Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknięta tylna szyba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pęknięta tylna szyba

    Witam wszystkich, wczoraj miałem bardzo dziwny i trudny do uwierzenia przypadek. Po wstawieniu auta do garażu jeszcze zanim zgasiłam silnik usłyszałem dość głośny huk pierwsza myśl, że może opona strzeliła(nowe założone też wczoraj) ale jednak nie. Okazało się że pękła tylna szyba rozsypała się w mak . Sama z siebie? Jest to możliwe? Dodam że nie było nic widać żadnych napraw tej szyby. Zna ktoś takie przypadki?

  • #2
    Nie wiem jak to się ma, ale opiszę swój przypadek. W październiku tego roku w mojej Skodzie postanowiłem naprawić szybę kierowcy (coś z silniczkiem, nie reagowała na przycisk). Miałem z innej Octavii element, więc go wymieniłem. Poskładałem wszystko, poustawiałem, działa poprawnie. Zostawiłem ją na kilka dni, aż zobaczyłem, że szyba sama z siebie rozsypała się w drobny mak. Nie ma opcji by ktoś przyszedł i to zrobił - ogrodzona posesja poza miastem, przy lesie. Wymieniłem ją i do tej pory nic się takiego nie zdarzyło. Zmęczenie materiału?
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      No na pewno jest to dziwne przynajmniej dla mnie

      Komentarz


      • #4
        Być może szyba miała gdzieś jakieś uszkodzenie...rysę lub delikatne pęknięcie którego w codziennej eksploatacji nie zauważyliście a które pod wpływem naprężeń karoserii było początkiem/powodem w wyniku którego szyba rozsypała się w drobny mak.
        Jakieś dwa czy trzy lata temu w Astrze wymieniałem tylną klapę ponieważ starą zżerała rdza. Ze starej było kilka rzeczy do odzyskania takich jak tapicerka, zamek i szyba. W prawym dolnym rogu uszczelka szyby była uszkodzona a na samej szybie mała rysa. Niestety przy próbie jej demontażu rozsypała się.

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak mogło być, trudno stało się i już. Szyba już zamówiona i w środę jadę na montaż

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X