Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Soczewki przeciwmgielne i Led regulacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Soczewki przeciwmgielne i Led regulacja

    Witam, zakupiłem zestaw żarówek led h3 zamontowalem je w miejscu żarówek przeciwmgielnych. Świecą ładnie ale trochę za nisko, stąd moje pytanie - czy da się jakoś wyregulować soczewki? Pozdrawiam

    Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Kolego a czy Ty chciałeś tymi ledami uzyskać reflektory dalekosiężne czy liczyłeś na co, bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Jak świecą światła przeciwmgielne?
    Muszą dawać dużo rozproszonego światła, nie mogą świecić "snopem" tymi ledami to podejrzewam, że sobie tylko pogorszyłeś sprawę a teraz szukasz ratunku.

    Wyregulować soczewek się nie da przynajmniej cywilizowanymi metodami udostępnionymi przez fabrykę.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Bardziej myślałem o używaniu ich jako świateł mijania. Led w h4 testowałem ale raziły jadących z przeciwka. Zależy mi na dobrej białej barwie Światła.

      Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez gutecky Zobacz wpis
        Bardziej myślałem o używaniu ich jako świateł mijania.
        Mój tata kilka lat temu za taki sam manewr był zmuszony na drodze wyciągać żarówki 21W z halogenów "wesem". Był wybór albo kwit albo usuwa pan przyczynę na drodze i dalej jedzie na normalnych światłach.
        Ale żebym nie upominał... mówiłem... dybnie Cię jakiś upierdliwiec i zapłacisz. Po tej akcji kupił najtańsze chińskie ledy za 5 dych i ma spokój.

        Dlatego Tobie też radzę kupić światła do jazdy dziennej. Za niewiele ponad 200zł masz np.
        Lampa przednia Światła do jazdy dziennej Philips DayLight 9 Rozwiązania LED 12831WLEDX1 12 V 2x3,5 W - Opinie i ceny na Ceneo.pl
        sam używam i nie ma żadnych problemów. Na allenietanio trafiłem w jakiejś promocji za dwie stówki.

        Link na gwiazdkę jak znalazł.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Światła dzienne mam chodzi mi o lepsze w białej barwie Światła mijania.

          Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Dalej nie wiem dokąd zmierzasz. Halogenami z żarówkami led chcesz poprawić, doświetlić sobie drogę?

            Może masz wypalone odbłyśniki albo żarówki kiepskiej jakości, rozumiem że masz wersję poliftową?.

            Ja mam taką żarówkę H4 z biedronki, którą jak włożysz do lampy to jedna plama światła jest na przeciwnym pasie a druga na prawym poboczu natomiast przed lampą jest czarna plama, ciemno. W jaki sposób ta żarówka tak świeci nie wiem, na oko wszystko jest na swoim miejscu. Jak byś włożył taką żarówkę do lampy to masz efekt podobny jakbyś nie miał jednego "oczka" plamy światła z lewej i prawej lampy nakładają się na siebie częściowo, przynajmniej po prawej stronie, taki shit.
            Może warto sprawdzić lampy. Octavia ma naprawdę dobre światła.

            Kiedyś używałem zwykłych żarówek narva albo tungsram po 10-12 zł i też nie było powodów do narzekań. Teraz mam żarówki osram laser night breaker i jest naprawdę bardzo dobrze różnica w porównaniu do zwykłych żarówek jest bardzo duża.
            Więc może warto zainwestować w dobre żarówki.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              bambek co do "podróby" drl - ja w każdym aucie pakuje led w gniazda halogenów i nikt sie nie czepia. od paru lat tak jeżdze, w różnych autach, wiele km i nie mam problemów. Twój tata wpakował jakieś mocniejsze żarówki rozumiem?, a nie led? przeciętny niebieski nie odróżnia czy to drl czy led żarówka w halogenie - tymbardziej na odległość i przy takiej ilości drlów na drodze.
              w wesemie domontowanym w cieniasie mialem ori właśnie żarówki 21w - ale 20 lat temu, podłączone pod postojówki hehe (to było druciarstwo) - kiedyś czepnęli się, że nie jest to odrębna instalacja tylko i że nie mogę włączyć postojówek osobno. Ale wtedy nie było świateł dziennych jeszcze. kazali odłączyć i tyle

              a co do mijania bambek ma racje. halogen nie da Ci oświetlenia drogi takiego jak lampa do tego służąca, bo nie ma zakresu świecenia takiego, jakbyś nie ustawił i cokolwiek tam zamontował. lepiej zainwestować w lepsze żarówki lub wymienić lampy (odbłyśniki uszkodzone?)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                Twój tata wpakował jakieś mocniejsze żarówki rozumiem?, a nie led?
                Nie Led, to były zwykłe 21W takie tam druciarstwo, "szkoda żarówek w dzień świecić, tyle prądu" i trzeba było coś zaradzić. Były to ostatnie lata poloneza caro czyt. "czaro" dawne czasy, kiedy o ledach jeszcze było wiadomo tyle, że gdzieś tam w jakichś wzmacniaczach się widziało wiesz "cudowne lata".

                gutecky na badaniu technicznym możesz sprawdzić jakie natężenie światła daje lampa
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X