Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana czujnika otwartych drzwi (fotorelacja) za 12zł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana czujnika otwartych drzwi (fotorelacja) za 12zł

    Dzięki za spota... Miło było poznac wszystkich i to w tak licznej grupie

  • #2
    wymiana czujnika otwartych drzwi (fotorelacja) za 12zł

    Witam
    postanowiłem podzielić się wiedzą na temat awarii włącznika odpowiedzialnego za włączanie się lampki oświetlenia wnętrza,powiązanego z alarmem i zamykającymi się drzwiami.Z pewnością w serwisie usłyszycie "wymiana zamka w drzwiach koszt około 600zł).Na załączonych zdjęciach jest instrukcja jak wymienić ów mikrowłącznik-przełącznik mniejsza o nazwę ważne że,łączny koszt wymiany to......od 10zł do 50zł zł

    linki gdzie można to kupić
    Strona nie została znaleziona / Page not found
    Distrelec Group – Europe's leading distributor of technical components
    ShieldSquare Captcha

    nie są to w 100% takie same ale producent tak.I przy odrobinie chęci można to bez trudu wymienić

    w razie czego chętnie pomogę
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      edi, gratki, dobra robota :
      Pink Floyd fan.

      Komentarz


      • #4
        Mnie na całeszczescie narazie to nie dopadło ALe robota perfekto
        DACAR.team

        Komentarz


        • #5
          Super robota! Ja mam problem z tylnymi lewymi drzwiami, tzn. włącza się lampka a po chwili zaczyna wyć alarm. Odpiąłem centralny zamek od tych drzwi i jest spokój. EDI nie wiesz czy w zamkaczh tylnych drzwi jest ten sam czujnik czy jest to troszkę inaczej rozwiązane? Dzięki!!!
          Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
          Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

          Komentarz


          • #6
            edi,masz u mnie browara
            Michał Dorobisz, Mysle ze to jest to samo
            Jakbys dzwonił to polecam ta firme z łodzi nr.0-42-645-55-55,dzis dzwoniłem i na jutro bedzie kurier.

            [ Dodano: Sob 10 Lut, 07 00:00 ]
            edi, zrobilem wszystko według instrukcji i zonk tzn.jak sprawdzalem przed przykrecenim zamka było ok a jak go juz zamontowałem to przy otwartch dzwiach pokazuje ze są zamkniete a przy zamknietych ze otwarte :? Jak myslicie moze to byc wina czego?? Kable podłaczylem tjw. Moze u mie jest inaczej czy podlączenie w drugą strone coś zmieni??

            [ Dodano: Sob 10 Lut, 07 09:24 ]
            Już sam zwariowałem a dzis jest ok ale trzeba pieprznąć dzwiami zeby zgasła kontrolka na otwartych dzwi a jak sie otwiera to trzeba delikatnie zeby sie zapaliła,macie jakies pomysły???? Moze za wysoko zamontowalem te kołki??
            pozdrawiam
            -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

            Komentarz


            • #7
              [ Dodano: Sob 10 Lut, 07 00:00 ]
              edi, zrobilem wszystko według instrukcji i zonk tzn.jak sprawdzalem przed przykrecenim zamka było ok a jak go juz zamontowałem to przy otwartch dzwiach pokazuje ze są zamkniete a przy zamknietych ze otwarte :? Jak myslicie moze to byc wina czego?? Kable podłaczylem tjw. Moze u mie jest inaczej czy podlączenie w drugą strone coś zmieni??

              [ Dodano: Sob 10 Lut, 07 09:24 ]
              Już sam zwariowałem a dzis jest ok ale trzeba pieprznąć dzwiami zeby zgasła kontrolka na otwartych dzwi a jak sie otwiera to trzeba delikatnie zeby sie zapaliła,macie jakies pomysły???? Moze za wysoko zamontowalem te kołki??
              pozdrawiam[/quote]


              wydaję się że miałem farta że u mnie od razu wszystko jest OK 8)
              to gdzie jaki kabelek podłączyłeś jest chyba bez znaczenia dlatego że on daje tylko impuls a nie zamykasz obwód na czas otwartych drzwi.
              Jedyne co mi przychodzi do głowy :? to to że przed montażem podłączyłem kostkę do zamka i sprawdziłem, czy jak jest odryglowany zamek to pali się lampka.Po odpowiednim ustawieniu nie zmieniałem nic tak przykleiłem kołki - oczywiście wcześniej wyczyściłem element zamka który popycha "dynks" od mikrowłącznika.
              A jeśli chodzi o położenie kołków to ja zwracałem na to szczególną uwagę.

              Komentarz


              • #8
                Czyli jest to tzw. krańcówka? W Fabii krańcówka padła i to samo będzie mnie czekać, albo wymiana na nowy zamek lub krańcówka :?
                [scroll:d01e0e5c3d]Zapraszamy na Spoty na Podkarpaciu :spin: [/scroll:d01e0e5c3d]

                Komentarz


                • #9
                  ja się z krańcówką nie bawiłem.... nie chciało mi się wybebeszać całego zamka. :P najzwyczajniej świecie poprowadziłem kabelek i podłączyłem zwykły czujnik drzwiowy tam w tym plastiku co odbój wchodzi(gdzieś to rozwiązanie jest opisane na forum). Działa bez zarzutu
                  :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

                  Komentarz


                  • #10
                    W omawianym temacie chciałem usunąć tą usterkę samodzielnie ale fizycznie nie miałem czasu. Znalazłem w Wawie elektryka który usnął problem nie działania czujnika. Koszt naprawy 100zł z paragonem.
                    Elektryk ma zakład na ul Syreny (baza PKS), mieści się w tej samej alejce co serwis Skody

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rogoz
                      Znalazłem w Wawie elektryka który usnął problem nie działania czujnika. Koszt naprawy 100zł z paragonem.
                      Możesz napisać kilka słów wiecej co zrobił?

                      U mnie działa ten czujnik chyba z dobry rok, ciągle nie mam czasu rozebrać drzwi i wymontować zamek, mimo, że drugi już dawno zakupiłem...

                      Komentarz


                      • #12
                        ja też już się przyzwyczaiłem do rozbrajania alarmu kluczykiem w stacyjce i do tego że co chwile znajomi z pracy dzwonią że na światłach skode zostawiłem :P
                        czas coś z tym zrobić

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez arci9
                          Możesz napisać kilka słów wiecej co zrobił?
                          Nie mam bladego pojęcia co gość zrobił, ale krańcówka działa. Zostawiłem u niego samochód, poszedłem do pracy a potem odebrałem zrobiony. Koszta tak jak pisałem 100zł, czas naprawy ok. 2h. Tego majstra polecili mi połozonym ok. 50m w prawo serwisie Skody. Wspominali, że ma on swój patent na naprawę tym krańcówek.

                          Komentarz


                          • #14
                            pewnie czujnik wymienił bo co?? chyba że coś w ori nie grało a dało się poprawić to go reaktywował
                            :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rogoz
                              Tego majstra polecili mi połozonym ok. 50m w prawo serwisie Skody.
                              ze gdzie on jest :?: ten majster ....
                              bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                              Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                              Perfect service by DobryGrzesWawa

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Jackal
                                ze gdzie on jest :?: ten majster ....
                                Pisałem we wczesniejszym poście:
                                Elektryk ma zakład na ul. Syreny (baza PKS), mieści się w tej samej alejce co serwis Skody

                                Komentarz


                                • #17
                                  ha. właśnie się dowiedziałem że lampka powinna się włączyć przy otwieraniu drzwi od kierowcy i przy włączonych światłach powinien być jakiś dźwięk. A od kiedy kupiłem moją Okte to zachodziłem w głowe dlaczego tego nie użyto, myślałem że poprostu tego nie montuja, a tu prosze, awaria.... dzieki Ci OCP ...

                                  Tylko że te zdjęcia co to Edi dołączył już nie działają, może ktoś je 'odnowić'? Nie mam pojęcia jak to naprawić.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    rogoz W poniedziałek podjade na Syreny i napiszę co i jak bo mam ten sam problem Jednak
                                    mam pytanko Czy jeśli nie działa ten styk to może być tak że nie świeci się światło w drzwiach? Żarówka wymieniona

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      wojtass, tak bo nie widzi czujnik otwartych dzwi i mysli ze są cały czas zamkniete
                                      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        dobrze ze nie myśli odwrotnie :P że są otwarte

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie czy ktos ma moze calosc pierwszego postu razem ze zdjeciami sciagnieta do jakiegos plidu .doc .pdf czy czegos w tym stylu? - obawiam sie ze linki do zdjec w tej chwili nie dzialaja a bardzo by mi sie przydaly - jesli macie podrzuccie to na [email protected] - najchetniej w temacie wpisujac "octavia - czujnik drzwi"

                                          z gory dziekuje za pomoc.
                                          pozdrawiam
                                          Adam W.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam serdecznie
                                            A więc jak napisałem pojechałem do tego MAGIKA na Syreny którego polecił ROGOZ. Wszystko zrobione cacy Mnie para drzwi dopadła ( od pasażera przód i tył ) Gość wział za całą robotę 200 złociszy Tak więc gorąco polecam !!!!!!! ul .Syreny 14 Warszawa

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              czy zna ktos takiego speca na Śląsku??

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                No przydaly by sie te fotki, tez chce sie za to zabrac jeszcze przed wygluszeniem drzwi.
                                                Pozdro.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Panowie...bo nie dzialaja linki kolegi ktory zrobil fotorelacje i nie wiem gdzie zakupic ten mikrowylacznik i jaki jest jego symbol.Moze ktos z Was wie i mi pomoze?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X