Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawór EGR w silnikach benzynowych 1,6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zawór EGR w silnikach benzynowych 1,6

    Sprawa którą chcę poruszyć i przedyskutować na forum dotyczy celowości zaślepienia zaworu EGR w silnikach benzynowych.

    Właśnie kurierem otrzymałem zaślepkę do zaworu EGR wraz z uszczelkami i zamontuję go w najbliższym czasie. O skutkach, o ile one wystąpią napiszę później.

    Jednocześnie chciałbym na forum przedyskutować następujący temat, czy dla silników benzynowych, jeszcze raz idzie tutaj tylko o silniki benzynowe 1,6 powinniśmy zaślepić zawór EGR, czy lepiej wyczyścić lub montować nowy zawór?

    W internecie spotkałem skrajnie odmienne poglądy. Proszę Was o opinie, ale tych właścicieli Skoda Octavia 1U z silnikiem benzynowym 1,6, idzie mi o praktyczne doświadczenia, a nie o teoretyczne dysputy.

    Jedni uważają, iż spowoduje to zwiększone zużycie paliwa, gdyż moduł ze względu za zamknięcie EGR będzie podawał bogatszą w benzynę mieszankę.

    Drudzy zaś uważają, iż dla tych silników benzynowych, konstruowanych pierwotnie bez zaworu EGR, można zamontować spokojnie zaślepkę i bez jakiejkolwiek potrzeby ingerencji w kodowanie pracy silnika.

    Znalazłem także zdanie, iż zawór EGR dla silników benzynowych do 2009 roku jest otwarty tylko średnich obrotach, spór dotyczy niskich obrotów tym samym momentu włączenia zaworu EGR. Na maksymalnych obrotach zwór EGR jest zamknięty i nie ma wówczas utraty mocy, błędne jest twierdzenie, iż zawór ten na wysokich obrotach powoduje utratę mocy. Także chroni przed detonacyjnym zapłonem. Zatem nie ma powodu jego zagłuszać.

    Z drugiej strony niektórzy uważają, że ze względu na syf - sadzę jaki jest z tym związany lepiej jest zatkać ten zawór niż potem czyścić popychacze zaworów w silniku i nagar na cylindrach.
    Pragnę zebrać całość materiałów w jednym miejscu na forum, dlatego rozpocznę od poniższego linku dotyczącego wypowiedzi o EGR z naszego forum:

    Czyszczenie EGR w 1.6 BFQ

    Czyszczenie EGR w 1.6 BFQ - Octavia Club Polska

    Informacje ogólne

    ZAWÓR EGR - KRÓTKO JAK DZIAŁA I JAKĄ PEŁNI ROLĘ



    Skoda Octavia 1,6 Zawór EGR




  • #2
    Kolejny , ciekawy temat po termostacie i obniżeniu temp. płynu chłodniczego. Sam jestem ciekaw tego rozwiązania w silniku 1.6 , chociaż jak na razie odpukać, nie miałem problemów z egr.

    Komentarz


    • #3
      Doraźne zaślepienie zaworu EGR jest celowe jedynie w przypadku uszkodzenia zaworu i zacięcie w pozycji ,, otwarty " . Nie potrzeba też do tego celu zaślepek z allegro . Uszczelkę można wykonać we własnym zakresie i zaślepić od strony przepustnicy co jest mniej kłopotliwe niż zaślepianie przy samym zaworze EGR . Dzięki zaślepce nie zanieczyszcza się przepustnica . I to tyle . Osiągów silnika tym nie poprawisz . Delikatną różnicę w składzie mieszanki skoryguje lambda . Spalanie przed i po zaślepieniu jest praktycznie bez różnicy . Jeśli układ jest sprawny nie ma sensu zaślepiać . Takie jest moje zdanie .

      Komentarz


      • #4
        Przepustnice BFQ i tak trzeba czyścić bo wali z odmy olejem, czyszczę raz na rok wraz z kolektorem, przy okazji wymiany świec i filtra powietrza. Nagar z egr na zaworach? Nie widziałem tego na trzonkach i w kanałach dolotu bloku, bynajmniej w silniku po 400kkm. Dopóki działa egr i nie ma z nim błędów to sprawy nie ruszam, przejechał tyle bez poprawiania fabryki to zaślepką egr drugiej młodości mu nie dam.

        Komentarz


        • #5
          To jak zaślepiać czy nie, jakie są wasze wrażenia po zaślepieniu?

          Tu uwagi użytkownika z Czech przetłumaczone przez google:

          Jazda zawsze odbywała się z maksymalną możliwą płynnością, obroty do 4000, zmiana biegów, maksymalne wykorzystanie bezwładności w ramach bezpieczeństwa i płynności pracy, tylko minimalne hamowanie silnikiem, z jak największą przezornością, w jak najszybszym czasie. pokonywanie zakrętów przy minimalnym zużyciu energii na hamulcach i maksymalnym wykorzystaniu ograniczeń prędkości. Limity zostały przekroczone tylko podczas dwóch szaleńczych przejazdów (hamowanie przepustnicą, wybieranie między 4-6000 obrotów z powodu głównie krótkiego wlotu), kiedy przetestowano również prędkość maksymalną zgodnie z nawigacją Garmin Dakota 20.

          Przed edycją. Najniższe osiągnięte zużycie wyniosło 5,6 l/100 km na trasie Jičín w Czechach, Hradec Králové, Mohelnice, Šternberk. Jazda bardzo lekką nogą ze średnią prędkością 70 km/h. Autem można było normalnie poruszać się w okolicach 6,8 na krótkich trasach, w miastach Opawa i Ostrawa spalanie nie przekraczało 7 (średnia prędkość od 48 do 53 km/h). Przy dominującym zastosowaniu krótkiego dolotu i prędkości maksymalnej (182 km/h) średnie spalanie nie przekroczyło 9 litrów, natomiast średnia prędkość nie wzrosła znacząco ze względu na wyższe koszty (86 km/h).

          Po regulacji. Najniższe osiągnięte zużycie wyniosło 4,7 l/100 km przy średniej prędkości 62 km/h. Przyczynił się do tego pełny żelazny kufer z ostrymi krawędziami, więc jechaliśmy bardzo ostrożnie z rozsądnymi startami, ale na ołomunieckiej drodze ponownie przestrzegano ograniczenia prędkości. Trasy krótkie 5,2 do 6 l/100 km. Miasta Opawa i Ostrawa maksymalnie 6,6 przy takich samych średnich prędkościach jak w akapicie przed korektą. Podczas jazdy bestialskie 8,2 l/100 km przy średniej prędkości 87 km/h, gdy maksymalna na tym samym odcinku wzrosła do 190 km/h.

          Wniosek. Biorąc pod uwagę cenę i łatwość montażu, to prawie darmowa filharmonia.

          link do oryginalnego tekstu, jest tam też wiele ciekawych porad odnośnie naszych silników
          JMJM.CZ - Škoda Octavia 1.6 - Elektronické vícebodové vstřikování paliva MPI Siemens Simos 3.3A

          Komentarz


          • #6
            Zawór EGR czyszczenie czy zaślepienie

            Zdemontowałem zawór EGR wyczyściłem i bez zaślepienia zamontowałem na swoje miejsce. W mojej ocenie dla silnika BFQ nie ma sensu zaślepiać, gdyż tam było mało sadzy. Dla tych co chcą jednak zaślepić zawór, mama propozycję: zamontować zaślepkę na górze przepustnicy na rurce prowadzącej z EGR. Po co męczyć się z demontażem EGR jak można tylko odkręcić dwie śrubki - bardzo łatwy dostęp. Odkręcenie EGR – nakrętka nr 13 wymaga trochę pracy.

            Poniżej materiały znalezione w internecie. Jak wyczyścić EGR? Jak i czy ZAŚLEPIAĆ? Dla laika.


            Czyszczenie EGR w BFQ
            Czyszczenie EGR w 1.6 BFQ - Octavia Club Polska
            Skoda Octavia 1.6 Zawór EGR


            Skoda Octavia 1.6 BFQ, ошибка 17811 - система рециркуляции ОГ. Р1403- 35-00. Чистка ЭГР



            Škoda Octavia I EGR Ventil BEZ KOMPRESE (:


            EGR ventil Octavia 1,6 MPi




            Jak wyczyścić zawór EGR - objawy uszkodzenia oraz jak zaślepić.



            SYSTEM EGR - MASZ TO W SAMOCHODZIE! CO TO JEST? JAK DZIAŁA? Z CZEGO SIĘ SKŁADA





            A tutaj znalazłem propozycję zaślepienia EGR dla silnika 1,6 BFQ


            JMJM.CZ - Škoda Octavia 1.6 - Elektronické vícebodové vstřikování paliva MPI Siemens Simos 3.3A

            JMJM.CZ - Škoda Octavia 1.6 - Elektronické vícebodové vstřikování paliva MPI Siemens Simos 3.3A



            OCTAVIA (1U2 / 1U5) (02.1997 – 04.2002) – 1.6 SILNIKI: AVU / BFQ

            ADITECH Sp. z o.o.



            Zaślepka zaworu EGR dla silników samochodów grupu VAG z silnikami 1.2 TDI, 1.4 TDI, 1.9 TDI, 2,0 TDI, 2.5 TDI:


            506 Zaślepka zaworu EGR VOLVO S60 XC60 XC70 V40 S80 V70 D4204TX 36010128

            507 Zaślepka EGR VAG VW AUDI SKODA SEAT GALAXY 4mm

            Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx


            Sekundaerluftpumpe Octavia (OCT) 2005 jahr Skoda EUROPA 131005
            403 — Доступ запрещён
            403 — Доступ запрещён
            403 — Доступ запрещён
            403 — Доступ запрещён

            Skoda Octavia | Система рециркуляции (EGR-система) | Шкода Октавия


            Komentarz


            • #7
              Jeszcze raz, cały ten syf z EGR idzie do przepustnicy rurką. Wejście w przepustnicy jest na górze. Uważam, że tutaj najłatwiej jest zaślepić EGR.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X