Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Antena radiowa - jaką kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Antena radiowa - jaką kupić?

    Witam.
    Potrzebuję zakupić antenkę radiową do swojej octavii, radio coraz częściej trzeszczy i gubi fale. Fabryczna antena ma wzmacniacz wbudowany w stopce. Macie jakieś doświadczenia co kupić porządnego?
    Używka czy nowa pasywna + wzmacniacz?
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Kup nową, oryginalną raku-2 (koszt 60-80zł). Przerabiałem temat i szkoda kasy na tanie zamienniki. Antenę kupuje się raz na kilkanaście lat, nie ma sensu oszczędzać

    Komentarz


    • #3
      Dzięki wielkie kurna. Tak zrobię. Nie wiem jak ja przeglądałem to alledrogo w dzien, że też nie widziałem tych anten . O to mi chodziło dokładnie, żeby nie brać jakiegoś badziewia.
      Raku2 z przesyłką 30 srebrników.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Bambek1 ori antena może Ci nie pomóc jeśli nie masz drugiej anteny w tylnej szybie, mam ten sam problem od nowości w aucie antena orginalna na dachu brak drugiej w szybie i efekt taki że trzeszczy, gubi fale dołożyłem już drugą antene elektryczną ale nie dalo to efektu zastanawiam się nad podpięciem pod antene CB


        Mariusz
        Spoty Tarnowskie

        Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Prezes52 Zobacz wpis
          Bambek1 ori antena może Ci nie pomóc jeśli nie masz drugiej anteny w tylnej szybie, mam ten sam problem od nowości w aucie antena orginalna na dachu brak drugiej w szybie i efekt taki że trzeszczy, gubi fale dołożyłem już drugą antene elektryczną ale nie dalo to efektu zastanawiam się nad podpięciem pod antene CB
          Ale u mnie już kiedyś ten problem był. Rozebrałem antenę na części pierwsze, cała płytka wzmacniacza była porośnięta biało zielonym proszkiem. Styk anteny z trzpieniem wychodzącym ze wzmacniacza także zaśniedziały. Wszystko oczyściłem antenę z trzpieniem połączyłem poprzez lutowanie krótkim kabelkiem i ponad rok był spokój radio grało aż miło. Teraz problem zaczął coraz mocniej powracać więc albo się urwał kabelek co jest mało prawdopodobne albo szlak trafił płytkę wzmacniacza co jest bardziej prawdopodobne bo uszczelka już była kiepska i uszczelnienie zrobiłem zwykłym silikonem. Także teraz już wymieniam całą antenę.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

            Ale u mnie już kiedyś ten problem był. Rozebrałem antenę na części pierwsze, cała płytka wzmacniacza była porośnięta biało zielonym proszkiem. Styk anteny z trzpieniem wychodzącym ze wzmacniacza także zaśniedziały. Wszystko oczyściłem antenę z trzpieniem połączyłem poprzez lutowanie krótkim kabelkiem i ponad rok był spokój radio grało aż miło. Teraz problem zaczął coraz mocniej powracać więc albo się urwał kabelek co jest mało prawdopodobne albo szlak trafił płytkę wzmacniacza co jest bardziej prawdopodobne bo uszczelka już była kiepska i uszczelnienie zrobiłem zwykłym silikonem. Także teraz już wymieniam całą antenę.
            a to faktycznie może pomóc skoro było dobrze u mnie problem jest od nowości z racji tego że brąłem auto bez radia fabrycznego


            Mariusz
            Spoty Tarnowskie

            Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Prezes52 Zobacz wpis
              a to faktycznie może pomóc skoro było dobrze u mnie problem jest od nowości z racji tego że brąłem auto bez radia fabrycznego
              To jak nie było radia fabrycznego to nie było też instalacji antenowej dobrze rozumiem?
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                To jak nie było radia fabrycznego to nie było też instalacji antenowej dobrze rozumiem?
                Była instalacja z anteną i wzamcniaczem ale brakowało drugiej anteny montowanej w tylnej szybie (paski pionowe na szybie)


                Mariusz
                Spoty Tarnowskie

                Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Prezes52 Zobacz wpis

                  Była instalacja z anteną i wzamcniaczem ale brakowało drugiej anteny montowanej w tylnej szybie (paski pionowe na szybie)
                  Hmm ciekawe muszę zerknąć u siebie bo przyznam się bez bicia nie wiedziałem, że jest taki myk.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    jaką antenę do OI ? dokładnie taką:
                    Captcha

                    ja właśnie ją kupiłem dokładnie na tej aukcji, zamontowałem i jest ok wszystko pasuje, radio odbiera, cena dobra.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja już kupiłem dziś rano wersję z wbudowanym wzmacniaczem cena chyba 32 zł plus 8,50 przesyłka. Czekam na przesyłkę.
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        No i antena wymieniona, a poprawy zero. Radio odbiera nawet jakby gorzej nie gorzej niż na starej ale na pewno nie tak miało być. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie paluszki włożyć? Tylko nie piszcie, że do... ucha
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Problem rozwiązany. Przejściówka wtyku antenowego w kabinie się poluzowała (chińskie gó..o) zlutowałem to na stałe i radio hula, że trzeba drzwi trzymać żeby się nie otwierały wygląda na to, że niepotrzebnie prawie 4 dychy na antenę umoczyłem ale przynajmniej wiem, że dobra.
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamykając temat niedziałającej anteny finalnie okazało się konieczne dołożenie separatora antenowego koszt 20zł - UWAGA SĄ DWA TYPY KOŃCÓWEK!!!

                            Także nie styki były winne bo tam ostatecznie wszystko było ok tylko trzeba było wzmocnić sygnał. Typowe w VAG.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Chyba całą grupą vag potrzebuję separatory jeśli radio jest nie oryginalne.W Renault tego"problemu" nie miałem.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                                Przejściówka wtyku antenowego w kabinie się poluzowała (chińskie gó..o) zlutowałem to na stałe
                                miałem pdoobnie z tym że nie było przejściówki, podejrzewam ze był wtyk przerabiany. Bez separatora daje radę, ale tez planuje dołożyć.

                                Komentarz


                                • #17
                                  U mnie podobny problem, antena z tyłu się spieprzyła, radio mam alpine, do tego muszę zarobić końcówkę przy radio i wyjściu antenowym .
                                  Więc do nieori radia najlepsza będzie antena ze wzmacniaczem + separator ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie alpine - miałem go poprzednio - grał nieco lepiej niż obecny kenwood, który nie radził całkowicie więc to też zależy od jednostki. A fabryczne radia skody może mają wbudowany separator i dlatego problemu nie ma.
                                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Bambek1
                                      Czyli taki zestaw da 'rade'' ? :
                                      Captcha
                                      Captcha

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tak dokładnie taki separator. Kabelek niebieski podłączasz do plusa po stacyjce sprawdź tylko jakie masz końcówki wtyków anteny i wyjścia w radio bo są dwa rodzaje w OI. Tzw stary i nowy, który jest który nie wiem, patrz po obrazku.

                                        Z zakupem anteny możesz się wstrzymać kup sam separator. Ja antenę kupiłem niepotrzebnie a później jak kupiłem separator to na starej antenie bangla lepiej jak nowe. A unikniesz kurwienia przy wymianie anteny bo dostęp pod tapicerką nie bardzo... tapicerka się załamuje, plastikowe zatrzaski od listwy maskującej pękają także po co się na darmo z tym pie...ić.
                                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Z tym plusem to po prostu będę wkładał kluczyk w stacyjkę i mierzył miernikiem po kostce- w radiu ustawie sub off - bym omyłkowo nie wpiął się do remote .

                                          Antene muszę kupić bo gwint na bat się ukręcił.

                                          Ja potrzebuję separator z kilku względów :
                                          Potrzebuję fajkę 90st tą co jest na oryginalnym kablu antenowym .
                                          Pozostałą część długą z niebieskim kablem potrzebuję przeszczepić do mojego radia alpine (ktoś poprzednią fajkę po prostu urwał/uciął i mam goły kabel antenowy przy radiu) .
                                          I po prostu potrzebny mi lepszy zasięg więc separator jak znalazł .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Plus po stacyjce znajdziesz na kostce bez problemu niestety nie pamiętam na jakim kolorze on jest u mnie a nie chce mi się tego wyciągać bo kostki ciężko wygmerać zza plastików konsoli, zrobili miejsca za radiem że niech ich hooj tych pepiczków. Jakby nie można było dosłownie 1cm więcej, żeby wszystko luźno wpadało niżej. No ale cóż.

                                            Fajki i inne końcówki spokojnie za grosze na allegro dostaniesz chyba, że masz dobrze zaopatrzony sklepik rtv z akcesoriami. A z separatorem naprawdę będzie efekt u mnie nie da rady zgubić stacji no może gdzieś w Bieszczadach ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

                                            Polutuj i poizoluj tylko kabelki dobrze, żeby gdzieś Ci iskierki nie poleciały bo stykniesz delikatnie do obudowy radia i bezpiecznika nie ma.

                                            Poza tym jak się nie przyłożysz to jak mawia mój kolega "będzie BChP" (będziesz chamie poprawiał).
                                            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Fajka sama w sobie jest nie do kupienia, jedynie redukcje, adaptery i separatory, taka diy zeby łatwo skręcić i włożyć jest raczej nie do dostania - szukałem . Mam gdzieś swoją oryginalna od OCT , da się ją rozebrać na części pierwsze i elegancko złożyć spowrotem . Jeśli nie znajdę mojej ori ze skody to pomęczę tą od separatora, ostatecznie zlutuje .

                                              Uwierz że przyda się antena, cały pendrive 8gb przesłuchany wzdłuż i wszerz to w końcu przyda się normalne radio ..
                                              Dzięki za pomoc ! Zdam relację za 3 tyg z wymiany .

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Spoko powodzonka...
                                                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                                Spalanie - Motostat.pl
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Koledzy, odświeżę temat - kłopot z odbiorem radia mam i ja. Pacjent to O1 kombi 2003r.
                                                  Mam radyjko Sony CDX g1002u. Od jakiegoś czasu ma kłopot ze złapaniem zasięgu. Nie mogę odkręcić bacika anteny - jak próbuję odkręcić, to kręci się w kółko i nie wykręca, więc na 100% mam ukręcony gwint. Pewnie czeka mnie wymiana anteny dachowej. Potwierdzicie?

                                                  Druga sprawa, to po przeczytaniu wątku myślę o dodaniu separatora, żeby polepszyć odbiór radia.
                                                  W tej aukcji:


                                                  Captcha

                                                  sprzedawca pisze, że do radyjek Sony kabel musi mieć inny wtyk. Ale jaki to ma być kątowy czy prosty? Ktoś z użytkowników może podpowiedzieć?
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Paweł

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X