Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak sterowania nawiewem (zimny, ciepły)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak sterowania nawiewem (zimny, ciepły)

    Witam. W ostatnim tygodniu kupiłem skodę octavie 1. Rocznik 2000 silnik 1,6 b .
    Mam problem ze sterowaniem nawiewu,
    Nawiew działa wszystkie poziomy lecz nie mogę ustawić zimnego nawiewu.
    W czasie jazdy zdarzy się że usłyszę stuk zmiany łopatek i leci zimne powietrze lecz zaraz znów leci ciepłe powietrze. Nie wiem czy pokrętło steruje jakimś silniczkiem elektrycznym który ustawia klapy nawiewu czy jest to na zasadzie zwykłych linek itp.?
    Może ktoś miał podobny problem i wie jak taką awarie naprawić. Czy trzeba demontować całą deskę rozdzielczą czy nie.
    Serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc i czekam na odp. Pozdrawiam.

  • #2
    Używasz słowa pokrętło, dlatego wnioskuję , że masz nawiewy ( klimę ) manualne. Jeżeli tak, to masz klapki sterowane linkami. Zdejmij sobie ramkę okalającą pokrętła od nawiewów. Jest na zatrzaskach, więc wystarczy tylko złapać i pociągnąć. Pod ramką zobaczysz śruby mocujące panel z pokrętłami od nawiewów. O ile dobrze pamiętam są cztery gwiazdkowe. Wyciągniesz panel i będziesz widział czy masz linki czy elektronikę. Jeżeli coś nie tak z linkami to też będziesz widział od razu. To jest wersja optymistyczna na parę minut roboty.
    Wersja pesymistyczna : coś ci się podziało z linką na jej drugim końcu, czyli koło klapki regulującej przepływem ciepłego powietrza. Ta klapka znajduje się koło nagrzewnicy, a ta z kolei pod deską rozdzielczą w jej środkowej części. W takim przypadku niestety nie obejdzie się bez zdejmowania całej deski ( kierownice , zegary i tunel środkowy także ). To już nie jest robota na parę minut tylko na parę godzin. Przy tej operacji warto pamiętać, żeby nie przekręcać kluczyka po zdjęciu kierownicy, bo wyskoczy błąd poduszki powietrznej, który można skasować później tylko przy pomocy VAGa. Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Bardzo dziękuję za chęci i pomoc. Sytuacja została opanowana. Okazało się że sworzeń sterujący nawiewem (przy nagrzewnicy) wypadł. Wystarczyło go włożyć na miejsce i działa.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X