Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda pod nogami kierowcy gdy pada desz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • woda pod nogami kierowcy gdy pada desz

    Witam. jestem nowy na forum. Mam problem z mokrym dywanikiem od strony kierowcy w Octavia 1 gdy pada deszcz. Na uszczelce drzwi śladów wody nie widać plastiki na progach suche, szyberdachu nie ma, woda w podszybiu nie stoi. Może ktoś ma jakiś pomysł którędy może ona przedstawać się do kabiny. Z moich obserwacji wydaje mi się jakby dostawał się od strony podszybia. Dodam , że nie musi byś wielkiego deszczu by zaciekalo do środka. Proszę o jakieś podpowiedzi.

  • #2
    Możesz sprawdzić ( ja tak miałem u siebie ) połączenie lewej części podszybia z plastykową osłoną tunelu wiązki przewodów . Ściągasz uszczelkę podszybia i sprawdzasz czy wszystko jest o.k. Można na styku delikatnie doszczelnić masą elastyczną . U mnie , końcówka nakładki tunelu była nadpęknięta i trochę wody na dywaniku kierowcy miałem . Podkleiłem i na chwilę obecną już nie przecieka .

    Komentarz


    • #3
      zobacz czy nie masz zatkanych odpływów w grodzi na podszybiu (liście i inny syf)

      Komentarz


      • #4
        sprawdź podczas deszczu lub na myjni po krótkim myciu czy nie masz przecieku z drzwi ,między blachą a tapicerką ,bo najczęściej poprzednicy po wymianie podnośnika lub zamka zrywają -uszkadzają oryginalną folię i woda dostaje się do wnętrza ,ok
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz


        • #5
          Rozebralem podszybie odpływy wody drożne jedynie czego można by się czepiać to uszczelka pod osłoną wiązki kabli że może za słabo dociska, ale tam jest blacha wywinieta do góry ok 5mm a woda w podszybiu nie stoi. Folia w drzwiach ok. zastanawiam się czy woda nie dostaje się przez relingi na dachu albo antenę bo ma małe pęknięcia tyle że jest z tylu a cieknie z przodu. Dziś włożyłem pod dywanik walki z ręcznika papierowego. Może uda mi się zlokalizować od której strony zacieka .

          Komentarz


          • #6
            Miałem to samo, winna była jednak ta uszczelka pod plastikową osłoną wiązki kabli. Sylikon załatwił problem.

            Komentarz


            • #7
              Możecie napisać, gdzie jest ta plastikowa osłona wiązki, alfo fotkę zrobić, bo zerknę u siebie czy nie cieknie.

              Komentarz


              • #8
                Musisz wymontować przednią wycieraczkę od strony kierowcy i tą plastikową osłonę. Wtedy zobaczysz gdzie jest odpływ wody i tą całą osłonę wiązki kabli, ona chyba przykręcona jest na dwie albo cztery śruby już nie pamiętam..
                Ostatnio edytowany przez o1seba; 42937.

                Komentarz


                • #9
                  Proponuje jeszcze sprawdzić miejsce gdzie wchodzi linka otwierania maski i czy gumka uszczelniająca jest na miejscu.
                  Do uszczelnień polecam silikon / uszczelniacz dekarski w tubie. Zalety - powierzchnie uszczelniane nie muszą być idealnie czyste (co nie znaczy żeby nie wyczyścić), duży zakres temperatur - lato, zima, nie zastyga na sucho.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja miałem tak, że po myjni ciekło po przedniej grodzi (za pedałami) po stronie kierowcy.

                    Winna - na podszybiu za plastikiem - jest taka skrzynka prostokątna. Trzeba było uszczelnić.

                    Na starym forum był temat, ale teraz trudno to odszukać.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X