Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samochód gaśnie podczas jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samochód gaśnie podczas jazdy

    Witam

    Wczoraj pojawił się pewien problem, mianowicie moja Octavia po 3 dniach stania pod domem w czasie jazdy gaśnie i nie chce odpalić, wymieniłem filtr paliwa, pomyślałem ze pewnie jest zapchany(miałem tak w tamtym roku i po wymianie filtra samochód zaczął chodzić normalnie) ale w tym jest inaczej, samochód odpali ale po kilku kilometrach jest to samo. Możliwe było by to że paliwo mi zamarzło w baku ?

  • #2
    Jeśli do tej pory wszystko było ok to pierwszą rzeczą w takim przypadku jest wstawić auto do ciepłego garażu na kilkanaście godzin. Jeśli po tym czasie odpali i będzie chodzić dobrze to z dużym prawdopodobieństwem problem związany jest z paliwem a ściślej z jego jakością lub obecnością wody w układzie paliwowym.

    Jesienią kolega w OII TDI przerabiał podobny problem auto przestało odpalać i to nawet mrozów jeszcze nie było. Okazało się, że trzeba wymienić wszystkie rurki układu paliwowego, filtr, obudowy itp. bo były zapchane czarną mazią w losowych miejscach. U niego chyba wyszło tankowanie "gnojowicy" od różnej maści wiejskich handlarzy z beczki, konewki, bańki, kalosza aby taniej.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Czyli jak garaż nie pomoże to układ ?

      Komentarz


      • #4
        Profilaktycznie wlej z pół butelki zwykłego denaturatu do baku. Nie zaszkodzi a może pomóc jak jest woda w baku.

        Komentarz


        • #5
          Czytałem na jakiejś stronie, że nie wolno lać denaturatu do baku

          Komentarz


          • #6
            To wlej deseparator.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
              To wlej deseparator.
              A nie przypadkiem depresator?

              Jeśli jest to wina paliwa to niestety ale najlepsze paliwo na mrozy pochodzi z Białorusi.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Emil98 Zobacz wpis
                Czyli jak garaż nie pomoże to układ ?
                Jeżeli garaż pomoże to właśnie wskazywało by to na układ.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Bambek1 jak zwał, tak zwał - każdy wie o co chodzi

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X