Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Tour BFQ - podniesienie wolnych obrotów - sprawdzony sposób

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Scobel89 Zobacz wpis
    Też coś czytałem ze auta po 2005roku byłe jakoś kodowane i dużo rzeczy nie idzie adaptować
    Być może masz rację. Wiem, ze koledzy z forum z silnikiem BSE w O2 mieli podobne problemy i tam zostawało tylko ASO. Ja mam Octavie z 2004r i u mnie da się edytować tą wartość i zmieniać. Nie potrzeba żadnego kodu do zmiany. Może zadzwoń do ASO i sie dopytaj, chyba, ze ktoś z forumowiczów miał podobny problem i Ci pomoże.

    Komentarz


    • #27
      Wypróbuj jeszcze vcds lite 1.2

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
        Wypróbuj jeszcze vcds lite 1.2
        Taką wersją właśnie próbowałem
        Zapraszam --> Octavia by Scobel89
        --------------------
        ----------
        1.6 BFQ 102KM -


        Pozdrawiam
        Scobel89

        Komentarz


        • #29
          zarejestrowaną?

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
            zarejestrowaną?
            Nie, ino ściągniętą od nich ze strony
            Zapraszam --> Octavia by Scobel89
            --------------------
            ----------
            1.6 BFQ 102KM -


            Pozdrawiam
            Scobel89

            Komentarz


            • #31
              Dziś poszłem jeszcze raz zobaczyć i dalej nic ale o dziwo dziś szło zmienić na 140 ale nie szło zapisać zmiany i pierwszy raz mi wyskoczyło okno ze o legalizacji programu, wcześniej tego nie miałem, nie wiem może dlatego ze dziś miałem wifi włączone i miał zasięg sieci. Nic narazie odpuszczam temat...
              Zapraszam --> Octavia by Scobel89
              --------------------
              ----------
              1.6 BFQ 102KM -


              Pozdrawiam
              Scobel89

              Komentarz


              • #32
                A ten twój VCDS'a z pierwszego postu to jest zarejestrowany ? Jaka wersja ? Widzę, że już jakiś postęp. A co do rejestracji VCDS'a to tak jest. Jak nie masz oryginalnej wersji to nie da się wszystkiego zmienić. Do rejestrcji VCDS'a lite 1.2 wystarczy przeszukać neta .

                Komentarz


                • #33
                  Też nie zarejestrowany. Wersja 1.2
                  Dzięki za wskazówki będę szukał.
                  Zapraszam --> Octavia by Scobel89
                  --------------------
                  ----------
                  1.6 BFQ 102KM -


                  Pozdrawiam
                  Scobel89

                  Komentarz


                  • #34
                    To pewnie dla tego nie możesz tego zmienić. Nie wszystkie funkcje są dostpne. Poszukaj zarejestrowanej wersji na necie albo z crackiem/patchem. Te stare wersje VCDS'a lite 1.2 są , trzeba tylko dobrze poszukać. Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #35
                      Potrzebujecie programu VAG 311.2 wersji ENG.
                      Znajdziecie najpewniej w Google.
                      Jest też instrukcja instalacji, instalujemy w katalogu domyślnym na dysku C.
                      Działa toto tylko na Windowsach 32-bit. Zdaje się, że najlepiej na XP. Siódemka odpada.
                      Wersją 311.2 podnosiłem wolne obroty w BFQ i działało to. Zmiany były trwałe.

                      Wersją Lite nic nie zrobicie bo jest to okrojona wersja.

                      Ew. jeśli ktoś ma oryginalnego VCDS`a lub w VCDS`a z Ali to też możecie podziałać.
                      Ostatnio edytowany przez niezal; 14477. Powód: edit
                      "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                      O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                      O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                      Komentarz


                      • #36
                        Udało mi się podnieść obroty Aktywowana wersja VCDS 1.2 lite ściągniętą z chomika. Ustawiłem na 800 obrotów z wyłączoną klimatyzacją czyli tak jak w pierwszym poście.
                        shanzi dzięki za dobre wskazówki
                        Zapraszam --> Octavia by Scobel89
                        --------------------
                        ----------
                        1.6 BFQ 102KM -


                        Pozdrawiam
                        Scobel89

                        Komentarz


                        • #37
                          Nie ma sprawy. Cieszę się , że mogłem pomóc.

                          Komentarz


                          • #38
                            Witam. Potrzebuję kogoś jakiegoś "Magika" w Łodzi lub okolicach kto się na tym zna i da radę podnieść obroty w moim szkodniku komputerem. Dzisiaj wymieniłem cewke przewody i swiece i na gazie go telepie a na benzynie nie. Zauważyłem że jak mam włączona klimę i są wyższe obroty to na gazie już go nie telepie. Pomocy sam tego nie zrobię bo się nie znam kompletny laik. Już mam dosyć przygasania świateł w nocy jak się rusza i telepania na wolnych.
                            Nygus81

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
                              na gazie go telepie a na benzynie nie.
                              Ja to zamiast szukać podniesienia obrotów przyglądnąłbym się wtryskiwaczom LPG czy nie sa zalepione brudem.
                              Miałem tak samo na wolnych. Zmieniłem na nowe i mam spokój.

                              ...Moje Cappuccino MPi...

                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                              Komentarz


                              • #40
                                Dzisiaj się okazało że na Pb też trochę go szarpie ale mniaj niż na gazie. Byłem u mechanika i powiedział że to w 99% zarypana przepustnica i żebym ją wyczyścić. Więc w sobotę akcja czyszczenie. Na co mam uważać przy czyszczeniu? Może jakieś rady?
                                Nygus81

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
                                  Na co mam uważać przy czyszczeniu? Może jakieś rady?
                                  żeby nie otwierać na maxa przepustnicy i potem ja zaadaptować programem.

                                  ...Moje Cappuccino MPi...

                                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zrobiłem czyszczenie. Od strony silnika grubo czarnego, tłustego nalotu a od strony filtra troszkę nalotu. Mechanik kumpel zrobił adaptacje i naprzód. Zapalił elegancko, na Pb chodzi jak Marzenie a na gazie lekko go szarpie. Byłem się przejechać i zauważyłem że gdy jadę na Lpg ze stałą prędkością np. 80 km/h to lekko poszarpuje a na Pb chodzi gładko. Przyspiesza na obu paliwach elegancko. Wyczyscilem jeszcze wtryski gazu. Też były brudne ale większej róznicy nie widzę.
                                    Chyba muszę do gaziarza jechać na regulację. Chyba że to jeszcze coś innego.
                                    Nygus81

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Wymieniłem wtryski od gazu i przy okazji uszczelki w dolotowym dolne i górne, uszczelkę pod deklem klawiatury bo już się olej lał. Nowa odma bo stara skruszała. Autko lepiej chodzi. Dzisiaj dokonałem podniesienia obrotów VCDS-em według opisu kolegi NIEZALA i wszystko gra obroty wyższe i już nie trzęsie budą jak w traktorze. Polecam tą metodę. Jeszcze jedno pytanie. Podobno według sklepu skoda na Przybyszewskiego w Łodzi ja nie mam silnika BFQ tylko AVU bo auto było sprowadzone z Niemiec. Czy taki silnik istnieje i czym się różni od bfq?
                                      Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
                                      Nygus81

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Istnieje, co do różnic to trzeba by poszukać gdzieś szczegółowo na necie. Chodziło głównie o modernizację pod kątem coraz bardziej rygorystycznych norm , BFQ to na pewno EURO 4.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Dziesięć podstawowych parametrów silnika BFQ i AVU są identyczne, możesz poszukać samemu w poniżej podanym linku. Model silnika znajduje się na silniku, ale jak w Łodzi powiedzieli że jest AVU, to wiedzą co mówią, sam już kilkakrotnie sprawdziłem.

                                          Numery silnika są umieszczone pod obudową termostatu, ale lepiej - znajdują się także na naklejce na pokrywie paska zębatego, to przerabiałem podczas wymiany paska z pompą płynu. Polecam również przed latem wykonanie prostej zamiany dwóch przewodów, w ten sposób aby zmniejszyć temperaturę silnika z 110 stopni do ok. 95 stopni latem.


                                          Manual Skoda Octavia 1,6 75kW AVU BFQ, Manual Skoda Octavia 1,6 75kW AVU BFQ | PDF | Throttle | Fuel Injection

                                          ale to jest po angielsku, a tutaj nic nie rozumiem.

                                          Po tym linkiem znajduje się wykaz produkowanych Octavia I z silnikami

                                          Škoda Octavia - Wikipedia

                                          jak znajdę coś przy okazji to później opublikuję.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Octavia Mk1
                                            Skoda Workshop Service and Repair Manuals > Octavia Mk1 > Power unit | 1,6/74; 75 kW MPI engine | Technical Data | Technical data

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Ja też dzisiaj podniosłem sobie obroty w silniku bse. O około 100 obr.wiecej. Działa. Przyjemniej się rusza autem i nie telepie

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Cześć wam, korzystając z poradnika podniosłem sobie obroty.
                                                Co prawda mam A3 8l 1,6 AVU ale wszystko zadziałało.
                                                Mam pytanie bo zauważyłem że oprócz kanału 01 to jeszcze kanały 04-11 mają fabrycznie wpisaną wartość 128, posiada ktoś informację czego ona dotyczy?
                                                Ja zmieniłem tylko wartość w kanale 01.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Dzięki za poradnik. Podniosłem obroty w mojej O1 BFQ. Chodzi znacznie lepiej na jałowym biegu, ale pokombinuje jeszcze z ustawieniami bo obecnie ustawiłem parametr 135 i nie wiem czy nie za dużo. Kabel VAG KKL Viaken, program VAG 311.2 wersji ENG.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X