Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawór EGR w silnikach benzynowych 1,6

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zawór EGR w silnikach benzynowych 1,6

  Sprawa którą chcę poruszyć i przedyskutować na forum dotyczy celowości zaślepienia zaworu EGR w silnikach benzynowych.

  Właśnie kurierem otrzymałem zaślepkę do zaworu EGR wraz z uszczelkami i zamontuję go w najbliższym czasie. O skutkach, o ile one wystąpią napiszę później.

  Jednocześnie chciałbym na forum przedyskutować następujący temat, czy dla silników benzynowych, jeszcze raz idzie tutaj tylko o silniki benzynowe 1,6 powinniśmy zaślepić zawór EGR, czy lepiej wyczyścić lub montować nowy zawór?

  W internecie spotkałem skrajnie odmienne poglądy. Proszę Was o opinie, ale tych właścicieli Skoda Octavia 1U z silnikiem benzynowym 1,6, idzie mi o praktyczne doświadczenia, a nie o teoretyczne dysputy.

  Jedni uważają, iż spowoduje to zwiększone zużycie paliwa, gdyż moduł ze względu za zamknięcie EGR będzie podawał bogatszą w benzynę mieszankę.

  Drudzy zaś uważają, iż dla tych silników benzynowych, konstruowanych pierwotnie bez zaworu EGR, można zamontować spokojnie zaślepkę i bez jakiejkolwiek potrzeby ingerencji w kodowanie pracy silnika.

  Znalazłem także zdanie, iż zawór EGR dla silników benzynowych do 2009 roku jest otwarty tylko średnich obrotach, spór dotyczy niskich obrotów tym samym momentu włączenia zaworu EGR. Na maksymalnych obrotach zwór EGR jest zamknięty i nie ma wówczas utraty mocy, błędne jest twierdzenie, iż zawór ten na wysokich obrotach powoduje utratę mocy. Także chroni przed detonacyjnym zapłonem. Zatem nie ma powodu jego zagłuszać.

  Z drugiej strony niektórzy uważają, że ze względu na syf - sadzę jaki jest z tym związany lepiej jest zatkać ten zawór niż potem czyścić popychacze zaworów w silniku i nagar na cylindrach.
  Pragnę zebrać całość materiałów w jednym miejscu na forum, dlatego rozpocznę od poniższego linku dotyczącego wypowiedzi o EGR z naszego forum:

  Czyszczenie EGR w 1.6 BFQ

  Czyszczenie EGR w 1.6 BFQ - Octavia Club Polska

  Informacje ogólne

  ZAWÓR EGR - KRÓTKO JAK DZIAŁA I JAKĄ PEŁNI ROLĘ  Skoda Octavia 1,6 Zawór EGR
 • #2
  Kolejny , ciekawy temat po termostacie i obniżeniu temp. płynu chłodniczego. Sam jestem ciekaw tego rozwiązania w silniku 1.6 , chociaż jak na razie odpukać, nie miałem problemów z egr.

  Komentarz


  • #3
   Doraźne zaślepienie zaworu EGR jest celowe jedynie w przypadku uszkodzenia zaworu i zacięcie w pozycji ,, otwarty " . Nie potrzeba też do tego celu zaślepek z allegro . Uszczelkę można wykonać we własnym zakresie i zaślepić od strony przepustnicy co jest mniej kłopotliwe niż zaślepianie przy samym zaworze EGR . Dzięki zaślepce nie zanieczyszcza się przepustnica . I to tyle . Osiągów silnika tym nie poprawisz . Delikatną różnicę w składzie mieszanki skoryguje lambda . Spalanie przed i po zaślepieniu jest praktycznie bez różnicy . Jeśli układ jest sprawny nie ma sensu zaślepiać . Takie jest moje zdanie .

   Komentarz


   • #4
    Przepustnice BFQ i tak trzeba czyścić bo wali z odmy olejem, czyszczę raz na rok wraz z kolektorem, przy okazji wymiany świec i filtra powietrza. Nagar z egr na zaworach? Nie widziałem tego na trzonkach i w kanałach dolotu bloku, bynajmniej w silniku po 400kkm. Dopóki działa egr i nie ma z nim błędów to sprawy nie ruszam, przejechał tyle bez poprawiania fabryki to zaślepką egr drugiej młodości mu nie dam.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X