Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Proszę o pomoc!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Proszę o pomoc!

Witam,
    31 maja zakupilem Skoda Octavia 1 1.6
    Autko przy sprawdzaniu prezentowało się dobrze, aczkolwiek pojawił się problem teraz.. Przyszly mocne ulewy, "zalało" mi auto od strony pasażera z przodu.. Przystąpiłem więc do oględzin, wyciągnąłem gumowy dywanik a tam niespodzianka, jeszcze drugi dywanik materiałowy, tak jakby kierowca już wiedział o tej wadzie. Nie poinformował mnie o tym w ogóle. Ja też nie sprawdzałem tego przy kupnie, bo nie przyszło mi to w ogóle do głowy. Moje pytanie do Was brzmi następująco: Czy to się kwalifikuje do wady ukrytej samochodu w umowie? Co mam robić w takiej sytuacji? Dzwonić do kolesia i domagać się wyjaśnień i ewentualnych koszty naprawy z jego strony czy nie ma opcji?
    ​​

Najpierw moz3 lepiej sprawdzic gdzie ta woda się leje? Jak masz szyberdach to są takie spusty które trzeba udrożnić, jeśli nie to zobacz co może być innego. A ten dywanik byl tylko w tym miejscu czy pod wszystkimi gumowymi?

Komentarz

Nie mam szyberdachu. Tak, tylko w tym miejscu były dwa dywaniki, tak jakby problem już był u poprzedniego właściciela.
      Jak sprawdzałem to woda gdzieś znajduje sobie miejsce w okolicach wentylatora nawiewu od środka.

Komentarz

To ciekawie, dzwon do typa niech Ci wyjsni sprawę najlepiej nawet nagraj rozmowę. Zobaczysz co Ci powie w temacie

Komentarz

Zerknij pod maskę w okolice podszybia. Pewnie odpływy są zatkane i woda wlewa się do kabiny przez wlot powietrza/ filtr pyłkowy. Auto pewnie ma swoje lata i dawno nikt tam nie zaglądał.
          OCTAVIA '01

Komentarz

Stawiam na zatkane odpływy podszybia i przelewy górą, nie czyszczone błoto z wnęk nadkoli i chlapaczy. Raz na rok trzeba tam zaglądać. Taka jakby wada fabryczna octavii . Może typ tam nie czyścił. Wyczyścić liście i syf z podszybia odkurzaczem, odkręcić chlapacz, nadkole przy chlapaczu, dodatkową listwę plastikową, wypłukać woda od góry.
            Ostatnio edytowany przez mark711; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dzięki panowie za rady

Komentarz

aarczii7 potem daj znać, czy pomogły rozwiązać Twój problem .
                Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

Komentarz

A skoro jesteś nowym nabywcą octavi, to może nie raz bedziesz miał w niej mokro. Zdarzją się przecieki wody tylne drzwi, tapicerka drzwi, podłoga tyłu oraz woda przez tylną klapę np w kombi i jej korozja. Takie cosik po latach wychodzi.

Komentarz

Zamieszczone przez aarczii7 Zobacz wpis
                    Autko przy sprawdzaniu prezentowało się dobrze, aczkolwiek pojawił się problem teraz.. Przyszly mocne ulewy, "zalało" mi auto od strony pasażera z przodu..
                    aarczii7 i zapewne gdyby nie obecne ulewy nawet byś się nie dowiedział o tym problemie.

Zapewne koledzy mają rację. Aby porządnie wyczyścić odpływy nie obejdzie się bez demontażu podszybia zarówno z prawej jak i lewej strony (od kierowcy) gdzie dodatkowo najlepiej byłoby zdemontować ramiona wycieraczek. Korzystając z okazji że miałbyś swobodny dostęp do mechanizmu wycieraczek na twoim miejscu zainteresowałbym się jego stanem. Mechanizm lubi się zacierać.

Komentarz

Zamieszczone przez mark711 Zobacz wpis
                      A skoro jesteś nowym nabywcą octavi, to może nie raz bedziesz miał w niej mokro. Zdarzją się przecieki wody tylne drzwi, tapicerka drzwi, podłoga tyłu oraz woda przez tylną klapę np w kombi i jej korozja. Takie cosik po latach wychodzi.
                      Pewnie masz racje, wczoraj jeszcze zauważyłem zbierającą się wode na uszczelce z drzwi z tyłu za kierowcą. Jak jest jej już za dużo to skrapla się na dywanik.

Komentarz

@aarczii7
                        problem leży pod tapicerką drzwi , oryginalnie pod nią jest foli wygłuszająco-uszczelniajaca bądź pianka , prawdopodobnie ktoś juz grzebał w drzwiach (wymiana zamka bądź mechanizmu szyb ) i zerwał - uszkodził to wygłuszenie-uszczelnienie i teraz woda nie spływa po nim do wnętrza drzwi i przez otwory na zewnątrz , jeśli nie ma tej folii - pianki woda leci po boczku i wpływa do wnętrza auta , także zacznij od demontażu boczków i uszczelnienia .ok
                        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

Komentarz

Zamieszczone przez ROBAL_26 Zobacz wpis
                          @aarczii7
                          problem leży pod tapicerką drzwi , oryginalnie pod nią jest foli wygłuszająco-uszczelniajaca bądź pianka , prawdopodobnie ktoś juz grzebał w drzwiach (wymiana zamka bądź mechanizmu szyb ) i zerwał - uszkodził to wygłuszenie-uszczelnienie i teraz woda nie spływa po nim do wnętrza drzwi i przez otwory na zewnątrz , jeśli nie ma tej folii - pianki woda leci po boczku i wpływa do wnętrza auta , także zacznij od demontażu boczków i uszczelnienia .ok
                          Aha, czyli jeśli chodzi o sprawe z tyłu, że woda się zbiera na uszczelce i wlatuje do środka, to to jest właśnie ten problem. Dobrze, posprawdzam wszystko i podziałam. Pytanie teraz czy worek na śmieci podoła temu? Kiedyś gdzieś tam na forum wyczytałem, że ludzie mieli taki sposób hehe

Komentarz

Folia ogrodnicza, grubsza, nie rwie sie tak łatwo, lepiej dotniesz i przyklejasz na tawot. Albo worek na śmieci ale z grubszej folii.

Komentarz

Zamieszczone przez mark711 Zobacz wpis
                              Folia ogrodnicza, grubsza, nie rwie sie tak łatwo, lepiej dotniesz i przyklejasz na tawot. Albo worek na śmieci ale z grubszej folii.
                              Ciekawy pomysł kolego "folię na tawot" chciałbym zobaczyć wykonanie i trwałość takiego łączenia.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X