Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki "Kaput" ?? - jest na to sposob

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczki "Kaput" ?? - jest na to sposob

    paf, czaple?=octavie? czemu w Rybniku? nie mow ze dali ci znizki :diabelski_usmiech [sory za OT]

  • #2
    Wycieraczki "Kaput" ?? - jest na to sposob

    Hejka.
    Wsiadam dziś do mojej Czeszuni, włączam spryskiwacze a wycieraczki pokonują swoją drogę z prędkością 2cm na 5sekund :lol:
    Co może być powodem :?:
    Silniczek :?:
    Jakieś zabrudzenie :?:
    Dodam że Octa pracuje w warunkach ekstremalnych :roll:

    Pozdrawiam
    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
    BMW serii 3... Radość z jazdy.

    Komentarz


    • #3
      Zatarty mechanizm (osie ramion )wycieraczek. Rozbierz dopóki jeszcze się ruszają, później trzeba wybijać, co ma różny skutek - u mnie wymiana mechanizmu :diabelski_usmiech

      Oczywiście życzę Ci abym nie trafił i powód był bardziej błachy
      Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

      Komentarz


      • #4
        Hm...może da się uratować :roll:
        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
        BMW serii 3... Radość z jazdy.

        Komentarz


        • #5
          ja wibiłem nasmarowałem i chodził jakis rok jeszcze , druga próba wybicia nie powiodła się i kupiłem nowy minimalnie rózni się do starego bo mój był z 98 r także teraz problem z głowy.
          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

          Komentarz


          • #6
            Tymon to wiemy czemu Ci skakały wycieraczki po szybie :wink:

            Komentarz


            • #7
              Ja też to miałem, wymienili mi w ASO na nowe, które mają lepsze zabezpieczenie przed dostawaniem się wody do mechanizmu. Zanim nie zrobisz z tym porządku nie uruchamiaj wycieraczek bo spalisz silnik a to już boli w portfel.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bartolini1978
                Tymon to wiemy czemu Ci skakały wycieraczki po szybie :wink:
                :szeroki_usmiech wiem wiem
                Już bangla, zaprzyjaźniony Mechanik zrobił mi to raz dwa
                Zaraz jadę po Szkodnika :diabelski_usmiech
                Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                BMW serii 3... Radość z jazdy.

                Komentarz


                • #9
                  no i dzis mnie t dopadło FU.. :!:! :!: :!:
                  a jutro zaraz po robocie planuje wyjazd :/ napsikałem WD40 i mam nadzije ze na 3 dni pomoze od poniedziałku moze sie dopiero za to wziasc :/
                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    nico21, jeżeli to pierwszy raz od nowości to i tak masz rekord. Moje padły po 2 latach i to tak, że wybijanie skończyło się wymianą mechanizmu. Na osiach były wżery na 05-1,0 mm!. Nowy mechanizm przed założeniem rozebrałem i napchałem tyle smaru ile tylko się dało. No i 4 lata chodzą, ale są pewne oznaki, że trzeba by już rozbierać...niestety
                    Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez RomanS
                      Nowy mechanizm przed założeniem rozebrałem i napchałem tyle smaru ile tylko się dało.
                      Dobrze gada piwa mu dajcie :diabelski_usmiech

                      Mechanizm wycieraczek w Czeszkach (zreszta w VW tak samo) nie jest za bardzo wytrzymaly... i tu akurat poza dbaniem nie da sie nic zrobic.

                      pzdr :!:
                      Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia.

                      Komentarz


                      • #12
                        RomanS, moje padły po 4 latach
                        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                        BMW serii 3... Radość z jazdy.

                        Komentarz


                        • #13
                          No mechanizm wycieraczek dziala jak w Skodach 105 120, ojciec tez mowil ze padlo po kilku latach i trzeba bylo rozebrac nasmarowac i potem dzialalo juz do konca dni auta.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Swoje wycieraczki robiłem tydzień temu,jezeli to pierwszyraz(jestem drugim właścicielem,apierwszym w kraju)to sporo pochodziły,bo 99rok.

                            Komentarz


                            • #15
                              No więc jak pisałem wyżej miałem podejrzenia co do wycieraczek. Rozebrałem dzisiaj i ....pozytywne zaskoczenie. Osie były tłuste, więc (po 4 latach) uzupełniłem taki sam zestaw smaru jak 4 lata temu.

                              Może komus się przyda recepta : tulejki wewnątrz i osie smar grafitowany, do tego w gumowe nakładki (te co na wierzchu) do pełna smaru łożyskowego ŁT 4 (zielony) jako ochrona przed wodą. Ten ŁT po 4 latach był raczej mało ciekawy, więc dałem nowy.

                              Żałuję tylko, że nie mam takich talerzyków na ośkach (wprowadzono je chyba po tym jak w 2002 wymieniłem mechanizm), mogą być dobre jako odrzutniki wody. Ciekawe tylko, czy one są dodatkowo do osłon gumowych, czy zamiast nich ?
                              Może mógłby ktoś odpowiedzieć na to pytanie ?
                              Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                              Komentarz


                              • #16
                                A macie moze pomysł na zdjecie ramienia wycieraczki ze sworznia - holernie mocno siedzi :/ Aha no i jeszcze jak zdjac ta pir... osłone podszybia :?:? U mnie to: " wsadz reke pod i ciagnij do siebie" nie działa :evil:
                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #17
                                  Oslone musisz do gory ciagnac przy szybie, bo ja sie wbija w rowek uszczelki, mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi Od rogu albo od srodka zaczynaj.

                                  A swoznie to w imadlo i krecic, jedyna skuteczna metoda, ktora zawsze dziala, ewentualnie mozna uzyc pomocnika, ale to moze cos polamac
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czyściłem mechanizm wycieraczek w sobotę więc mogę przekazać wrażenia na gorąco . Generalnie nie jest to wielce skomplikowane. Zabrałem się do tego nie mając większego pojęcia - tyle co wyczytałem tu na forum.
                                    Zaczynamy od ściągnięcia ramion wycieraczek - musiałem użyć ściągacza do łożysk bo inaczej nie szło. Ta najważniejsza wskazówka którą uzyskałem w warsztacie i największa przeszkoda z którą w żaden sposób nie mogłem sobie poradzić to ściągnięcie plastyku spod szyby. Okazuje się żer to rzecz banalnie prosta. Nie wiem czy tak jest we wszystkich modelach Octavii ale w moim (rok 2000) plastykowe podszybie składa się z dwóch części, łączących się mniej więcej pośrodku szyby. Jedna część zachodzi na drugą tworząc jakby kołnierz. Wkładając pod ten kołnierz (ok 2 cm od krawędzi od strony szyby) płaski śrubokręt i przekręcając go delikatnie wyciągamy podszybie z rowka w którym jest osadzony. Trzeba to robić delikatnie by nie odkształcić plastyku no i UWAGA NA SZYBĘ. Gdy kawałeczek wyjdzie - dalej wyciągamy delikatnie palcami. Najpierw jedna strona (u mnie akurat strona po której jest filtr pyłkowy) potem druga - od strony wycieraczek. Ściągamy plastyk i dalej do dzieła. Wyciągnięcie całego mechanizmu wymaga nie lada zabiegów. Jest dosyć ciasno i trzeba tak lawirować mechanizmem aż wyjdzie. Wcześniej trzeba odłączyć przewody elektryczne od silnika. Po wyciągnięciu mechanizmu trzeba odłączyć ramiona łączące trzpienie z silniczkiem (są na wcisk) i „odbezpieczyć” trzpienie. Zabezpieczone są one dwoma sprężystymi zaciskami czy jak to się nazywa – w kształcie litery U – tuż pod wielowypustem umiejscowione w rowku. Dalej jest nakładka i mały oring – trzeba to koniecznie wyciągnąć jeśli chce się te same założyć – chyba że są na wymianę – ja nie miałem. Po wyjęciu tych zabezpieczeń wkręcić w imadło i rozruszać to wszystko a potem można wybijać trzpienie. Wybijałem to gumowym młotkiem wcześniej nakręcając na trzpień nakrętkę.
                                    To wszystko było nieźle zafajdane. Potem pozostaje tylko wyczyszczenie porządne smarowanie i złożenie w odwrotnej kolejności.
                                    Mam nadzieję że moje wskazówki okażą się pomocna – w razie czego proszę pytać J
                                    Pozdrawiam – Andrzej

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja dzisiaj to przerabiałem. Jutro postaram sie zapodac foto relacje. Na pewno sie przyda tak jak i opis kolegi powyzej
                                      DACAR.team

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        endriu, nic dodać nic ująć. Ciekawi mnie tylko jaki smar zastosowałeś (sam mam pewne doświadczenia).
                                        Co do podszybia to pierwsze przed laty zepsułem niestety wyciągając Twoją metodą (część od strony pasażera). Po prostu rozerwałem plastik a nie wyszło. Teraz zaczynam od zewnętrznych krawędzi.
                                        Swoją drogą jest to rozwiązanie konstrukcyjnie do dupy. W 7 letnim aucie przy regularnych wymianach filtra p.pyłkowego i demontażach mechanizmu wycieraczek połowa mocowań (tych wklejonych pod szybę) w które się wciska podszybie jest rozwalona. Mojej winy w tym mało- głównie serwisy i pierwszy właściciel.
                                        Myślałem o zastosowaniu starej wersji mocowanej na klipy ale zdaje się ma inny kształt, niestety
                                        Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez RomanS
                                          Ciekawi mnie tylko jaki smar zastosowałeś (sam mam pewne doświadczenia).
                                          A tego dokładnie to nie powiem. W sklepie polecili mi jakiś smar grafitowy i taki kupiłem (5 zł) . Jednak rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i stwierdził że ten grafitowy jest nie za bardzo do takich rzeczy. Przyniósł mi jakiś smar i ma być dobry A czy jest - to się okaże.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            CZ I

                                            A wiec jak obiecałem przedstawiam foto relacje z naprawy zapieczonego mechanizmu wycieraczek  Zapewne będzie to pomocne dla innych użytkowników 
                                            Jeśli twoja skodzina ma już ze 3,4 latka a wycieraczki jeszcze chodzą to polecam to również zrobić żeby potem nie spotkało Cię to w najmniej oczekiwanym momencie – tak jak mnie, nagle i bez żadnych oznak.

                                            Zaczynamy:

                                            Pierwsza czynnością jest zdemontowanie ramion z wycieraczkami. Koledzy z forum robili to za pomocą ściągacza do łożysk, ja niestety takowego nie posiadałem i musiałem użyć siły w rękach – dało rade – ma się parę w łapach :P
                                            Zdejmujemy uszczelkę biegnąca wzdłuż całej komory silnikowej przy podszybiu.
                                            Teraz zabieramy się do demontażu osłony podszybia. Przyda się to również przy wymianie filtru przeciwpyłkowego
                                            Załączone pliki
                                            DACAR.team

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              nico21,
                                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                CZ II

                                                Podzilełem relacje na dwa posty bo niestety chyba jest ograniczenie ilosci fotek na 1 posta. Jesli moderatorowie mogli by to przerobić i wrzucić do jednego to bede wdzięczny

                                                a wiec wracajac do roboty:
                                                Załączone pliki
                                                DACAR.team

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam

                                                  Dzięki wszystkim za pomocne rady. Właśnie wczoraj to samo mnie spotakło. Tak jak piszecie wycieraczki musiałem ściągnąć za pomocą ściagacza. W inny sposób nie było możliwe tego zrobić. Przy wybijaniu sworznia uszkodziłem go (zgięty gwint a po próbie prostowania urwany). Szukałem więc w sklepach cały mechanizm aby go wymienić. I ku mojemu zaskoczeniu znalazłem sam sworzeń w Krakowie na ulicy Grzegórzeckiej. Wymieniłem go i wszystko działa. Kosztowało mnie to 39 zł.
                                                  Za porady wszystkim dziękuję.

                                                  Pozdrawiam. :lol:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X