Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie moge odpalic Skody.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie moge odpalic Skody.

    Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy i nie wiem czy powielam temat,jeżeli tak to sorry gdyż sprawa jest dla mnie dość pilna.Ale do rzeczy,od ponad tygodnia auto nie chce wejść na obroty przy obciążeniu,na luzie wkręca się bez problemu.I ogólnie jest odczuwalny brak mocy.Na 5 ledwo idze do 150km/h a obroty to ledwo 3100-3250obr/min.Kolektor dolotowy wyczyscilem,przeplywka sprawna,intercooler również,turbina gwiżdże aż milo.Pod kompem pokazuje błąd 550,ale pompa nie była w ogóle ruszana.Dodam jeszcze że wczoraj sprawdzalem filtr paliwa i jest czysty.A dzisiaj podczas jazdy zaczęła szarpać zatrzymałem się no i zgasła, trochę pokrecilem rozrusznikiem i załapała.Dojechałem do domu tam pochodziła na luzie i znowu zaczęło trzepać cała Buda i znowu zdechła,teraz nie chce odpalić.Paliwo dostaje normalnie chyba bo widać w wezyku do pompy.Proszę o poradę bo nie wiem gdzie i czego szukać.Silnik 1,9tdi AGR 97r .
    ​​​​

  • #2
    No to jak jest blad 550, to cos wskazuje. Wskazuje na pompe, a wiec trzeba wziasc jakies lepsze narzedzie diagnostyczne i na goracym silniku sprawdzic kat wtrysku.

    Wystarczy ze rozrzad na pompie przeskoczyl i juz beda podobne cyrki.

    Tak to ktos madry napisal:

    00550 - regulacja początku wtrysku - różnica w regulacji.
    - uszkodzony zawór N108 początku wtrysku
    - uszkodzony czujnik G80 skoku iglicy
    - nieprawidłowe doprowadzenie paliwa lub mała ilość paliwa
    - powietrze w ukł. zasilania paliwem
    - przestawiony poczatek wtrysku

    Warto tez wtyczke przy pompie wyjac i dobrze przygladnac sie wiazce do niej, bo juz nie raz mechanik zabieral sie za padnieta pompe, a wychodzilo na to ze wiazke trzeba bylo zrobic bo zgnila.

    [fotoporada] Ustawienie kąta wtrysku - Forum.VWGolf.pl
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Wtyczka w porządku sprawdzana dzisiaj,na rozrządzie nie przeskoczyła bo ustawiłem na znaki i się zgrywają.
      Ostatnio edytowany przez zloty 1202; 43001.

      Komentarz


      • #4
        A żeby zrobić coś więcej to muszę ją odpalic a nie chce Link pompa dostaje.

        Komentarz


        • #5
          Spróbuj psikać Samostartem do dolotu (Plak do tapicerki też dobrze działa) tylko nie na przepływomierz najlepiej za ale jak nawet nie zagada to problem z mechaniką silnika. Nie męcz go długo na Plaku jak zaskoczy przestaniesz psikać i zgaśnie to zostaje hol/laweta. No i najlepiej w dwie osoby jeden psika drugi kręci.

          Komentarz


          • #6
            Witam!
            Sprawdź czy masz wszystkie wężyki od podciśnienia. W mojej OI AXR jak silnik miał podobne objawy, okazało się że kuna pogryzła mi te wężyki.
            Po wymianie wszystko wróciło do normy.

            Komentarz


            • #7
              Do sprawdzenia także szczelność układu paliwowego. Kiedyś przerabiałem podobne objawy i okazało się że silnik ciągnie powietrze przez uszczelkę przy filtrze paliwa. Jak jeździłem sam do pracy pustym samochodem to było wszystko ok. , ale jak przyszło jechać na wakacje 4 os. + mnóstwo walizek, to auto nie chciało jechać. Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Nie było znaczenia w ile osób jechałem,nie wchodziła na obroty nawet jak sam jechalem.

                Komentarz


                • #9
                  Nawet na plaka nie chce zapalić.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak nie pali na plaka to problem z rozrządem/kompresją/dolotem albo wydechem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Link plaka nie chciała zapalić bo za dużo powietrza dostawała,zmieniłem wężyki na przezroczyste a tam pełno powietrza.Okazalo się że filtr paliwa był gdzieś trafiony i lewe powietrze brała pompa.Po wymianie wszystkie oznaki minęły.Dzieki za sugestie i pozdrawia.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X