Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana licznika w O1 - pilne!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana licznika w O1 - pilne!

    Witam. Panowie w związku z tym że elektronik poddał się w temacie mojego uszkodzonego licznika jestem zmuszony zakupić używany i przeprogramować. Napiszcie mi proszę czy jeżeli posiadam zegary z wersji przed liftem a zakupie wersję np: Link czy jest szansa że będzie to działało? Licznik na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak mój kształtem. Dodatkowo na Allegro jest sporo liczników z wersji angielskiej bardzo tanich. Czy jest szansa podmianki i ewentualne przełożenie tarcz z mojego licznika żebym nie miał MPH ??
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Witaj kolego
    I jak udalo sie z wymiana licznikow? mialem rok temu podobny problem, jednak znalazlem w Łodzi elektronika ktory sie w tym specjalizuje, 10 minut pracy i 100zl z wymontowaniem i wmontowaniem licznika i mam spokoj. Rozmawialem wtedy z wieloma osobami, przelozenie licznika o ile nie jest niemozliwe, to jest prachochlonne i dosc drogie, bylem sie dowiadywac i w tamtym czasie zamykalo sie w cenie okolo700 zl co jest absurdalna sprawa. A to dlatego ze jak pozniej sie dopytalem tego speca od zegarow, na plycie glownej zegarow ponoc jest chip od imobil.i w tym caly problem. Daj znac jak Ci poszlo.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez lowrider5 Zobacz wpis
      Witaj kolego
      I jak udalo sie z wymiana licznikow? mialem rok temu podobny problem, jednak znalazlem w Łodzi elektronika ktory sie w tym specjalizuje, 10 minut pracy i 100zl z wymontowaniem i wmontowaniem licznika i mam spokoj. Rozmawialem wtedy z wieloma osobami, przelozenie licznika o ile nie jest niemozliwe, to jest prachochlonne i dosc drogie, bylem sie dowiadywac i w tamtym czasie zamykalo sie w cenie okolo700 zl co jest absurdalna sprawa. A to dlatego ze jak pozniej sie dopytalem tego speca od zegarow, na plycie glownej zegarow ponoc jest chip od imobil.i w tym caly problem. Daj znac jak Ci poszlo.
      Kolego musiałem się strasznie dużo oczytać i naszukać się szczątkowych informacji w sieci. Licznik wymieniłem z wersji xxx019xxx na wersję xxx920xxx i wszystko działa. Dodatkowe kontrolki powyłączałem kodowaniem licznika. Jedyny problem który mam to brak komunikacji licznika z poduszką. Z tego co dodatkowo sprawdziłem to wszystkie Octavie z numeracją nadwozia X miały już komunikację po CAN. Dlatego np sterownik ABSu nie zgłasza błędów bo komunikuje się po CAN. Dlatego też zamówiłem sterownik poduszek z wersji po lifcie i czekam na dostawę. Będę próbował go zamontować (mam nadzieje że po zmianie nie wystrzelą mi poduszki :-) ) - Jeszcze przypomniałem sobie że mam drugą zagwozdkę z kontrolkami świateł mijania oraz świateł przeciwmgielnych przednich. Po włączeniu świateł mijania lub przednich kontrolek nie mam kontrolek na liczniku. Licznik się podświetla ale kontrolek nie pokazuje. Nawet przelutowałem diody w tym liczniku bo myślałem że są uwalone ale okazało się ten licznik najprawdopodobniej nie obsługuje tych kontrolek. Niestety pomysły mi się skończyły i nawet oglądałem filmy na YT z autami Octavia FL i widziałem że część z nich ma kontrolkę świateł mijania a część ma tylko podświetlenie. Jakaś masakra
      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
      PRAWO MURPHY'EGO

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X