Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skok jałowy pedału hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skok jałowy pedału hamulca

    Octavianka I 2010 r, 1.6BFQ 102KM, Pb+LPG, przebieg >320kkm, bardzo dziwne działanie pedału hamulca:
    - jak wcisnę bardzo szybko to hamuje, ABS też się włącza, w porównaniu z Felicjanką 1.3 MPI to staje dęba
    - ale jak wciskam powoli bo się lekko toczę, to prawie brak reakcji, dopiero kawałek przed końcem zaczyna hamować i to też bardzo słabo
    Auto nie sygnalizuje zużycia klocków, braku płynu, awarii ABS, kontrolki zaświecają się i gasną jak w instrukcji. Podejrzewam zużycie uszczelek pompy ale to grubsza robota, z autem dopiero się zapoznaje. Płyn pewnie nie zmieniany od dawna, chciałbym wymienić, odpowietrzyć hamulce i siłownik sprzęgła, ale z ABS to wg książki tylko serwis, na pewno samemu nie można? Miał ktoś taki przypadek działania hamulców?

  • #2
    Nie trzeba serwisu tylko trzeba pamiętać że jak zapowietrzysz pompę ABS to trzeba VAG-a albo innego kompa do wywołania procedury jej odpowietrzania. A objawy faktycznie wskazują na zużyte uszczelnienia pompy.

    Komentarz


    • #3
      Zdjąłem bębny i już wiem, tył nie hamował, cylinderki ruszały tylko jedną szczękę, same szczęki i bębny zużyte. Wymieniłem cylinderki, szczęki, bębny, rozpieracze i auto zaczęło hamować. Przy okazji dowiedziałem się że czujnik braku płynu hamulcowego nie działa. Zamówiłem używkę czujnika i jest ok.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X