Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana silniczków w lampach, demontaż lamp w Octavi I 2004 1U

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana silniczków w lampach, demontaż lamp w Octavi I 2004 1U

    Witam.
    Wymieniałem ostatnio silniczki w lampach i przy okazji zrobiłem kilka fotek.
    Do wymiany silniczków potrzeba klucz nr 7 /do odkręcenia kierunkowskazu od lampy/ i torks nr 20 do odkręcenia lampy/
    1. Odkręcamy kierunkowskaz od lamy.

    Zdjęcie - 02.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl

    2. Wysuwamy kierunkowskaz do przodu zwracając uwagę na zaczepy i przewód do kierunkowskazu. (można go odpiąć ale można zostawić :kierunek na kablu).
    3. Odkręcamy 4 śruby mocujące lampę.

    Zdjęcie - 02.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl
    Zdjęcie - 03.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl
    Zdjęcie - 02.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl

    Ostatnią śrubę najtrudniej wykręcić ale jeszcze trudniej wkręcić ;-)

    4. Odpinamy wiązkę przewodów która idzie do lampy i wyciągamy lampę.

    5. Odkręcamy dwie śruby mocujące silniczek do lampy.
    6. Ja demontując silniczek nie kombinowałem na siłę tylko po odkręceniu silniczka pociągnąłem go lekko do góry i obróciłem. Zrobił mi się dostęp do odkręcenia plastiku co łączy lampę
    z silniczkiem.

    Zdjęcie - 02.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl

    7. Po odkręceniu tej śrubki bez problemu wyszedł silniczek i to mocowanie.

    Zdjęcie - 02.11.2017 - norbeusz1980 | Fotosik.pl

    8. Skręcamy w odwrotnej kolejności.

    Po wymianie silniczka trzeba pamiętać o podpięciu przewodu do silniczka, podpięciu wiązki przewodów które wcześniej zostały wypięte z lamy i ustawieniu metalowego zatrzasku w odpowiednią pozycję (ten zatrzask który dociska plastik ochraniający żarówkę od świateł.) Ja nie zwróciłem na niego uwagi i ustawił się w takiej pozycji że musiałem drugi raz demontować lampę.
    Dobrze jest sprawdzić po wymianie jak światła się ustawiły w pozycji "0", bo może trzeba będzie coś skorygować.

    Po tych czynnościach możemy cieszyć się sprawną regulacją świateł.
    Pozdro.

  • #2
    A ja tam wymieniałem na czuja bez demontażu lampy
    Była O1 AGR

    Jest O1FL ALH

    Komentarz


    • #3
      Ja mogę dodać od siebie drobną uwagę, że przed demontażem ustawiamy silnik z max wysuniętym trzpieniem czyli lampy ustawione max do góry i tak samo ustawiamy nowy silnik znacząco to ułatwi montaż, a dodatkowo przed wkliknięciem kulistego trzpienia w gniazdo w lampie warto sobie delikatnie posmarować kulkę trzpiena jakąś wazeliną, dużo łatwiej trzpień wskakuje na swoje miejsce.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Również potwierdzam, że nie ma potrzeby demontować lamp do wymiany tych silniczków.
        Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X