Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

błąd zbyt uboga mieszanka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • błąd zbyt uboga mieszanka

    odkąd zrobiło się zimno mam problem z moją octavią (1,6 102KM, silnik AVU, benzyna +gaz); odpalała ładnie natomiast później strasznie nierówno pracuje po przełączeniu na gaz jest ok jak się rozgrzeje na benzynie również pracuje ok, wyskakuje błąd zbyt uboga mieszanka, wymienione świece i przewody. Problem dotyczy tylko biegu jałowego, jeżeli po odpaleniu chcę żeby trochę silnik popracował lub światła, korki zmuszają mnie do tego, że samochód dłużej pracuje na zimnym silniku na biegu jałowym to wyskakuje błąd, jeżeli zaraz po odpaleniu ruszę i do rozgrzania nie ma jakichś dłuższych przestojów to nie wyrzuca już wtedy błędu.

  • #2
    Psiknij po kolektorze dolotowym wodą z aerozolu, szczególnie na łączeniach kolektora (dwóch części) i przy głowicy. Jeśli telepie silnikiem to łapie lewiznę i uszczelki do wymiany.
    Przy niewielkiej nieszczelności będzie rzucał ubogą mieszankę, bo łapie powietrze które omija przepływomierz. Szczególnie często wywali ten błąd przy zimnym silniku na jałowych obrotach. Może dochodzić do lekkich wibracji na biegu jałowym. AHA, po psikaniu (o ile wyjdzie moja teza) powinny wyskoczyć też missfire detected wśród błędów. Miesanka wody i lewego powietrza sięsłabo spala. Wykasować i tyle.

    Komentarz


    • #3
      Jeszcze jedno.... zerknij na readiness (15), czyli kody gotowości w sterowniku silnika. Jeśli któryś jest na czerwono, tzn. że dany ukłąd nie funkcjonuje prawidłowo. Może to Cię naprowadzić na usterkę, która wiąże się z mieszanką.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X