Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odpadło lusterko wewnętrzne.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odpadło lusterko wewnętrzne.

    Od jakiegoś czasu szwankował mi czujnik deszczu. Dzisiaj korzystając z ładnej pogody chciałem zobaczyć co się stało. Po zdjęciu lusterka okazało się, że cały uchwyt ledwo trzyma się szyby. Wszystko to przyklejone jest na taką czarną masę (może jakiś silikon). Szyba nie jest oryginalna (Pilington) wymieniona jeszcze w Niemczech. Czy po wyczyszczeniu tego silikonu będzie można ten uchwyt przykleić klejem do szyb. W jaki sposób odzielić obudowę lusterka od tego uchwytu przyklejonego do szyby. Są tam takie 2 blaszki z boku ale nie wiem jak to odzielić od siebie aby nic nie połamać. Czy w zakładzie wymiany szyb mogą mi to naprawić. Sprawa pilna bo lusterko trzyma się na słowo honoru i boję się że na pierwszym lepszym dołku odpadnie.

    Zapomniałem dodać, że mam czujnik deszczu. Przy tej naprawie trzeba też wymienić ten krążek żelowy między szybą a czujnikiem.
    Ostatnio edytowany przez Ignkar; 25723.

  • #2
    Lusterko przykleisz specjalnym klejem do przyklejania lusterek, koszt kilkanaście złotych, i po kilku minutach się trzyma. Kiedyś odpadło mi lusterko od szyby w Audi 80, przykleiłem klejem do lusterek i trzymało się kilka lat aż sprzedałem auto.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Ignkar Zobacz wpis
      Czy w zakładzie wymiany szyb mogą mi to naprawić.
      Tak.
      W Sharanie mojej szwagierki odpadło i w takim warsztacie było przyklejone.

      Odpadło też z nieoryginalnej szyby.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Udało mi się to rozebrać . Do szyby było przyklejone coś takiego chyba z czarnego silikonu. Do tego był przyklejony czujnik deszczu. Znalazłem na allegro ten krążek żelowy tylko nie wiem czy będzie pasował. Srednica czujnika jest 27 mm ale uchwytu 34 mm. Czy ten krążęk ma być średnicy czujnika czy uchwytu. Krążek żelowy z allegro jest przeźroczysty a u mnie ten silikon był czarny. Czy to w niczym nie przeszkadza i czy bedzie to wszystko działało jak dotychczas. Link do aukcji allegro: allegro.pl
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Uchwyt przyklejony w serwisie szyb. Przy okazji nowy "żelek" do czujnika deszczu. Koszt 30 zł za wszystko. Temat do zamknięcia.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X