Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik temperatury zewnętrznej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik temperatury zewnętrznej

    Witam. Mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Szukając w sieci znalazłem informację że ma się on znajdować za zderzakiem w okolicach lewego koła. Niestety tam go nie mam natomiast podczas jego poszukiwań znalazłem identycznie wyglądający czujnik tyle że przy przedniej szyby pod mocowaniem wycieraczki czy to jest ten sam czujnik ?

  • #2
    Czujnik jest za zderzakiem przednim. Jest przykręcony do końca lewej podłużnicy tam gdzie mocuje się belkę zderzaka. Zresztą w zderzaku w tym miejscu jest mała dziurka 1 cm x 1 cm.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez AdiOczko Zobacz wpis
      Witam. Mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Szukając w sieci znalazłem informację że ma się on znajdować za zderzakiem w okolicach lewego koła. Niestety tam go nie mam natomiast podczas jego poszukiwań znalazłem identycznie wyglądający czujnik tyle że przy przedniej szyby pod mocowaniem wycieraczki czy to jest ten sam czujnik ?
      Ten czujnik w podszybiu jest od układu klimatyzacji.

      Komentarz


      • #4
        Kolego ten przy szybie to klima myląco podobny

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez AdiOczko Zobacz wpis
          Szukając w sieci znalazłem informację że ma się on znajdować za zderzakiem w okolicach lewego koła.
          Czujnik możesz zobaczyć po wyjęciu kratki halogenu. Jeśli taki czujnik w ogóle masz.

          Masz komputer pokładowy?

          Co się dzieje, że go szukasz?
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Rozmieszczenie czujników dla climatronic czujniki climatronic.PNG
            Sławek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Czujnik możesz zobaczyć po wyjęciu kratki halogenu. Jeśli taki czujnik w ogóle masz.
              Przecież halogen jest w lampie
              ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez nfseed Zobacz wpis

                Przecież halogen jest w lampie
                Pewnie, że w lampie. Kolega nieco skrócił swoją myśl ale mam nadzieję, że to nie wpłynęło na zrozumienie sensu jego wypowiedzi bo byłby wstyd...
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez nfseed Zobacz wpis
                  Przecież halogen jest w lampie
                  Tak wiem, że jest w lampie. Chodziło mi o kratkę gdzie ma go większość aut.

                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                    Pewnie, że w lampie. Kolega nieco skrócił swoją myśl ale mam nadzieję, że to nie wpłynęło na zrozumienie sensu jego wypowiedzi bo byłby wstyd...
                    To dobrze, ale są tacy ludzie co czasami takie rzeczy piszą, które w ogóle się nie zgadzają, tak jakby nawet nie widzieli tego auta

                    ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

                    Komentarz


                    • #11
                      Podepnę się pod temat z pytaniem.
                      Mam wersję Tour z 2009 r bez komputera pokładowego i (chyba bez tego czujnika) ale z klimą manualną i tam jest czujnik, czy dużo jest zabawy żeby mieć wskazanie temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu (tam jest teraz tylko godzina), trzeba zmieniać zegary (albo sam wyświetlacz) i dołożyć czujnik ? Czy lepiej kupić jakiś dodatkowy termometr samochodowy ?
                      Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                      Komentarz


                      • #12
                        Zagadaj do kolegi @koleś , jeżeli jesteś ze Śląska to myślę ,że Ci to ogarnie. Uruchomi nie tylko termometr , ale i resztę kompa . Czeka cię tylko wymiana manetki. Polecam tego moda

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Artq Zobacz wpis
                          czy dużo jest zabawy żeby mieć wskazanie temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu (tam jest teraz tylko godzina), trzeba zmieniać zegary (albo sam wyświetlacz) i dołożyć czujnik ?
                          Do wymiany jest manetka i licznik. Między manetką a licznikiem trzeba dołożyć kabelki.

                          Mogę wymienić manetkę i dołożyć kabelki. Jedno i drugie mam.

                          Nie wymieniam liczników ale można to zrobić w Gliwicach.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            A w Krakowie ktoś to robi ?
                            Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                            Komentarz


                            • #15
                              Ten przy szybie jest od czego innego szukaj przy kole

                              Komentarz


                              • #16
                                Żeby dobrać się do czujnika temperatury zewnętrznej, musisz wyjąć zaślepkę w zderzaku (z lewej strony, nie tą od intercoolera) i czujnik znajduję się zaraz za nią przykręcony do pasa przedniego (w tej zaślepce jest specjalnie małe okienko, żeby powietrze na niego wpadało).

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez andrzej1923 Zobacz wpis
                                  Ten przy szybie jest od czego innego szukaj przy kole
                                  A jeżeli go nie mam to gdzie go podłączyć , jeden przewód do licznika(złącze zielone pin 26) i drugi gdzieś do masy ?
                                  Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X