Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż włącznika świateł w grupie VAG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż włącznika świateł w grupie VAG

    Na kanale Krzynol garage nasz kolega zamieścił fajny filmik:



    po obejrzeniu proszę o łapkę w górę i ewentualnie subskrypcję kanału. Na tym kanale można znaleźć całe mnóstwo omówień interesujących spraw związanych z naprawą samochodów wprawdzie dotyczą jak dotychczas Octavii 2, ale część z nich można odnieść do Octavii I.

    Skoda Octavia I do roku produkcji 2000

    Włącznik świateł Skoda Octavia I do 2000r - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

    Skoda Octavia I od 2001 do 2010

    Włącznik świateł Skoda Octavia od 2001r czerwone podświetlenie - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

    W moim samochodzie tam także znajduje się włącznik światła przeciwmgłowego – tył.

    Poniżej filmik dla Skody Octavia I, ale po rosyjsku, zasada demontażu ta sama, przy czym na następnym linku można zobaczyć różne warianty montażu włącznika świateł. Na tej stronie internetowej drive2 można także znaleźć różne sposoby regeneracji i podświetlenia włącznika.



    403 — Доступ запрещён

    Wymiana włącznika świateł

    SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

    Z nowości znalezionych w internecie:

    Wymiana żarówek tylnych w Octavia 2 i 2FL combi





    Octavia I Tour



  • #2
    To jest wyłącznik, a nie włącznik.

    Komentarz


    • #3
      Taka mała podpowiedź , Włącznik jest zarazem w,,y,,łącznikiem .... Padabumtssss

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
        To jest wyłącznik, a nie włącznik.
        Jak wsiadasz do auta to co robisz tym czymś w pierwszej koljności? Włączasz światła czy je wyłączasz?
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz posta
          To jest wyłącznik, a nie włącznik.



          Jak wsiadasz do auta to co robisz tym czymś w pierwszej koljności? Włączasz światła czy je wyłączasz?

          Kolega ma wszystko na AUTO ustawione i ani nie włącza anie nie wyłącza

          Krzyś krzynol poradniki jak zwykle na szóstkę z plusem ​​​​​​​

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Przemek_i nie wiesz ,że jak kupujesz drzwi to są tylko wejściowe albo wyjściowe?!

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
              jak kupujesz drzwi to są tylko wejściowe albo wyjściowe?!
              Prawo czy lewostronne ???

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Zewnętrzno/wewnętrzne

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                  Zewnętrzno/wewnętrzne
                  A do jakiego pomieszczenia ??

                  ...Moje Cappuccino MPi...

                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                  Komentarz


                  • #10
                    No to fajnie sobie jajca porobiliście, ale jednak żaden nie sprawdził i się nie dowiedział, że tu chłopski rozum nie działa i ma być wyłącznie '"wyłącznik".

                    Pomogę:

                    Strona nie została znaleziona – Akademiaelektryka.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeżeli jesteś taki ,,obyty,, to powiedz wszystkim na jakiej zasadzie jest zbudowany element sterujący światłami i dalej na jakiej podstawie kwalifikujesz go jako Wyłącznik.

                      Komentarz


                      • #12
                        A po kiego czorta? Wystarczy w tytule dodać "y" i sprawa nazewnictwa jest załatwiona.

                        PS Nie umiesz odnaleźć na klawiaturze cudzysłowu?

                        Komentarz


                        • #13
                          Już nic więcej nie piszę ale cisną mi się słowa Henryka Kwinto na usta

                          ...Moje Cappuccino MPi...

                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                          Komentarz


                          • #14
                            Mnie Dezerterzy i tekst kto zwraca uwagę na Siebie uwagę ...

                            Komentarz


                            • #15
                              A mnie:
                              "Komisarz Przygoda - pedant, szczególarz ..."

                              ...Moje Cappuccino MPi...

                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                              Komentarz


                              • #16
                                tak na zakończenie odpowiadając na problem czy włącznik czy wyłącznik. To informuję, że zarówno w języku polskim jak i niemieckim i rosyjskim używa się słowa włącznik dla samochodów Skoda i VW, a dokładny przekład z niemieckiego to przełącznik wielokrotny.

                                Jeżeli dalej pragniesz zmiany terminologii technicznej części samochodowej, to zwróć się do producenta tj. Czeskiej Skody i Niecieckiego VW, gdyż tylko oni są władni zmienić terminologię techniczną części i może na Twój umotywowany wniosek to uczynią.

                                Zapoznaj się także z literaturą fachową w tym temacie, gdyż w książce H.R Etzolda Skoda Octavia I sam naprawiam, na stronie 109 jest napisane „Włącznik świateł, nastawnik regulujący zasięg świateł”.

                                Zobacz także na pkt. 1 na następującej stronie internetowej: Steuergeraet fuer Klimaanlage Octavia (OCT) 2005 jahr Skoda EUROPA 941050
                                Mehrfachschalter fuer Stand-, Fernlicht und Nebelschlussleuchte, co należy tłumaczyć: Wielokrotny przełącznik do parkowania, świateł drogowych i tylnego światła przeciwmgielnego. Natomiast wyłącznik to ausschalter.

                                Po angielsku to multiple switch tj. wielokrotny przełącznik.

                                Po rosyjsku Переключатель co oznacz przełącznik.

                                Jeżeli zaś, obejrzałbyś starannie te filmiki to zauważyłbyś, iż jednym z nich założono automat do włączenia i wyłączania.

                                Po drugie, na forum publikuję artykuły dotyczące naprawy i wymiany części w Skoda Octavia I skierowane do tych, którzy pragną samodzielnie dokonać remontu i do tego nie mają zbyt dużej wiedzy technicznej, dlatego niektóre tematy są tak mocno rozbudowane. Samochody Octavia I mają już swój wiek, i należy liczyć się z naprawami, stąd traktuję moje artykuły jako bazę wiedzy do ewentualnych remontów i rozwiązania wątpliwości przy naprawie. Po co płacić mechanikowi za naprawę, gdy można samemu jej łatwo dokonać.

                                Po trzecie, powyższy artykuł opublikowałem także dlatego aby zwrócić uwagę na pracę jaką wykonał nasz kolega z forum Krzysztof z Trójmiasta. Naprawdę znajduje się tam duża baza wiedzy na temat naprawy Skody i dlatego należy jemu się szacunek. Zobacz także na tytuł filmiku.

                                Po czwarte, to gdybyś troszeczkę pomyślał to zważyłbyś na końcu filmiki Krzynola prawdziwy problem jaki on poruszył odnośnie żarówek z tyłu i zwiększenia ich świecenia. Po włączeniu subskrypcji, otrzymałbyś następujące filmiki interaktywne:

                                Wyłączenie sprawdzenia obwodów świateł - film interaktywny


                                Kodowanie eproma centralnej elektryki w Octavii 2FL


                                Gdyż zamontowanie tych żarówek powoduje w Octavii 2 potrzebę dodatkowego kodowania, które zresztą on omówił. Jednakże dokonanie kodowania – adaptacji ma także skutki uboczne, które należy mieć na uwadze. I to był właściwy problem na końcu mojego artykułu, a nie czy część samochodową nazwać włącznikiem czy wyłącznikiem czy wielokrotnym przełącznikiem, bowiem coraz częściej stosuje się automaty w tym zakresie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak zwykle poradnik MEGA!!!!

                                  ...Moje Cappuccino MPi...

                                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Kończąc temat i odnosząc ogólnie do powyższego wpisu i do typowego dla naszego narodu „mędrkowania” i „puszczania pary w gwizdek” przez niektórych przedstawicieli naszego narodu, to pozwolę sobie przedstawić drobny wycinek z moich doświadczeń w tym zakresie, a są bardzo interesujące.

                                    Zatem mam jedyną córkę, ukończyła licencjat, dalej nie było mnie stać na finansowanie jej kształcenia, dlatego musiała pójść do pracy. Koledzy w jej wieku zaczną pracę po studiach dopiero za 2 – 3 lata!. Poszła do pracy na jesień tego roku, ale do Anglii, na początek pod Londyn a od stycznia br. pracuje w centrum Londynu. Pracuje w dużej korporacji ponad 1000 ludzi z całego świata. Myślałem iż w praca w korporacji wygląda podobnie jak w naszym kraju, ale tam wszystko jest powoli i z uśmiechem. Zapytałem zatem o wydajność, gdyż uważałem iż się „opieprzają” , okazało się, że wydajność jest dwa – trzy razy wyższa niż w podobnej korporacji w kraju. Zatem zapytałem ilu polaków pracuje razem z córką, bowiem przecież jesteśmy genialnym narodem, odpowiedziała iż jeden, ale to potomek emigrantów. Zatem nie wierząc w to ponownie zapytałem gdzie są ci mądrzy Polacy, czy pracują u niej. Tak pracują, ale rano jako ekipa sprzątająca i są bardzo zadowoleni, bo dobrze płacą. Ponieważ w mojej bliższej i dalszej rodzinie mam kilka osób pracujących fizycznie w Anglii, to wielokrotnie byłem świadkiem, gdy po powrocie do kraju chwalili się jakimi to są ważnymi „menago” w firmie w Anglii i jak tam sprawnie zarządzają leniwymi anglikami. Natomiast o wysokości zarobków dziecka na starcie tutaj nie wspominam, bowiem to dopiero zwala z nóg, zainteresowanych odsyłam do internetu, gdyż są to dane ogólnie dostępne na angielskojęzycznych stronach. Mając wątpliwości odnośnie powyższego polecieliśmy z żoną tanimi liniami na weekend do Londynu, aby naocznie sprawdzić, czy to wszystko o czym powyżej napisałem jest możliwe, powiem w skrócie jest dla nas gorzej niż myślałem, mędrkujmy dalej.

                                    W ten właśnie sposób przedstawiłem tutaj naocznie powyżej końcowe rezultaty tego naszego „mędrkowania” i „wymądrzania się” przez niektórych, zamiast patrzeć jak iść do przodu, rozwiązywać problemy, błędy czy chociażby dyskutować na niniejszym forum jak usprawnić lub wyremontować samochód. Wydaje się, że niektórzy pomylili forum lingwistyczne z technicznym. Przedstawiałem w skrócie doświadczenie mojej rodziny z tzw. polskim mędrkowaniem. Ja zaś po raz drugi na forum wskazuję na świetną pracę Krzynola, jestem wprawdzie z Gdańska, ale jego osobiście nie znam. Ze względu na płynne posługiwanie się rosyjskim i niemieckim, mam doskonałe porównanie jakości publikacji technicznych na polskich i obcojęzycznych stronach internetowych w tym zakresie.

                                    Komentarz


                                    • #19



                                      Wracając do tematu montażu różnych typów żarówek do samochodu, to znalazłem w internecie producenta, a wydaje się, że produkuje się żarówki w Chinach, zatem sprzedawcę żarówek specjalizującego się w grupie VAG, który twierdzi, iż nie potrzebne jest kodowanie w przypadku jego żarówek.





                                      403 — Доступ запрещён




                                      można także i w ten sposób:

                                      403 — Доступ запрещён


                                      lampy led tylne, podobny problem jak w krzynol garage

                                      403 — Доступ запрещён

                                      403 — Доступ запрещён

                                      dla tych co nie znają rosyjskiego, polecam Google tłumacz

                                      Tłumacz Google

                                      Tłumacz Google


                                      lub tak

                                      Link


                                      po drugie, zgodzę się z kolegą z forum, iż na początku należy podliczyć wydatki z i celowość całościowej zmiany żarówek. Dla Octavii 2 znalazłem następujące:

                                      O2 FL wymiana żarówki w lusterkach opcja podświetlenia przestrzeni w około auta - Octavia Club Polska



                                      Led - YouTube

                                      Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X