Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śruby mocujące czujniki ABS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śruby mocujące czujniki ABS

    Witam

    Może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć, bo po przejrzeniu ETKI sam już nie wiem - jaki jest nr śrub mocujących czujniki ABS? I czy wszystkie 4 są takie same? Dla golfa IV są niby inne do prawego i lewego przodu (tyłu nie znalazłem), dla Octavi jest niby inny numer dla lewego tyłu a inny dla reszty... I sam już nie wiem. Da się to w ogóle kupić na sztuki w ASO? Bo na szybko znalazłem tylko pakiety zbiorcze po 10-15 sztuk na allegro. Może ktoś już przerabiał temat?

    Jak nie to zmuszę się w tą paskudną pogodę do wykręcenia i pomierzenia owej śrubki i potem będę pytał po sklepach/ASO z konkretami

  • #2
    N01474011-M6x16.Wszystkie są jednakowe.Musisz mieć koniecznie oryginalne śrubki?W sklepach metalowych też można kupić śrubki z łbem ampulowym.W golfie rozmiar śrubek jest taki sam.
    Skoda Superb II Ambition
    2.0 TDI CR 170 KM

    https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

    Komentarz


    • #3
      Ostatnio ćwiczylem lewy tył. Korozja na pierścieniu zębatym dajacym impulsy do czujnika ABS uszkodziła go mechanicznie. Śrubkę od czujnika musiałem wywiercić, otwór na nowo gwintować i dać nową śrubkę.
      Powiem Wam, (brzydko) że niech to h.j strzeli i qr..y poszarpią jaka to była "miodna robota" .

      Także jak uda Ci się ją odkręcić to daj nową śrubkę idź kup do metalowego nie szukaj po aso i koniecznie złóż na smar.
      Profilaktycznie oczyść sobie wszystkie 4 pierścienie zębate od ABSu bo odległość między pierścieniem a czujnikiem jest na piczy wlos i jak Ci się jakiś okruchy korozji dostaną to potną czujnik jak u mnie.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz wpis
        Musisz mieć koniecznie oryginalne śrubki
        Nie muszę, ale oryginał przynajmniej wiem że będzie pasował - i stracę mniej czasu na zamówienie takiej niż na szukanie po metalowych.

        Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
        Także jak uda Ci się ją odkręcić to daj nową śrubkę idź kup do metalowego nie szukaj po aso i koniecznie złóż na smar.
        Uda, odkręcałem ją w sobotę bo wymieniałem czujnik i po prostu zauważyłem, że główka robi się już okrągła a nie "imbusowa" i obawiam się że następnym razem jak się znowu trochę przypiecze mogę jej już nei ruszyć.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis
          Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz posta
          Musisz mieć koniecznie oryginalne śrubki



          Nie muszę, ale oryginał przynajmniej wiem że będzie pasował - i stracę mniej czasu na zamówienie takiej niż na szukanie po metalowych.
          Ej no kolego każda śrubka M6 o długości 16 mm nawet na klucz sześciokątny będzie pasować, nawet jak będzie dłuższa to z dłuższej zawsze można zrobić krótszą, w druga stronę gorzej...

          No chyba, że brak u Ciebie imadła, brzeszczotu i narzynki to faktycznie lepiej idź do ASO.

          Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis
          Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz posta
          Także jak uda Ci się ją odkręcić to daj nową śrubkę idź kup do metalowego nie szukaj po aso i koniecznie złóż na smar.



          Uda, odkręcałem ją w sobotę bo wymieniałem czujnik i po prostu zauważyłem, że główka robi się już okrągła a nie "imbusowa" i obawiam się że następnym razem jak się znowu trochę przypiecze mogę jej już nei ruszyć.
          To już masz kilka godzin pracy do przodu i zaoszczędzoną tonę zepsutych nerw więc w tym czasie możesz zaliczyć 3 sklepy żelazne i na pewno w którymś z nich od ręki dostaniesz śrubkę o którą się tutaj rozchodzi za 1/10 ceny wydanej w ASO.

          I pamiętaj składamy "na smar".
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
            No chyba, że brak u Ciebie imadła, brzeszczotu i narzynki to faktycznie lepiej idź do ASO.
            Mam dostęp ale nie pod blokiem - dlatego wolę coś czego na 102% nie będę musiał ciąć, kombinować itp Chcę po prostu wykręcić starą i wkręcić nową. A z cenami bez przesady, często gęsto właśnie jakieś pierdółki typu śrubki, spinki, cośtam brałem w ASO i wcale nie kosztowało to więcej niż w "normalnych" sklepach.



            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis

              Mam dostęp ale nie pod blokiem - dlatego wolę coś czego na 102% nie będę musiał ciąć, kombinować itp Chcę po prostu wykręcić starą i wkręcić nową. A z cenami bez przesady, często gęsto właśnie jakieś pierdółki typu śrubki, spinki, cośtam brałem w ASO i wcale nie kosztowało to więcej niż w "normalnych" sklepach.


              No się rozumie. Tylko weź starą na wzór bo kolega wycieraczki przednie przyniósł do fabii kiedyś i to z ASO.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Dla potomnych - śruba to jednak M6x22 a nie M6x16. Pewnie 16 tez by trzy.alo, ale wykrecana orgo to zdecydowanie M6x22.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis
                  Dla potomnych - śruba to jednak M6x22 a nie M6x16. Pewnie 16 tez by trzy.alo, ale wykrecana orgo to zdecydowanie M6x22.
                  16mm to jest długość samego gwintu.Cała śrubka ma 22mm.Wymiary zgodne z katalogiem części.
                  Skoda Superb II Ambition
                  2.0 TDI CR 170 KM

                  https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie znam sie na srubach, pasowala ta kupiona jako m6x22 :P

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X