Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rezonans błotnika

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rezonans błotnika

Witam od dłuższego czasu borykam się z problemem hałasującego błotnika, a mianowicie lewy przedni błotnik przy obrotach około 2tys wpada w bardzo głośny rezonans jest to dźwięk jakby ktoś wiercił w ścianie. Dodam ze wymieniono sporo rzeczy, poprzedni właściciel chyba tez z tym walczył bo wymienił dwumase wszystkie poduszki, dwumase i chyba nawet robił coś z wtryskami, w okresie jesienno-zimowym nie ma tego okropnego dźwięku wcale ale jak temperatura na zewnątrz wzrasta do ok 15 stopni zaczyna się „koncert” jestem pewny ze to błotnik bo nawet na postoju dociskając go ręką dźwięk ustaje natomiast błotnik nie jest naprężony a wszystkie śruby są dokręcone, już mi ręce opadają. Miał ktoś może taki problem? Z góry dziękuje za pomoc

Mi coś buczało . Paprawiłem w aucie oslone nadkola.
    nowy cSIMC od Aliego
    seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
    Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

półosie seryjne przebieg 273 tyś

Komentarz

Nadkole było ściągane bez skutku, pas przedni był poluzowywany i dokrecany na nowo i wtedy trochę to pomogło ale w tym roku jak się zrobiło ciepło problem wrócił

Komentarz

Jedrzej68 Skoro poluzowanie i przykręcenie przedniego pasa na chwilę pomogło to "szedł' bym w kierunku sprawdzenia miejsc/elementów do których przykręcony jest błotnik pod względem tego czy nie są gdzieś zagięte, wygięte, przesunięte. Jednak gdzieś coś chyba nie jest właściwie spasowane skoro wraz ze wzrostem temperatury powoduje rezonans błotnika.
        Może element numer 1U0821141A do którego przykręcony jest błotnik jest nieprawidłowo przykręcony do podłużnicy.

Komentarz

Zatem czeka mnie demontaż zderzaka i dalsze poszukiwanie, ale bardzo dziękuje za wskazanie możliwego „sprawcy” moich nerwów, i oby to było to

Komentarz

Nie wiem czy ni będziesz się śmiał i czy to rozwiązanie miało by sens w Twoim przypadku ale ja kiedyś walczyłem z osłoną od rekuperatora. Brzęczał jebaniec chyba wszystkimi możliwymi częstotliwościami, kiedy chciał i jak chciał.
            Serwisanci rozkładali ręce mówiąc TTTM.
            Więc wziąłem sprawy w swoje ręce. Najpierw kupiłem rolkę pianki wygłuszającej, którą przykleiłem we wnętrzu obudowy w kilku miejscach. Pomogło połowicznie ale trop był dobry. Oderwałem piankę i przykleiłem kawałki papy na gorąco. Obudowa przestała rezonować i rekuperator się uciszył na amen.
            Dużo cięższa papa nie pozwalała blachom obudowy wpadać w częstotliwości rezonansowe.

Oczywiście najpierw radzę sprawdzić wszystkie mocowania błotnika, szczególnie miejsce na progu pod słupkiem A. plastikową wkładkę za nadkolem taką pionową mocowaną na słupek A sprawdzałeś?
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X