Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silniki BFQ i AVU - przegrzanie silnika i jego konsekwencje cz. 1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja u siebie ostatnio profiltycznie wyciągnąłem litr tego co było w układzie chłodzenia i wlałem litr koncentratu bez rozcienczania.

    Komentarz


    • #27
      odnośnie, zaś oleju silnikowego
      Nevhodný olej ve vztahu k výkonovému (vyšší otáčky) a teplotnímu zatížení (roční období)

      AVU i BFQ jsou vysokootáčkové motory ze staré školy. To by bylo v pořádku, nebýt hloupé ekofunkce řízeného termostatu, který při určitých režimech motoru zvyšuje svým neotevřením teplotu chladící kapaliny až na 110 °C. Spojením této vysoké teploty, parného léta a např. dlouhodobé ustálené rychlosti na dálnici bez zácpy může velmi lehce dojít k vysokému zahřátí nebo i přehřátí oleje. Nevyhovuje-li svou letní třídou, ACEA normou a bodem vzplanutí podle Clevelanda, dojde k dočasnému rapidnímu nárůstu spotřeby oleje.

      Nieodpowiedni olej w stosunku do mocy (wyższa prędkość) i obciążenia temperaturowego (sezon)

      Zarówno AVU, jak i BFQ to silniki oldschoolowe o dużej prędkości.Byłoby dobrze, gdyby nie głupi termostat sterowany ekofunkcją, który w niektórych trybach pracy silnika zwiększa temperaturę płynu chłodzącego do 110 ° C przez jego nieotwieranie.Łącząc tę wysoką temperaturę, gorące lato i, na przykład, długotrwałą stałą prędkość na autostradzie bez zatorów, bardzo łatwo jest podgrzać lub przegrzać olej.Jeśli nie spełni swojej letniej klasy, standardu ACEA i temperatury zapłonu Cleveland, nastąpi tymczasowy szybki wzrost zużycia oleju


      Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

      Komentarz


      • #28
        witam kolegów,
        mam O1 z silnikiem 1.6 AVU i też miałem problem z bardzo wysoką temperaturą płynu chłodzącego i ciśnienia ale do rzeczy
        jak sam autor wspomina o poście kolegi proszącego o pomoc i braku jakichkolwiek informacji co się w końcu stało. Zastosowałem modyfikacje z tamtego tematu podmieniając 2 przewody we wtyczce od pokrętła regulacji temperatury i teraz gdy mam pokrętło na max zimno sterownik wysterowuje termostat do 94,5 stopni (tyle pokazuje VCDS) oraz przy pokrętle na max ciepło na 109,5
        gdzie przed modyfikacją było na odwrót.
        ​​​​​​
        Teraz wentylatory włączają się tak jak powinny i latem dam znać jak wygląda sprawa z braniem oleju

        Komentarz


        • #29
          Panowie, jeżeli Was interesuje, to sprawdziłem temperaturę wrzenia
          (w ciśnieniu atmosferycznym)
          płynu chłodniczego Dynagell 2000+ oraz spuszczonego niegdyś z układu płynu G12++.
          Chciałem sprawdzić, czy producent płynu Dynagell nie naciąga rzeczywistości, pisząc,
          że spełnia wymagania normy TL 774G (czyli normę dla G12++) oraz chciałem uspokoić się,
          że mój płyn nie będzie gotował się w układzie.

          Zmierzona termoparą temperatura obu płynów wynosiła 110 *C - czyli tyle, ile mówi norma
          TL 774G.
          Jednak zmierzona termoparą temperatura wrzenia wody wynosiła 101 *C.
          Dlatego według mojego pomiaru temperatura wrzenia obu płynów chłodniczych wynosiła realnie 109 *C.
          Oczywiście wiem, że moja kuchnia nie spełniała wymagań norm, określających warunki badań płynów chłodniczych

          Informuję, jakby
          ktoś się zastanawiał nad rzeczywistą temperatura wrzenia płynów chłodniczych
          oraz czy producenci spełniają to, co obiecują, że spełniają.
          Producenci płynów Dynagell 2000
          + oraz G12++ spełnia deklarowana temp. wrzenia.

          Komentarz


          • #30
            G 12, G12++ czy G 13

            powyższy Dynagell 2000+ jest interesującą alternatywą dla VAG-owskich. A tak dla zainteresowanych znalezione w intrenecie wypowiedź Czecha na temat płynu G 13

            nová nemrznoucí kapalina na bázi ethylenglykolu s organickými inhibitory koroze, odpovídající normám VW TL 774 D, F, G (G12, G12+, G12++, např. Velvana Fridex G Plus). I když VW tvrdí opak, nedoporučuji prozatím užívat kapalinu G13, obsahující anorganické inhibitory koroze - silikáty. Zatím málokdo ví, zda nejde ze strany VW jen o další kurvítko k odstranění starých odolných motorů z cest. (SISA: Vyjádření k reportáži o chladicích kapalinách v pořadu Autosalon televizní stanice PRIMA - MotoFocus.cz)

            Materiálová nepochopitelnost dnešních aut je bohužel zřejmá i u oktávky z roku 2002. Hřídel bytelného vodního čerpadla s masivní nalisovanou ozubenou řemenicí pohání lopatkové kolo z plastu, moderně polymeru, PPE (polyfenyléter, polyphenylether). Nikde jsem nevyčetl, kolik kruhů tento plast má, tudíž o jakou verzi se jedná, takže není možno ani stanovit maximální pracovní teplotu. Kolo na obrázku pochází z čerpadla, měněného při 148 773 km spolu s rozvodovým řemenem a napínací kladkou. Kdo vymění jen řemen a kladku bez čerpadla, přidává si zbytečně další práci nebo náklady na opakované opravy po pár tisících kilometrech.

            gogle tłumacz
            [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]nowy płyn przeciw zamarzaniu na bazie glikolu etylenowego z organicznymi inhibitorami korozji, zgodny z normami VW TL 774 D, F, G (G12, G12 +, G12 ++, np. Velvana Fridex G Plus). Chociaż VW twierdzi coś przeciwnego, nie polecam stosowania G13, zawierającego nieorganiczne inhibitory korozji - krzemiany. Niewielu ludzi wie na razie, czy VW to tylko kolejna trąba powietrzna, aby usunąć stare, trwałe silniki z drogi. (SISA: Vyjádření k reportáži o chladicích kapalinách v pořadu Autosalon televizní stanice PRIMA - MotoFocus.cz)

            Niestety, niezrozumiałość materiału w dzisiejszych samochodach jest również widoczna w oktawie z 2002 r. Wał pompy wodnej z masywnym prasowanym zębatym kołem napędza koło łopatkowe wykonane z tworzywa sztucznego, nowoczesnego polimeru, PPE (polifenyloeter, polifenyloeter). Nigdzie nie przeczytałem, ile kół ma ten plastik, więc jaka jest wersja, więc nie można nawet ustawić maksymalnej temperatury pracy. Koło na zdjęciu pochodzi z pompy, zmieniono na 148 773 km wraz z pasem rozrządu i rolką napinacza. Kto zmienia tylko pas i koło pasowe bez pompy, dodaje niepotrzebne dodatkowe koszty pracy lub naprawy po kilku tysiącach kilometrów.
            [/COLOR]

            [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)][/COLOR]










            Komentarz


            • #31

              Komentarz


              • #32
                Wniosek nasuwa się sam , chytry traci dwa razy. Tak jest jak się nie wymienia pompy przy wymianie rozrządu albo przeciąga jego wymianę. A co do tego artykułu, to chodzi raczej oto , że gość powiedział coś co nie było prawdą, albo było wyciągnięte z kontekstu , co później musiał prostować. Nie mniej podwyższona temperatura płynu chłodniczego na pewno ma wpływ na części z plastiku czy jego pochodnych .

                Komentarz


                • #33






                  Wklejone na szybko ze smartfona w Niemczech, pozdrowienia od elektryka.

                  Komentarz


                  • #34
                    generalnie kolejna porażka vag z tym układem chłodzenia, jak można tak spitolić układ chłodzenia, żeby lany płyn - jakikolwiek normalny ze sklepu (a nie woda przecież) miał taki wpływ na wykończenie silnika....
                    mam wrażenie że w mojej feli 1.3 też coś nie gra z tym do końca, muszę zmienić czujnik, na niżej-temperaturowy....
                    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                    Komentarz


                    • #35
                      Witam
                      , szkoda że nie wpadłem na ten temat wcześniej bo od roku walczę z wymiana termostatu, zbiorniczka wyruwnawczego, pekniety przewod gumowy, ostatnio obudowy termostatu aż w końcu w zeszłym tygodniu zagotował mi się płyn chłodniczy petrygo g12 i dopiero dziś odebrałem auto od mechanika który zmienił płyn na Preston który ma temp wrzenia 129* i mam nadzieję że problem się skończy. Mam pytanie, czy p zagotowaniu plynu ktory ma temp wrzenia 107* coś może się stać w silniku?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X