Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia I 1.6 AEE - Ciężkie odpalanie na zimnym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia I 1.6 AEE - Ciężkie odpalanie na zimnym

    Witam. Mam Octavię I w benzynie (bez gazu) oraz problem z rozruchem na zimnym silniku. Czasami na zimnym pali na dotyk. Podobnie jak na tym filmiku:


    Dodam że mam nowy akumulator oraz zregenerowany rozrusznik. Jakieś pomysły?

  • #2
    Świece, przewody, cewka ?

    Komentarz


    • #3
      Tak jak kolega wyżej napisał plus ewentualnie może kończyć sie pompa paliwa. Ile przejechane ?
      Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
      Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli chodzi o cewkę zapłonową to jest nowa. Przebieg to 165 000 (2002 rocznik). Właśnie zastanawiałem się nad pompą paliwa bo na zimnym długo pompuje

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli tak jak na filmiku, to wygląda na brak prądu. Do sprawdzenia akumulator i przewody, bo wygląda jakby gubił prąd. W dalszej kolejności kostka stacyjki i również przewody.

          Komentarz


          • #6
            Zanim wymieniłem akumulator na nowy to mechanik sprawdzał napięcie starego akumulatora. Z każdą chwilą faktycznie ubywało (tak jakby radio pobierało czy tam coś innego). Wynik to zaledwie 8,4V. Nowy akumulator to Centra plus (50Ah). Problemy występują odkąd zaczęły się przymrozki

            Komentarz


            • #7
              Szczotki na pompie się kończą. Jako zakupowóz do obijania na parkingach mam Corse C 1.2 i tydzień temu też zmieniałem pompe paliwa. Najpierw było tak że ciężko zapalała a potem jednego razu wróciłem do auta z marketu, kręce i nic
              Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
              Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

              Komentarz


              • #8
                Czyli tak jak wcześniej myślałem do zrobienia pompa paliwa. A czy u Ciebie w Corsie też długo pracowała na zimnym pompa czy tylko 2-3 sekundy? Bo u mnie na zimnym słychać jakieś 6-7 sekund

                Komentarz


                • #9
                  Możesz nagrać filmik z odpalania, bo to co na załączonym filmiku to raczej na pewno nie jest wina pompy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Im bliżej było jej końca tym dłużej było ją słychać przed odpaleniem. Ale tak jak kolega utek napisał, wrzuć jakiś filmik jak odpalasz swoje auto
                    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                    Komentarz


                    • #11

                      Komentarz


                      • #12
                        Na 100% problem z prądem, najpewniej z akumulatorem. Sprawdzić stan akumulatora, ładowanie na akumulatorze i alternatorze. Regenerowany rozrusznik może być również źródłem problemu, może stawiać za duży opór. Ewidentnie brakuje prądu, gdyż zapala się kontrolka ABSu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Kolega utek ma racje. Po filmiku wnioskuje że pompa jest ok. Albo aku jest na wykończeniu albo słabo ładuje. Trzeba by zmierzyć aku i ładowanie
                          Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                          Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                          Komentarz


                          • #14
                            Aku kupiony kilka miesięcy temu (50-tka Centra Plus). Niemożliwe żeby już siadał. Już bardziej alternator...

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam, wyczyść odmę i zmień ilej przed zimą. W oleju jest trochę wody która przymarza i rozrusznik nie ma siły tego przełamać. Miałem ten sam problem , nic nie pomagało. Mój numer 606994963, jak chcesz to zadzwoń to Ci powiem.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X