Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana świec zapłonowych silnik 1,6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana świec zapłonowych silnik 1,6

    Zachęcam wszystkich mających troszeczkę pojęcia o technice do samodzielnej wymiany świec. Wymiana świec na nowe bez zdejmowania kolektora raczej należy do łatwych, ale potrzebne są odpowiednie narzędzia. Wszystkie narzędzia NA wymiar 3/8, gdyż klucze ½ są za duże. Przerobiłem klucze ½ przy poprzedniej wymianie i namęczyłem się przy wymianie trzeciej świecy.

    swiece wymiana

    swiece wymiana - Octavia Club Polska

    Oprócz kluczy, należy samemu zrobić z drutu fajkę do wyciągania nasadki świec zapłonowych. Jakiś czas temu kupiłem na wyprzedaży szczypce do zdejmowania świec, bez których byłoby trudno, ale także można sobie poradzić, grunt to nie ciągnąc za przewody zapłonowe. Przykładowo:

    Captcha

    Captcha

    „Można użyć drutu do fajki, w nasadkę 16 wsadzić sznurek lub sznurówkę ja używam taśmy chodzi oto żeby świeca delikatnie się zblokowała w nasadce i wyszła z nasadką po odkręceniu i przy wkładaniu nowej też trzeba zblokować świece w nasadce żeby nie wypadła i gotowe. Jak masz założony gaz a nie masz jest jeszcze ciaśniej i reki pod spodem nie da się włożyć.”



    Poniżej filmik z wymiany świec zapłonowych bez odkręcania kolektora silnik 1,6



    Wymiana świec zapłonowych w skoda octavia II 1,6 vw seat



    Niektóre wypowiedzi do filmiku:
    „Jedna uwaga do filmu: wszystko fajnie, ale nawet nie ma co podchodzić z zestawem kluczy 1/2. Świece 1-2-4 jakoś się da wykręcić, ale 3. Co ja się nad kołem, a wystarczyło by mieć klucz, przedłużkę i przegub cieńsze. 3/8 bo na 1/2 chyba nie ma 16 świecowej. Z samą trójką z godzinę kombinowałem.”

    Drugie filmiki wymiana świec zapłonowych w Skodzie I - silnik 1,6 BFQ, ale filmiki są w języku rosyjskim








  • #2
    Tak na zakończenie tematu i dla zachęcenia zainteresowanych do samodzielnej wymiany świec zapłonowych, jeszcze jeden sposób na wymianę świec bez zdejmowania kolektora.
    Tutaj mechanik używa zamiast szczypce - śrubokręt, którym podważa nasadkę świecy zapłonowej i następnie ciągnie za przewód, nie jestem zwolennikiem tej metody. Po co później wymieniać przewody zapłonowe.

    Volkswagen Golf mk4 1.6 SR Wymiana świec zapłonowych SPARK PLUGS CHANGE - YouTube


    Volkswagen Golf mk4 1.6 SR Wymiana świec zapłonowych SPARK PLUGS CHANGE - YouTube

    Komentarz


    • #3
      GÓD DŻOB

      pisze to jako użytkownik dwóch Skodzinek 1.6 MPi


      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Właśnie to robiłem wczoraj, klucze 1/2 dają rade,ja potrzebowałem dostępu do cewki i wyjąłem pompę powietrza, jest trochę prościej. Osobiście do zdejmowania fajek/celowania świecami w otwory/zakładania kabli używam długich (tak z 50 cm) chinolskich szczypiec z półokrągłymi końcówkami zagiętymi w końcówce chwytnej pod kąt 90 stopni,daje nieźle radę.
        PS: przewody zapłonowe Beru 1224 niby dedykowane do BFQ 1,6 wszystkie 4 są za długie, bez sensu tworzą zawijańce, za to nie maja takich zgrubień/wzmocnień izolacji jak oryginały
        2PS: LPG mam od przebiegu 60kkm, teraz jest 175kkm,właśnie założyłem trzeci komplet świec borykając się z pewną usterką (na którą świece i kable nic nie pomogły), nie rozumiem pędu niektórych do zmiany kable/świece na lpg co 20/30/40kkm- jak nic się nie dzieje taka wymiana pro forma moim zdaniem jest bez sensu,miałem takie przebiegi na lpg rzędu 80-90-100kkm na świecach w bravie, potem marei, teraz w O1 podobnie-chodziły bez problemu do końca.

        Komentarz


        • #5
          Dzisiaj wymieniałem świece zapłonowe, i pewnym momencie w garażu pytanie z jaką siłą mam dokręcić świece. Niby proste ale zapomniałem, dobrze że jest Internet. Do tego pamiętałem, iż silniki BFQ i AVU posiadają głowice aluminiową.
          Dla zainteresowanych linki poniżej





          Świece zapłonowe - moment dokręcania - MotoFocus.pl

          PS. Zdecydowałem się na wymianę świec jednocześnie ze zmianą uszczelek w kolektorze.

          Komentarz


          • #6
            Ale generalnie moment dokręcenia świec chyba masz też napisany na opakowaniach na świecach dla przykładu denso
            Ja to właśnie kojarze po tym, że sam ostatnio jak kupiłem to widziałem tabelkę.
            http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
            https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

            Komentarz


            • #7
              Wymiana świec i przewodów zapłonowych. Silnik BSE podobna konstrukcja.


              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X