Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

    No to moze spoznione ale szczere zyczenia: wszystkiego najlepszego.... k
    Taekwondo

  • #2
    Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

    Postanowiłem się pobawić i samodzielnie wymienić klocki.

    Mam zacisk FS III

    Zakupiłem :

    komplet Gwiazdek ( Torx)
    smar miedziany
    smar molibdenowy
    wciskacz do tłoczka

    jutro bedzie Ferodo Premier

    I mam pytanie
    zacisk trzyma się na 2 prowadnicach jakim kluczem je wykręcić
    jest podział na klocek wewnetrzy i zewnętrzny?

    O czymś zapomniałem? ( piwa też mam ) 8)
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • #3
      Re: Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

      Zamieszczone przez Sebastian_M26
      Postanowiłem się pobawić i samodzielnie wymienić klocki.

      Mam zacisk FS III

      Zakupiłem :

      komplet Gwiazdek ( Torx)
      smar miedziany
      smar molibdenowy
      wciskacz do tłoczka

      jutro bedzie Ferodo Premier

      I mam pytanie
      zacisk trzyma się na 2 prowadnicach jakim kluczem je wykręcić
      jest podział na klocek wewnetrzy i zewnętrzny?

      O czymś zapomniałem? ( piwa też mam ) 8)
      - prowadnice odkręcasz imbusem - chyba 7 - powinny lekko pójść

      - jezeli nie masz czujnika zużycia klocka - czyli o1 przed liftingiem to nie ma znaczenia ktory na zewnatrz a ktory wewnatrz

      - torx ci do niczego nie bedzie potrzebny :P

      - bez wyciskacza do tloczka tez bez problemu sie obejdzie.

      tips&tricks:
      1- nie dokręcaj na "chama" zacisków, mocno aczkolwiek z wyczuciem, żadnych rurek :? przedłużek :? itp.
      2- jeżeli obecnie masz dużo płynu w zbiorniczku odciągnij do minimum co najmniej, inaczej narobisz bałaganu :evil:
      OI ASZ

      Komentarz


      • #4
        W niektórych wersjach torx jest potrzebny, a czujnik zużycia równiez w wersjach po faceliftingu nie zawsze jest.
        śruby do zacisków są "od tyłu" tarczy pod plastikowymi zaślepkami przed założeniem zacisku z wymienionymi klockami wciskasz ten tłoczek na maxa do środka tak żeby swobodnie wszedł zacisk.
        wszstko jak poprzednik napisał, delikatnie i z wyczuciem
        P.S. porób fotki podczas wymiany, bedzie manual dla potomnych k
        Zapraszam na www.rebel-tuning.com

        Komentarz


        • #5
          To na koniec nie zapominij przed rozpoczeciem jazdy popompowac pedal (tylko nie wciskaj jak klocki wyjmiesz) ,bo jak bedziesz stal na lekkiej gorce to mozesz sie zdziwic jak w cos pukniesz :wink:
          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

          Komentarz


          • #6
            jezeli nie masz czujnika zużycia klocka - czyli o1 przed liftingiem to nie ma znaczenia ktory na zewnatrz a ktory wewnatrz
            no niestety przywiozłem klocki i się różnią międzysobą
            jeden ma mniejszą blache
            drugi ma bardziej rozbudowaną

            wie ktoś który na zewnątrz, który do środka?

            Oryginały też tak maja?
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              jedna blaszka wchodzi do srodka tloczka-i juz wiesz ktory w jakie miejsce

              Komentarz


              • #8
                Pooglądaj dokładnie co rozbierasz a na pewno nie popełnisz błędu.
                Do dzieła.
                -jeden klocek jedna butelka tego na P-
                Pozdrawiam
                OII ambientna sztuka

                Komentarz


                • #9
                  Żeby lekko wcisnąć tłoczek i ulżyć układowi hamulcowemu poluzuj odpowietrznik. Jest to troche trudniejsza opcja bo można zapowietrzyc układ hamulcowy jeśłi się nie umie ale dzięki takiej procedurze brudny płyn hamulcowy nie wraco w "górę" układu. Wcisnąc tłoczek można też poprzez włożenie śrubokręta pomiędzy dowolny klocek a tarczę. Oczywiście zanim zaczniemy jeszcze rozkładąc zacisk.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Ryży Koń
                    Wcisnąc tłoczek można też poprzez włożenie śrubokręta pomiędzy dowolny klocek a tarczę. Oczywiście zanim zaczniemy jeszcze rozkładąc zacisk.
                    Ja wciskalem tloczek juz po zdjeciu zacisku ,zapierajac sie srubokrtem o stare klocki (weszyly tak glatko ze jeden wcisnolem rekami przez klocka k ). Opcja ktora napisales moza troche tarcze porysowc :roll:

                    Zamieszczam moj maly foto reportaz z wymiany klockow, moze komus sie to przyda

                    1. Czerwone strzałki oznaczają zatyczki od śrub ,niebieska skrzalka pokazuje wtyczke do kabla od czujnika zużycia .
                    Obrazek1

                    2.Czerwona strzałka pokazuje klocki wewnętrzne.
                    Obrazek2

                    3.Strzałka pokazuje tłoczek który należy wcisnąć.
                    Obrazek3

                    4.
                    Obrazek4

                    5.Wszystko już po skręcane.
                    Obrazek5

                    6.Wszystko już zmontowane tylko pedałem hamulca trzeba po pompować ,dodatkowo widać spiłowane lekko ranty klocków ,żeby się szybciej ułożyły i nie piszczały zawadzając o ranty strej tarczy.
                    Obrazek5
                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                    Komentarz


                    • #11
                      Tarcze prysować????????? no nie przesadzaj

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak w kwesti uscislenia. To zamiast pilowac klockow to piluje sie rant na tarczy. Wtedy klocek trze tak jak ma trzec i jest spokoj.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Ryży Koń
                          Tarcze prysować????????? no nie przesadzaj
                          Klocki mi sie porysowaly :szeroki_usmiech

                          [ Dodano: Wto 31 Maj, 05 18:26 ]
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          Tak w kwesti uscislenia. To zamiast pilowac klockow to piluje sie rant na tarczy. Wtedy klocek trze tak jak ma trzec i jest spokoj.
                          No tak ale zeby rowno to zrobic to raczej pilnik odpada i do tego jest drogi rant przy piascie :roll:
                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Samiec
                            No tak ale zeby rowno to zrobic to raczej pilnik odpada i do tego jest drogi rant przy piascie
                            Sa jeszcze szlifierki i katowki :twisted: Troche wprawy i mozna takimi narzedziami rant niwelowac. Najlepiej to by bylo na tokareczke i cala tarcze ale 90% warsztatow nie ma dostepu do czegos takiego a co dopiero zwykly czlowiek.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Sa jeszcze szlifierki i katowki :twisted: Troche wprawy i mozna takimi narzedziami rant niwelowac. Najlepiej to by bylo na tokareczke i cala tarcze ale 90% warsztatow nie ma dostepu do czegos takiego a co dopiero zwykly czlowiek.
                              No tak ja mam i jedna i druga i raczej bym tego rowno nie zrobil ops:
                              Najlepiej fakt by bylo na tokarce ,ale to tez dodatkowe koszta ,a tak to minimalnie po rantach spilujesz klocek i jest oki. W sumie to mozna zlozyc i bez spilowywania ,ale moze po piskiwac ,a to bedzie wnerwiajace :roll:
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Samiec
                                minimalnie po rantach spilujesz klocek i jest oki.
                                Efekt krótkotrwały niestety, za chwilę temat wtraca po lekkim zużyciu klocka i dalej rant zewnętrzny i wewnętrzny pali klocek.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Bond
                                  Efekt krótkotrwały niestety, za chwilę temat wtraca po lekkim zużyciu klocka i dalej rant zewnętrzny i wewnętrzny pali klocek.
                                  Ale tak jest caly czas ,jak zalozysz nowe tarcze plus klocki to po czasie ci sie rant robi i klocek tez piluje ,a w tedy chyba nie zdejmujesz tarcz i rantu nie usuwasz ? :roll: . Ja klocek lekko spilowalem i po ulozeniu rant dalej go sciera tak jak w tamtym starym klocku , tylko w pierwszej fazie scierania nie bylo piskow itp. i troche szybciej sie klocek dopasowuje.
                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wszytko fajnie, ładnie, dobrze opisane,ale... czujnik klocków jest z przodu tylko na lewym kole a z tył na prawym.Jak już zjechałeś klocki do zera i scieło kabelek to zwróć uwagę na czujniki bo można przypadkiem założyć prawe na lewe.Wiem z dośLink

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      to z tylu sa czujniki????

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        Zamieszczone przez Samiec
                                        No tak ale zeby rowno to zrobic to raczej pilnik odpada i do tego jest drogi rant przy piascie
                                        Sa jeszcze szlifierki i katowki :twisted: Troche wprawy i mozna takimi narzedziami rant niwelowac. Najlepiej to by bylo na tokareczke i cala tarcze ale 90% warsztatow nie ma dostepu do czegos takiego a co dopiero zwykly czlowiek.
                                        Panowie: TYLKO MŁOTEK :lol: :lol:
                                        Rant najlepiej opukać młotkiem (zazwyczaj jest tak skorodowany że bez problemu można go zniwelować).
                                        Dziś wymieniałem tarcze i klocki w warsztacie i podpatrzyłem ciekawy trick:
                                        Jest zawsze problem z odkręceniem śrubki trzymającej tarczę. Najprostrza i najskuteczniejsz metoda odkręcenia to młotkiem walnąć w krawędź tarczy w miejscu gdzie jest śruba (zakładamy oczywiście że stare tarcze idą do śmietnika). TO DZIAŁA! Jak pomyśle ile się kiedyś męczyłem z tą cholerną śrubą :evil: :evil:
                                        Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez danielpoz
                                          to z tylu sa czujniki????
                                          nie ma
                                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                          http://www.disi-tune.pl
                                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                          Był WRX
                                          Była Octa

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Samodzielna wymiana klocków hamulcowych

                                            Zamieszczone przez vaver
                                            Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Postanowiłem się pobawić i samodzielnie wymienić klocki.

                                            Mam zacisk FS III

                                            Zakupiłem :

                                            komplet Gwiazdek ( Torx)
                                            smar miedziany
                                            smar molibdenowy
                                            wciskacz do tłoczka

                                            jutro bedzie Ferodo Premier

                                            I mam pytanie
                                            zacisk trzyma się na 2 prowadnicach jakim kluczem je wykręcić
                                            jest podział na klocek wewnetrzy i zewnętrzny?

                                            O czymś zapomniałem? ( piwa też mam ) 8)
                                            - prowadnice odkręcasz imbusem - chyba 7 - powinny lekko pójść

                                            - jezeli nie masz czujnika zużycia klocka - czyli o1 przed liftingiem to nie ma znaczenia ktory na zewnatrz a ktory wewnatrz

                                            - torx ci do niczego nie bedzie potrzebny :P

                                            - bez wyciskacza do tloczka tez bez problemu sie obejdzie.

                                            tips&tricks:
                                            1- nie dokręcaj na "chama" zacisków, mocno aczkolwiek z wyczuciem, żadnych rurek :? przedłużek :? itp.
                                            2- jeżeli obecnie masz dużo płynu w zbiorniczku odciągnij do minimum co najmniej, inaczej narobisz bałaganu :evil:

                                            A mozecie jeszcze dopisac o tarczach ja musze wymienic komplet mam obecnie klocki jeszcze dobre a przez glaeboki rant tra i to dos znacznie ...

                                            prosze o kilka porad w lanosie bylo to banalne a tu?
                                            Kupujac Polskie produkty w polskich sklepach likwidujesz polskie bezrobocie .... Nie mow ze made in Poland to beee bo to tez twoja robota ..

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              odkrecasz tylko ta małą śrubke na tarczach i nic więcej. Ściągasz je i zakładasz nowe. Jeżeli tarcza jest zapieczona to możesz ją oklupać, ale najlepiej jest użyć ściągacza do łożysk (dużego lub do bębnów.
                                              Zapraszam na www.rebel-tuning.com

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                [quote="Samiec"]
                                                Zamieszczone przez Ryży Koń
                                                Wcisnąc tłoczek można też poprzez włożenie śrubokręta pomiędzy dowolny klocek a tarczę. Oczywiście zanim zaczniemy jeszcze rozkładąc zacisk.
                                                Ja wciskalem tloczek juz po zdjeciu zacisku ,zapierajac sie srubokrtem o stare klocki (weszyly tak glatko ze jeden wcisnolem rekami przez klocka k ). Opcja ktora napisales moza troche tarcze porysowc :roll:

                                                Czy po wymianie klockow i tarcz wszytko ma prawo sie tak bardzo nagrzewac ...
                                                Kupujac Polskie produkty w polskich sklepach likwidujesz polskie bezrobocie .... Nie mow ze made in Poland to beee bo to tez twoja robota ..

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez luky8
                                                  odkrecasz tylko ta małą śrubke na tarczach i nic więcej. Ściągasz je i zakładasz nowe.
                                                  Przed montażem nowej tarczy trzeba dokładnie oczyścić piastę w miejscu styku z tarczą.
                                                  Piotruś
                                                  AGR(RIP) + ALH

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X