Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Przed montażem nowej tarczy trzeba dokładnie oczyścić piastę w miejscu styku z tarczą.
    to jest chyba oczywiste k
    Zapraszam na www.rebel-tuning.com

    Komentarz


    • #27
      Witam mam pytanko czy wiecie cos na temat tylnej belki w octawce?? Sprawa jest taka poszły mi bebny okładziny itp... pomyslałem sobie ze wymienie chamulce ale na tarcze znalazłem belke kompletną ale jest od golfa 4 kombi i nie mam pojecia czy bedzie pasowała jeśłi mozecie to pomóżcie mi z góry dziekuje i pozdrawiam..

      Komentarz


      • #28
        Belki w htb i liftbaku sa chyba takie same. Ale jak masz belke to nie musisz samej belki przekladac mozna przelozyc same piasty i hamulce. Purchawa cos takiego kombinowal, ale narazie meczy dalej bebny.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #29
          Czy ktos moglby napisac konkretnie jaki jest potrzebny klucz do odkrecenia zacisku z przodu :?: Kazdy pisze co innego - torx, imbus :roll: I jakiej wielkosci :idea:
          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
          http://www.disi-tune.pl
          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
          Był WRX
          Była Octa

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez MisiekWAW
            Czy ktos moglby napisac konkretnie jaki jest potrzebny klucz do odkrecenia zacisku z przodu :?: Kazdy pisze co innego - torx, imbus :roll: I jakiej wielkosci :idea:
            Proponuję wpaść do mnie do Firmy większość zabawek mam Torxy Imbusy itp
            przymierzymy i będziemy wiedzieć....Globusowa 21
            *** New Auta do 30% Taniej z Salonu PL ***
            www.cars4vip.pl

            Komentarz


            • #31
              W AHF (110) zacisk odkreca sie imbusem 7 ktorego w prostych zestawach wlasnie nie ma ale za grosze mozna go kupic luzem.

              Komentarz


              • #32
                imbusem :?:

                raczej torxem M7 :roll:
                bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                Perfect service by DobryGrzesWawa

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Jackal
                  imbusem :?:

                  raczej torxem M7 :roll:
                  Hmm - ostatnio rozkrezalem to 3 razy (oba zaciski) i nie przypominam sobie zadnego ksztaltu gwiazdkopodobnego.

                  Komentarz


                  • #34
                    Jak to zwał tak to zwał

                    w moim języku to nazywa się AMPUL czyli SZEŚCIOKĄT a nr. na 100% "7"
                    NFPNorth-West
                    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                    WARSZTAT www.dsize.pl
                    ->
                    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                    Komentarz


                    • #35
                      na 100% jest to szesciokąt ( imbus ) nr 7 :!: :!: :!:
                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #36
                        Imbus nr.7.Ja nie miałem takiego,ale zrobiłem z 8-ki na szlifierce :P

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Jackal
                          imbusem :?:

                          raczej torxem M7 :roll:
                          na pewno imbus nr 7. a pomyłka z torxem pewnie wynikła z tego, że imbusy dadzą się czasami odkręcić torxami. na odwrót na pewno się nie uda :twisted: .
                          Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                          Komentarz


                          • #38
                            Wiem ze topic stary ale dzis zmienilem tarcze i klocki i mam 2 foty.Potwierdzam imbus nr 7 po ktory rano jechalem do sklepu bo mialem tylko 6 i 8.
                            Załączone pliki
                            L&K moja pierwsza Miłość
                            Hamulce ATE PD + Klocki TRW
                            KYB Excel G

                            Komentarz


                            • #39
                              witam!!!panowie i drogie panie mam zajebisty problem z hamulcami!!!!mianowicie.....podczas hamowania mam różne położenie pedała hamulca raz bierze wyżej a raz niżej wymieniłem pompę na nową wymieniłem płyn na nowy odpowietrzyłem cały układ 2 razy drugi raz pod ciśnieniem specjalnym urządzeniem!!!posprawdzałem cylinderki żadnych wycieków żadnych poceń!!!wszystkie sprawy przy tarczach klocki rozpieracze itp działają 2 razy byłem u mechanika raz w serwisie kasują mnie na sianie ale problem nie znika!!! objawem jakie zaobserwowałem to dziwny odgłos podczas hamowania wydobywający się spod pedała hamulca coś jak pompowanie?! pomocy bo się zabije w końcu!!!
                              ZGREDEK220

                              Komentarz


                              • #40
                                Skoro raz wyżej i niżej, to czy to nie wina wspomagania hamowania ??
                                Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                Komentarz


                                • #41
                                  wspomaganie jest oki na wyłączonym silniku pedał hamulca jest wysoko i jest twardy przy odpaleniu mięknie!
                                  silnik mi nie faluje wiec to chyba tez nie serwo kurde nie wiem autentycznie co jest grane :evil:
                                  ZGREDEK220

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Gugcio
                                    Potwierdzam imbus nr 7
                                    Taaaaa ja zjeździłem pół miasta zanim dostałem porządny/utwardzany kluczyk imbus "7" Jak znalazłem, to od razu wziąłem 2. Na wypadek, gdyby się złamał.
                                    Alfee
                                    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                    Kawasaki ER5 :-)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      klocek który znajduje się od strony tłoczka ma zawsze napis: PISTON-SIDE.

                                      Kliknij "POMÓGŁ" jeśli wkurzyłem Cię tak, że brakuje Ci bluzg
                                      ________________________________________

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Dla wszystkich co maja zaciski FS III
                                        uwaga tutorial jest po niemiecku, później uzupełnię o wersje polskojęzyczną

                                        Jak wymienić Przednie tarcze hamulcowe, Przednie klocki hamulcowe w SKODA OCTAVIA 1U [Tutorial]





                                        Tutorial: Jak wymienić Tylne klocki hamulcowe w SKODA OCTAVIA 1Z


                                        Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie, albo po wyposażeniu sprawdzić czy mam u siebie czujnik zużycia klocka? Na blacie kontrolka się nie wyświetla, ale może być po prostu wyłączona :P

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Minax skręć koła maksymalnie w lewo, włóż głowę w lewe nadkole i zobacz czy do klocka jest poprowadzony przewód.
                                            Jeżeli nie ma, to znaczy, że zjedziesz okładziny razem z blachą do zera, a na blacie żadna kontrolka się nie pojawi.
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X