Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z połączeniem poprzez OBD2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z połączeniem poprzez OBD2

    Witajcie. Posiadam Urządzenie ELM327 oraz fiat ecu scan VAG / KLL taki z przełącznikiem. Pożyczyłem od kumpla, podpiąłem przełączyłem na diagnostykę silnika bo chciałem sobie zczytać błędy z kompa. Zainstalowałem sterowniki od ELM327 i wrzuciłem pod usb, mam 2 auta fiat punto i skoda octavia. Do punta bez problemu interfejs załapał w programie PCMSCAN. Potem wsadziłem interfejs do OBD2 octavii i migała pomarańczowa i czerwona kontrolka, po czym ELM wyświetlam ELM327 port 3 detected, i pokazywał błąd komunikacji OBD2. (oczywiście sterowniki są, stacyjka przekręcona w pozycję włączoną). Pomyślałem, że zgniła wiązka, wydłubałem plastik zpod złącza, wszystkie kable i konektory są w złączu OBD2.

    Pytanie czy ELM327 może połączyć się wogóle z octavią może zakupić taki interfejs?
    Link


    Chodzi mi o podstawowe czynności - odczyt błędów zkomputera sprawdzenie poprawności sinuoidy sondy lambfa i chciałem sprawdzić generalnie przepustnicę, bo falują obroty leciutko na jałowym biegu.

  • #2
    Kup to:
    Link
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3



      Na pewno się da połączyć bo sam się wczoraj łączyłem za pomocą jednego z tańszych ELM327 bluetooth z allegro.
      Największy problem był aby telefon sie z tym połączył. Generalnie sparowałem oba urządzenia. Zresetowałem telefon i Potem kombinowałem z wyciąganiem i wkładaniem modułu, raz bez kluczyka przekręconego, raz z przekręconym i za którymś razem załapał i się połączył.
      Używam aplikacji Torque.
      Generalnie to kupiłem ten moduł do Nissana, do O1 podłączyłem się tylko z ciekawości, bo myślałem o zrobieniu sobie mini komputerka pokładowego z telefonu.

      Generalnie do O1 używam modułu Viakena, ale tak jak mówiłem ELM327 do czytania błędów się nadaje.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X