Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Relacja z wymiany zamka i klamki (foty)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Relacja z wymiany zamka i klamki (foty)

    tia wd40 najlepsze na wszystko
    coś mi sie kojarzy ze w tdi komuś jakis magik regenerowal turbine wd
    schamann, trzymam za Ciebie kciuki moze Tobie sie uda.
    ale moje zdanie znasz pytanie jak bardzo cenisz sobie swoj czas... i nie daj sie zlapac na czyszczenie w aso czy gdzies indziej zabulsz 200zł a maechanik bedzie zadowolony za za chwile znow przyjedziesz.
    bardzo Cie prosze napisz po jakims miesiącu po czyszczeniu czy coś pomogło
    pomorze to innemy ocenić skuteczność czyszczenia przepustnic i licze ze zmieni moje zdanie
    pozdrawiam

    Jachu
    www.pdaclub.pl

  • #2
    Relacja z wymiany zamka i klamki (foty)

    Witam Ostatnio rozebrałem troche moja Octe i mam kilka fotek z cyklu "Jak rozebrac?" głównie chodzi o drzwi przednie, rozebranie tapicerki, demontaż mechanizmy zamka i klamki.
    Jesli jestescie zainteresowani chetnie wyslę kilka fotek
    Pozdro Chudy

    Komentarz


    • #3
      Jasne, ze wrzucaj fotki i opis - przyda sie.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Chudy, spadles mi z nieba wlasnie przymiezam sie do demontazu przednich drzwi( pasazera)
        i nie mam zielonego pojecia jak wyciagnac zamek
        probowalem juz przekrecac ale ta linka nie chce zejsc z klamki
        wiec czekam z niecierpliwoscia

        Komentarz


        • #5
          oki dajcie mi kilka dni na przygotowanie relacji (opis i zdjecia)
          niedługo mam w planie rozebranie tylnej klapy(combi) bo gdzies wcieło mi światło w baghażniku, to tez porobie foty, później przygotuje relacje z wymiany odboi (bałwanków) na tylnych amorach, ale na to potrzebuje trochę czasu.
          Odwiedzajcie ten post, postaram sie szybko z tym uporać.
          Chester121 jesli masz pytania odnośnie tego demontazu to wal, relacja pojawi sie juz w krótce.
          jeśli Wam się spieszy wyśle foty na emaila
          JAk cos to piszcie " [email protected] "
          Pozdro chudy

          [ Dodano: Sro 29 Mar, 06 21:26 ]
          Opisy i foty są mojego autorstwa.
          Jakoś sam do tego dochodziłem ale się udało, częśc opisu znajdziecie w książce Skoda Octavia na str. 277-284 jest tam opis demontażu boczków i takich tam.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Super dokladna relacja, przyda sie dla mnie do wyciszenia drzwi k
            Passat 2.0 TDI, 140 KM, 2007, Comfortline
            mam nadzieję, że będzie równie dobry co octavia...

            Komentarz


            • #7
              Dodam tylko ze w nowszym modelu tapicerki i przy paneli elektrycznych szyb jest troszke inaczej Dochodzi poprostu kwestia wyjecia tego plastiki.

              Nalezy najpierw w miejscu gdzie jest panel i miejsce gdzie ciagniemy zamykajac drzwi podwazyc od dolu w zdluz laczenia aby oddzielic wewnetrzna czesc od drzwi.

              Nastepnie delikatnie, ale stanowczo trzeba od przodu panelu na styku z tapicerka wsunac cos plaskiego i podwazac tak, zeby panel pionowo do gory wyszedl. Jest na takie zatrzaski. Z tylu panelu dokladnie tak samo. Ze srodkiem trzeba juz troche pokombinowac, ale tez pojdzie.

              Dodam, ze moj panel od poczatku nie ma kawalka plastiku, bo ekipa montujaca alarm w salonie chyba, za szybko chciala ten panel wyjac. Oczywiscie z zewnatrz tego nie widac.

              Zycze powodzenia
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                Dodam tylko ze w nowszym modelu tapicerki i przy paneli elektrycznych szyb jest troszke inaczej Dochodzi poprostu kwestia wyjecia tego plastiki.

                Nalezy najpierw w miejscu gdzie jest panel i miejsce gdzie ciagniemy zamykajac drzwi podwazyc od dolu w zdluz laczenia aby oddzielic wewnetrzna czesc od drzwi.

                Nastepnie delikatnie, ale stanowczo trzeba od przodu panelu na styku z tapicerka wsunac cos plaskiego i podwazac tak, zeby panel pionowo do gory wyszedl. Jest na takie zatrzaski. Z tylu panelu dokladnie tak samo. Ze srodkiem trzeba juz troche pokombinowac, ale tez pojdzie.

                Dodam, ze moj panel od poczatku nie ma kawalka plastiku, bo ekipa montujaca alarm w salonie chyba, za szybko chciala ten panel wyjac. Oczywiscie z zewnatrz tego nie widac.

                Zycze powodzenia
                Sorki za tego kotleta ale wlasnie zabieram sie za boczki (przod) w mojej Octavi. Maicroft czy posiadasz jakies fotki z "rozbrojenia" panelu sterowaniem szyb ? Jestem laikiem w takich sprawach a Twojego opisu do konca nie kumam. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz.
                Zaku (2004 Tour Combi - ASV)

                Komentarz


                • #9
                  Fotek nie mam, moze cos bym pyknal, ale po weekendzie dopiero. Chyba ze ktos ma
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Fotek nie mam, moze cos bym pyknal, ale po weekendzie dopiero. Chyba ze ktos ma
                    Dzieki za info, jesli mozesz podaj mi jakis nr tel do Siebie, zadzwonie wtedy napewno zakumam. Moj mail [email protected]
                    Zaku (2004 Tour Combi - ASV)

                    Komentarz


                    • #11
                      A klamki w Golfie 4 i Octavii I sa te same bo znalazlem takie jedne na allegro do Golfa chromowane i sie zastanawiam czy warto sie bawic w ich wymiane czy moze poprostu strzelic sobie chromowane nakladki. Tylko pytanie czy klameczki sa te same i czy chce zaplacic za nie jeszcze raz tyle co za nakladki :P
                      Pozdro

                      Komentarz


                      • #12
                        Klamki napewno będą pasowac bo są identyczne tak jak w nr. Toledo i fabii.
                        Kwestia wymiany to jakieś 15min
                        Powodzenia

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam koledzy. Mam pytanie czy jest możliwość wymiany samej wkładki zamka i jaka cena może być tej wkładki. Jak kupiłem swoją oktawke nie sprawdziłem czy zamki od drzwi chodzą i tu zonk. Po 8 miesiącach jazdy coś mnie tchneło żeby sprawdzić przed zimą i okazało się że do zamka w klapie bagażnika w ogóle nie mogę włożyć kluczyka a w przednich drzwiach prawych i lewych wchodzi kluczyk ale nie drgnie ani w prawo ani w lewo. Co to centralny robi z człowieka. A kupowałem z komisu Skody tu w Inie, auto przez nich serwisowane. Jak mogą tak ludzi oszukują!
                          TDI AGR Ambiente
                          CB (TCB) tti 770

                          Komentarz


                          • #14
                            na allegro sa komplety jakies 200 stowki chyba - ale bez tylniej klapy - tak wogole wyciagniecie tej wkladki graniczy z cudem

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez marekzu
                              na allegro sa komplety jakies 200 stowki chyba - ale bez tylniej klapy - tak wogole wyciagniecie tej wkladki graniczy z cudem
                              Ktorej ? z drzwi w serwisie wyjeli i wlozyli nowa moze w 5-10min max.
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz


                              • #16
                                tej z tylniej klapy - u mnie nie do wyciagniecia jest

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Chudy
                                  później przygotuje relacje z wymiany odboi (bałwanków) na tylnych amorach, ale na to potrzebuje trochę czasu.
                                  Chudy, kiedy planujesz wymienić bałwanki ?
                                  Moje już się proszą o wymianę, a ja o instrukcję...
                                  Dwuoctaviusz
                                  starsza O1 1,8 `98 + LPG
                                  i nowsza O2 1,6 `08

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    moje już wymienione relacja juz jest zrobiona przez kogoś innego :
                                    Forum - Octavia Club Polska
                                    Pozdro Chudy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      wracajac do demontazu boczków z drzwi... mam problem ze sciagnieciem uchwytu do zamykania drzwi tylnych. wiem ze sa pod nim dwie sruby ale w zaden sposob nie moge sciagnac tego plastiku. ma ktos moze na to jakas zlota porade ?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        trzeba podwarzyś i mocno pociągnać bo sa na zatrzaski

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Pociagnac od spodu lub inaczej od dolnej czesci uchwytu. Tam trzeba uwazac, zeby ciagnac na to co sie zdejmuje, a nie za calosc, potem jak dol odejdzie to ciagnac do siebie i gore krecac na boki wypada w momencie
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam po raz pierwszy na forum

                                            Od razu wielkie dzięki dla Maicroft, który już pomógł mi 2 razy na maila


                                            Mam dziś pytanie dokładnie odnoście tego co piszesz.
                                            Czy z przednią klamką od strony pasażera jest tak samo?

                                            Walczyłem kilkanaście minut, zadrapałem klamkę, i odpuściłem sobie bo bałem się że ją złamię.

                                            Też najpierw od dołu podważyć zatrzaski i ciągnąć na chama?

                                            "Chudy" odsyła przy pierwszym zdjęciu do książki Octavi na stronę 278, ale nie mam tej książki.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Prawe drzwi maja klamke dwu czesciowa na wcisk. To tez sklada sie z dwoch polowek.

                                              Zobacz tu: Forum - Octavia Club Polska Chyba o to Ci chodzi
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Udało się, użyłem pół metrowego wkrętaka dla hydraulików i wyrwałem tą wnerwiającą klamkę.

                                                Mam do Was jeszcze jedno pytanie:

                                                Po rozebraniu drzwi, które chciałem wygłuszać, zamontować panele mdf i założyć moje nowe głośniki okazało się, że drzwi są fabrycznie wygłuszone!

                                                Zostawiłem to wygłuszenie i dałem tylko zamiast plastikowej tulei panele mdf no i nowe głośniki.

                                                CZY:
                                                to fabryczne wygłuszenie Waszym zdaniem to totalna lipa, czy wystarczająca sprawa dla przeciętnego słuchacza - Nie zamierzam montować wzmacniaczy, subów itd, chcę mieć tylko dobre granie z samego radyjka z przodu auta?

                                                Zastanawiam się po prostu czy to wygłuszenie coś daje, czy to jedynie coś co udaje wygłuszenie drzwi?

                                                Wygłuszenie fabryczne:
                                                Szara miękka pianka (lekka)
                                                Wyklejone jest nią całe wnętrze, i całe "zewnętrze".

                                                Zastanawiające jest zaklejenie pianką także przestrzeni za głośnikiem - czy ta przestrzeń nie powinna być otwarta, żeby dźwięk trafiał do przestrzeni drzwi....?

                                                Załączyłbym zdjęcie, ale jeszcze nie doczytałem jak to się robi

                                                Wyraźcie swoją opinię proszę, bo nie wiem czy to że wciąż nie gra tak jak bym chciał wynika ze złego wygłuszenia, czy z tego że mam archaiczne radio.
                                                Głośniki to Helix 62.1, a radio to Blaupunkt kaseciak, Amsterdam TCM127

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  To fabryczne 'wygluszenie' to taka gabka szara??
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X