Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia TDI nie odpala w upał.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia TDI nie odpala w upał.

    Witam, chciałem zapytać czy forumowicze spotkali się z taka usterką. Samochód odpala i jeździ normalnie przy temperaturze zewnętrznej poniżej 25-27stC. Gdy przychodzi większa temperatura samochód nie chce odpalić, np. po dniu w pracy na nasłonecznionym parkingu jest problem z odpaleniem. Kontrolki się świecą a po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, nawet nie zakręci. To nie szczotki bo były wymieniane, to nie akumulator. Zastanawiałem się nad czujnikiem temperatury powietrza ale chciałem zapytać może któryś z forumowiczów miał taką usterkę? Czytałem na forum Fabii o Zaworze odpowietrzenia zbiornika paliwa ale to było przy silniku benzynowym z gazem ( czy w dieslu jest coś takiego ).
    Samochód w końcu odpala po kilku-kilkunasto minutowym otwarciu klapy i "przechłodzeniu" wnętrza - znaczy chyba bo za każdym razem otwieram maskę i coś tam zaglądam, ruszam kablami ale nic nie pomaga dopiero po kilku minutach odpala. Komputer nic nie pokazuje.
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • #2
    czujnik temp odepnij i zobacz

    Komentarz


    • #3
      Rozumiem że mówimy o czujniku temperatury dolotowej (tego na kolektorze ssącym)? A właściwie za co on odpowiada i jak miałby się on do mojej usterki?

      Komentarz


      • #4
        NIe mowimy o tym w bloku silnika ktory podaje temp na zegary i do ecu.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X