każdym razie prąd podałem jak napisałem wyżej, masę sprawdziłem, po połączeniu przewodów we wtyczce idącej do mikrostyku lampka zaświeciła się, czyli kabelki były ok.

    Pozostało sprawdzenia zamka i mikrostyku. Zamek po wymontowaniu



    widać przycisk mikrostyku a z jego lewej strony jest czarna mini klapka która zasłania przycisk




    oraz biały element odpowiadający za docisk wspomnianej klapki, która załącza przycisk





    u mnie on się trochę wyrobił i nie dociskał odpowiednio, co powodowało ciągłe świecenie,



    założyłem na końcówkę dociskającą fragment konektora żeńskiego (można zrobić po swojemu, ale akurat to miałem pod ręką) przedłużając ją odrobinę,
    co wystarczyło aby docisk był odpowiedni i rozłączał mikrostyk.

    po przykręceniu zamka i złożeniu całości światło zaczęło świeć cały czas,okazało się, że należy wyregulować poniższy element, po założeniu przedłużenia w postaci konektora



    wkręcając o jeden dwa obroty tak aby był założony swobodnie i powodował dociskania włącznika mikrostyku.

    Klucz do odkręcenia zamka T45.

    Jeśli potrzebne będą dodatkowe informację lub zdjęcia postaram się udostępnić w miarę możliwości.

    Pozdrawiam.
    Moja OCT

    Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

  • #2
    U mnie problem tkwił w utlenionych przewodach przy multi zlaczu ktore znajduje sie we wiązce kabli w bagażniku po lewej stronie w schowku

    Komentarz


    • #3
      Wymieniałem wszystkie kostki, ale nic to nie dało, problem był nadal.
      Moja OCT

      Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

      Komentarz


      • #4
        Panowie,
        Jak już ktoś wspomniał. Woda uwielbia dostawać się do nadwozia przepustem gumowym (tam gdzie wiązka z klapy wchodzi do nadwozia) i tam kapie sobie po przewodach na sam dół (lewy schowek w bagażniku). U mnie były całe pognite, i tak jak ktoś przypomniał - nie było plusa na kostce wyłącznika w zamku - przewód był, potencjału już nie. Próbowałem szukać, ale nieskutecznie. Puściłem osobny przewód.
        Dobrze jest porządnie uszczelnić zamek bagażnika, bo woda przez blendę też się może dostać.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X