Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda na progach po opadach i wizycie na myjni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda na progach po opadach i wizycie na myjni

    Witam. Mam problem z wodą, która pojawia się na progu/ uszczelce od strony kierowcy. Wczoraj obficie padało i dziś rano zauważyłem że część progu i uszczelki najbliżej kierowcy jest mokra. Patrząc od dołu na drzwi są dziury przez które, jest chyba odprowadzana woda. Czy ktoś z was spotkał się z tym w swoim samochodzie ? Macie jakieś sugestie co i jak sprawdźić ? Dzięki za wszelkie pomysły

  • #2
    Znany temat w starych O1. Był na forum o tym temat. Stare uszczelki nie są już sprężyste i puszczają wodę. Wymiana na nowe, podklejanie odpowiednimi taśmami wzdłuż uszczelek aby pogrubić miejsce przylegania uszczelki, itd.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • #3
      Żeby woda poszła przez uszczelkę to musiałby byc jej całkowity zgon i xx lat.
      Jeśli woda zbiera się na progu od środka to winne jest uszczelnienie drzwi a konkretnie trzeba takie coś sobie wymienić i po srawie - Bład 404 - Nanodatex folia w tym przypadku bardziej piankę przypomina, folia występuje w tylnych drzwiach.
      Ostatnio edytowany przez yunior81; 15463.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
        Żeby woda poszła przez uszczelkę to musiałby byc jej całkowity zgon i xx lat.
        U mnie kiedyś w 10-letniej O1 na progach przeciekało z zewnątrz cienkimi strużkami. Uszczelki już nie dociskały. Podkleiłem jakąś gąbczastą taśmą (nie pamiętam już jaką) wzdłuż na drzwiach i przestało przeciekać.
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za sugestie. Dzisiaj postaram się rozebrać drzwi i zobaczyć stan tej folii i uszczelek u dołu drzwi.. Może faktycznie skończyła się już jej żywotność albo się odkleiła w miejscu gdzie cieknie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
            Żeby woda poszła przez uszczelkę to musiałby byc jej całkowity zgon i xx lat.
            Jeśli woda zbiera się na progu od środka to winne jest uszczelnienie drzwi a konkretnie trzeba takie coś sobie wymienić i po srawie - Bład 404 - Nanodatex folia w tym przypadku bardziej piankę przypomina, folia występuje w tylnych drzwiach.
            Zgadza się. Rozebrałem drzwi, najwięcej problemu sprawił mi oczywiście plastikowy uchwyt drzwi i panel sterowania szybami. Po zdjęciu tapicerki ukazała się kompletnie poprzerywana gąbka o której pisał yunior81. Jutro kupię nowa i na weekend od nowa zabawa z odkręcaniem, oczyszczaniem i klejeniem .

            Komentarz


            • #7
              Kup sobie oryginalną, ja taką zakładałem i był święty spokój a cena nie jest zabójcza.

              Komentarz


              • #8
                Tak też zrobiłem. Oryginalna 65 zł . Zamontowałem i czekam na opady

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                  Tak też zrobiłem. Oryginalna 65 zł . Zamontowałem i czekam na opady
                  Po co czekać jedź na myjnie ;P A poważniej zawsze sa winne uszczelki drzwi lub uszczelnienie w drzwiach pod tapicerką A jeśli ktoś ma szyberdach i woda pojawia się w okolicach np. prawa noga pasażera kierowcy pod dywanikami proponuję mocno docisnąć suchą dłonią po większych deszczach Jeśli czuć wilgoć na dłoni to proponuję rozebrać boczki i sprawdzić połączenie odpływu łącznie rurki o średnicy ok 16mm z kolankiem często lubią się rozłączać a zwłaszcza podczas przepychania . Al to tak na marginesie

                  Komentarz


                  • #10
                    Hehe. Racja, nie ma co czekać na burze, ale na myjnie daleko :P a parę burz już było. Winna była chyba jednak uszczelka dolna w drzwiach, która nie dociskała dobrze z racji wieku i zabrudzenia. Przeczyścilem ja z brudu szmatką i dobrze spryskałem silikonem do uszczelek. Jak na razie wody nie ma. A ta folia ochronna w drzwiach i tak była do wymiany.

                    Komentarz


                    • #11
                      Osobiście też wymieniłem folię ale nie chciało mi się czekać na przesyłkę więc zakupiłem budowlaną dociąłem według oryginału i wymienione w dolnej części drzwi uszczelka jest mokra również z winy foli jeśli jest uszkodzona ale to zauważysz po deszczu i czy na plastikach progów będzie mokro

                      Komentarz


                      • #12
                        Było wiele razy, tu opisałem, jak to się robi - koszt prawie zerowy:
                        Podobny lecz inny Woda miedzy tapicerką a drzwiami - Octavia Club Polska
                        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                        Komentarz


                        • #13
                          Mądry Polak po s(z)kodzie, albo po wymianie . Gdybym lepiej poszukał to bym zaoszczędźił na inną część do skodziny. Dzięki za link.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X