Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana filtra paliwa.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana filtra paliwa.

    Teoretycznie opady sa przepowiadane na pozne popoludnie, ale biorac pod uwage chwiejnosc obecnej pogody, to wszystko jest mozliwe :?
    laurent & clementynka combi natura skay

  • #2
    Wymiana filtra paliwa.

    Pytanko za 5 groszy. Chciałem wymienić filtr paliwa, ale nie mogłem ściągnąć końcówek. Nie chciałem tego robić na siłę, aby nie uszkodzić. Czy tam trzeba cóś nacisnąć, czy podważyć, czy ciągnąć, aż zejdzie?

    Komentarz


    • #3
      Marian 2, na końcówkach przewodów są takie wymyślne blaszki. są one rozcięte i środek blaszki odchodzi w jedną stronę a boki w drugą. do tych blaszek są specjalne kombinerki ale zwykłymi też zrobisz. bierzesz owe kombinerki i naciskasz tą blaszkę tak aby boki i środek zeszły się do siebie równocześnie druga ręką ciągniesz za węża
      :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

      Komentarz


      • #4
        Ale na tych końcówkach niema żadnych blaszek (Octawia 2.0, 2000r), są całkowicie plastykowe, tylko na obwodzie końcówek zauważyłem dwa małe prostokątne otworki. Podejrzewam, że potrzebne chyba jakieś specjalne narzędzie, albo trzeba "cóś" umiejętnie włożyć.

        Komentarz


        • #5
          Qrde bo to trzeba napisac, ze chodzi o Pb a nie o TDI tu tylko ludzie filtry paliwa wymieniaja w TDI a w benzynach zapomnieli o tym labo maja LPG :twisted:


          Tak filtr powinien wygladac i powinny byc opaski z gory i z dolu. To moga byc takie opaski, co to sie tylko raz zaklada, a potem mozna zalozyc zwykle stalowe opaski do kupienia w marketach
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Ja to wszystko rozumiem, i gdybym połamał przy demontażu, też bym sobie poradził, tylko po co. Filtr wygląda prawie tak samo, ale nieco różnią się końcówki. W odległości około 1cm od korpusu jest na całym obwodzie garbik o wysokości około 2mm, i ten garbik wpada w zapadkę w końcówce przewodu, i to jest właśnie problemem, jak to obejść bez uszkodzenia.

            Komentarz


            • #7
              Maicroft, dokładnie! ja myślałem że to ropa i dlatego taki klops..
              :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

              Komentarz


              • #8
                Na końcu trzeba ścisnąć ,czasami wystarczy palcami ew jakimi szczypcami żeby przeszło przez te "garbki" i pociągnąć ja próbowałem śrubokrętem i jedną uszkodziłem ale narazie nie cieknie
                snake

                Komentarz


                • #9
                  Witam szanownych kolegow, mam pytanko odnosnie filtra paliwa do mej octavi. Wlasnie co kupilem nowy i z tego co widze w katalogach on-line a tym co kupilem to mam dylemat czy to taki jaki ma byc. Ma octa to 1,4 16V BCA z 2003r, a filterek jaki nabylem ma symbol H155WK i mam pytanie odnosnie tego wlasnie filterka czy sprzedawca dal mi odpowiedni filtr bo, mam wadpliwosci. Pozdrawiam szanowne grono i nadmieniam ze jestem tu nowy na forum!

                  Komentarz


                  • #10
                    mam pytanie dodatkowe. Silniczek 1.9 TDI i chce juz wymienc filtr paliwa. Czy nie za wczesnie i czy jest procedura odpowietrzania filtra czy tez inne "kruczki"

                    Komentarz


                    • #11
                      jedynie o czym trzeba pamietac przy wymianie filtra to o tym zeby go przed załozeniem zalac ropa, ułatwi to rozruch i oszczedzi akumulator. nie wystepuje tutaj zadna procedura odpowietrzania...

                      Komentarz


                      • #12
                        dzieki sliczne. Filtr oleju, powietrza i kabinowy sam wymieniam ale z paliwowym mialem strach. PZDR

                        Komentarz


                        • #13
                          Paliwowy, jak i powietrzny to sa według mnie i pewnie paru innych uzytkowników te najprostsze do wymiany... Powietrzny tez prosty kwestia tylko umiejetnie sciagnac podszybie, a filtr oleju to najlepiej miec klucz, ale delikatnie żabka tez sie uda...

                          Komentarz


                          • #14
                            Dla pragnących samodzielnie wymienić filtr paliwa poniżej:

                            Wymiana filtra paliwa, w Skoda Octavia 1, ale kierownica jest z 02





                            zdjęcia z wymiany:

                            Замена топливного фильтра Шкода Октавия Тур | Octavia tour

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki za te filmy bo zabieram się właśnie za wymianę i nie wiedziałem od czego zacząć.
                              www.autoszybykarad.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez zbysiu123 Zobacz wpis
                                Dla pragnących samodzielnie wymienić filtr paliwa poniżej:

                                Wymiana filtra paliwa, w Skoda Octavia 1, ale kierownica jest z 02





                                zdjęcia z wymiany:

                                Замена топливного фильтра Шкода Октавия Тур | Octavia tour

                                Tutorial: Jak wymienić Filtr paliwa w SKODA OCTAVIA 1U




                                znalazłem także następujący Tutorial: Jak wymienić Filtr paliwa w SKODA OCTAVIA 1Z

                                Jak wymienić filtr paliwa w SKODA OCTAVIA 2 (1Z3) TUTORIAL | AUTODOC - YouTube




                                Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X