Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silniki BFQ i AVU - przegrzanie silnika i jego konsekwencje cz. 3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zaślepka EGR wraz uszczelkami oraz bolec zamówiony i dostarczony przez firmę Aditech z Jarosławia. Wszystko OK.
    Dalsze postępowanie opiszę później.

    542 Zaślepka EGR VW AUDI SEAT SKODA 1.6 - ADITECH


    Komentarz


    • #27
      Kulki nierdzewne od zużytych łożysk tanio można uzyskać w sklepie rowerowym, tylko w tej części sklepu, gdzie naprawiają rowery. Otrzymałem od nich dwa rodzaje kulek, o średnicy 3,4 mm i 4,8 mm. Zamówiłem także termostat. Zobaczymy co z tego wyjdzie. mam jeszcze bolec z firmy ADITECH z Jarosławia.

      Tutaj wystąpią dwa problemy, po pierwsze, po zamontowaniu kulki lub bolca termostat będzie stale otwarty, ale w stopniu niewielkim. Spowoduje to opóźnienie w ogrzewaniu samochodu w zimie. Ale jednocześnie temperatura silnika wyniesie 90 kilka stopni.

      Po drugie, po zmianie przewodów kabelków, uratowaliśmy silniki w lato, w zimę temperatura zadana przez kompa to 99 lub 109,5 stopnia. U mnie podczas jazdy aktualnie mam około 96 stopni przy temperaturze zadanej około 94 stopni. Proszę zobaczcie u siebie grupa 131.

      Ale co będzie gdy zaczniemy grzać na całą moc w kabinie, przecież wówczas temperatura silnika to około 110 stopni.

      I czy znowu powtórzą się naprawy u mechaników?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez zbysiu123 Zobacz wpis
        Tutaj wystąpią dwa problemy, po pierwsze, po zamontowaniu kulki lub bolca termostat będzie stale otwarty, ale w stopniu niewielkim.
        Wydaje mi się, że nie będzie takiego problemu, gdyż kulka tylko zniweluje zbyt krótki bolec, który przez pierwsze 4 mm przesuwa się "w próżni" nie otwierając termostatu. A jego ruch rozpoczyna się chyba ok. 87 stopni.

        Komentarz


        • #29
          Po pierwsze, to po wyłożeniu kulki mam problem ze zmontowaniem termostatu w całości. Za mało siły aby ścisnąć sprężynę, jak na filmie powyżej powołanym. Mam ściągacze, ale do sprężyn amortyzatorów. Ma ktoś może jakiś pomysł.

          Po drugie, gdyby termostat rozpoczynał otwieranie przy 87 stopni, to nie byłoby problemu wówczas temperatura silnika wynosiłaby około 90 stopni. Natomiast z grupy 131 wynika, iż termostat otwiera się dopiero przy 94 stopniach, ale temperatura stała silnika to około 06 stopni. W dodatku przy pierwszym nastawieniu nagrzewnicy. Może ktoś potwierdzi mojej odczyty, gdyż w zimie przy otwarciu nagrzewnicy na pełny zakres - 3 zakres, temperatura silnika to około 110 stopni.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez zbysiu123 Zobacz wpis
            Po drugie, gdyby termostat rozpoczynał otwieranie przy 87 stopni, to nie byłoby problemu wówczas temperatura silnika wynosiłaby około 90 stopni
            Gdyby tak było to kulka byłaby zbędna. Kulka niweluje "bieg jałowy" bolca, który powoduje otwarcie termostatu. Tak przynajmniej wynikało z tłumaczenia ruskich kombinatorów.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez zbysiu123 Zobacz wpis
              Ma ktoś może jakiś pomysł
              Może wystarczy przed demontażem termostatu, związać zwoje sprężyny jakimś mocnym ale miękkim drutem, aby nie doszło do jej rozciągnięcia. Jeśli po demontażu był wyciągany bolec, to stawia on dodatkowy opór, gdyż nie chce wejść z powrotem na swoje miejsce (tworzy się, jakby, poduszka powietrzna). Przynajmniej tak było w moim przypadku, gdy rozebrałem termostat do pomiarów bolca.

              Komentarz


              • #32
                Panowie śledzę wątek od dłuższego czasu bo też mam silnik bfq. pytanie do użytkowników posiadających klimatronika. Jeden z forumowiczów poradził sobie z przegrzewaniem silnika wymieniając moduł sterujący wentylatorami na moduł 1J0919506K. Co prawda pojawia się błąd w komputerze dotyczący sterowania pracą wentylatorów na pierwszym biegu,ale poza tym jest ok i wszystko działa. Wentylatory pracują normalnie, a temperatura spadła. Czy ktoś z Was może próbował podobnego rozwiązania ?

                Komentarz


                • #33
                  Witam, nie mam klimatronika, ale u siebie też miałem podmieniony sterownik na tez z końcówką K, objawy jak u Ciebie. poza błędem w sterowniku, nic się nie działo.

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez tweetymb Zobacz wpis
                    temperatura spadła
                    O ile spadła temperatura ? Jaka jest stała temperatura płynu w trakcie jazdy ? Może kolega linka zapodać ?

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                      Witam, nie mam klimatronika, ale u siebie też miałem podmieniony sterownik na tez z końcówką K, objawy jak u Ciebie. poza błędem w sterowniku, nic się nie działo.
                      A temperatura płynu obniżyła się ? Jeżeli tak, to ile wynosiła ?

                      Komentarz


                      • #36
                        Ja jeszcze nie zamontowałem tego sterownika tylko czytałem, że tak się da ,dlatego Was pytam czy ktoś jeszcze to przerabiał, poza 1 osobą,która mi o tym napisała. Jak działa dobrze poza jednym błędem to warto wymienić sterownik bo to prosta robota i śmieszne pieniądze za niego

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja od około 3 lat jeżdżę na sterowniku z literą K na końcu. Plusy: temperatura w zakresie 82-92 i przestał brać olej, w ECU wyskakuje błąd wentylatora ale wentylatory działają. Aktualnie mojej skodzie coś się to nie spodobało i zaczęła chodzić na 105 stopni (nie wiem dlaczego. podejrzewam termostat - niby się otwiera).

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Alison Zobacz wpis
                            A temperatura płynu obniżyła się ? Jeżeli tak, to ile wynosiła ?
                            Niestety, nie pamiętam dokładnych wartości ,ponieważ było to dawno, ale na pewno nigdy nie wyskoczyła powyżej 100 *
                            Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez tweetymb Zobacz wpis
                              moduł 1J0919506K
                              W którym miejscu ten moduł się znajduje ?

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Alison Zobacz wpis
                                W którym miejscu ten moduł się znajduje ?
                                Pod akumulatorem. Trzeba go wyjąć i jeszcze podstawę akumulatora.

                                Robiłem to ale nie wiem jaki był zamontowany.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                  Pod akumulatorem. Trzeba go wyjąć i jeszcze podstawę akumulatora
                                  Bardzo dziękuję, tam będę go szukał.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez przemo_82 Zobacz wpis
                                    Ja od około 3 lat jeżdżę na sterowniku z literą K na końcu. Plusy: temperatura w zakresie 82-92 i przestał brać olej, w ECU wyskakuje błąd wentylatora ale wentylatory działają. Aktualnie mojej skodzie coś się to nie spodobało i zaczęła chodzić na 105 stopni (nie wiem dlaczego. podejrzewam termostat - niby się otwiera).

                                    Chciałem potwierdzić działanie sterownika z literką K, okazało się że mój termostat uległ jakiejś awarii po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy. Przy dzisiejszej temperaturze zewnętrznej na postoju temperatura płynu chłodniczego oscyluje pomiędzy 74-82 (przy 82 włączają się wiatraki).

                                    Sterownik jest pod akumulatorem - mi się udało wymienić bez wyciągania podstawy akumulatora.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zrobione. Wymieniłem sterownik i temperatura płynu max 82 stopnie. Dywagacje o podmiankach termostatów, kulkach, dodatkowych rezystorach itd, przegrywają z podmianą sterownika za 15 złotych. Po odkręceniu dwóch śrubek (nie trzeba nawet wyciągać akumulatora, ale warto wcześniej spryskać śrubki np. WD40) i wypięciu dwóch wtyczek (właściwie tylko z kanału - bo inaczej raczej niewykonalne), mamy załatwiony temat wysokiej temperatury płynu, która dochodziła do 110 stopni. Ogrzewanie hula, nie wywala checka (przynajmniej na razie). Póki co jestem zadowolony.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Rozumiem, że przy zmianie sterownika wiatraków to właśnie one(wiatraki) nie pozwalają na wyższą temperaturę a termostat pracuje normalnie tak jak na standardowym sterowniku?

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Raczej steruje on właśnie termostatem, bo w trakcie jazdy z dużą prędkością ( ok. 100 km/h) działanie wiatraków nie ma znaczenia, a temperatura nie przekracza 82 stopni. Być może problem wysokiej temperatury w silnikach BFQ mógłby zostać rozwiązany poprzez odpowiednią modyfikację tego sterownika. Ale to raczej rzecz do rozkminienia dla elektroników, bo trzeba ingerować w bebechy sterownika. Ale może to być także zupełnie proste ( np. wypięcie rezystora, przerwanie jakiejś ścieżki itp. ). Nie takie cuda i mody widziałem na różnych forach....

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            a czy przy zmienionym sterowniku ustawienie temperatury nawiewu kabiny ma wpływ na zmianę ustawień otwarcia termostatu jak to ma miejsce w serii?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Tego nie wiem, ale temperatura płynu ulega tylko niewielkim wahaniom o kilka stopni i przy ciągłej jeździe po ekspresówce nie przekracza 82 stopni, bez względu na ustawienie temperatury nawiewu.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                teraz zastanawia mnie czy 82 stopnie to nie za mało i czy w zimie nie będzie jeszcze większego problemu z masłem pod korkiem oleju

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Z tego co pamiętam, to po wymianie sterownika wentylatory pracują cały czas, oraz co jakiś okres zapala się żółta lampka wystarczy tylko skasować błędy.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez zbysiu123 Zobacz wpis
                                                    wentylatory pracują cały czas
                                                    U mnie nie pracują...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X