Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cieknąca szyba lub dach O1 Kombi 2003

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cieknąca szyba lub dach O1 Kombi 2003

    Witajcie
    Taki oto problem, zauważyłem mokrą podsufitkę w rogu nad pasażerem. ( nie mam szyberdachu )Odpiąłem ją odchyliłem dziś i polałem wodą, sprawdziłem mocowanie relinga, ono suche. Woda się pojawiła w miejscu jak na zdjęciach, trzeba się troche przyjrzeć jest widoczna kropla. Co to może być? NIe szczelna szyba uszczelka? klej puszcza? jakieś inne historie? Proszę o sugestie.
    Załączone pliki

  • #2
    Patrząc na zdjęcie jak dla mnie uszkodzona jest chyba listwa znajdująca się nad szybą. Widać jakieś dwa pęknięcia z którymi już chyba ktoś chciał coś robić... to chyba powód twojego problemu.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
      Patrząc na zdjęcie jak dla mnie uszkodzona jest chyba listwa znajdująca się nad szybą. Widać jakieś dwa pęknięcia z którymi już chyba ktoś chciał coś robić... to chyba powód twojego problemu.
      A ta listwa nie jest tylko zabezpieczniem takim "klinem" między karoserią a szybą? Przecież szyba jest doklejona i na uszczelkach i chyba nie powinno ciec. Co prawda wygląda ona conajmniej dziwnie, zgadazam się, ale tez nie wiem jak to wygląda konstrukcyjnie :/

      Komentarz


      • #4
        OK, zrobiłem rozeznanie, byłem w dwóch zakładach szybiarskich i u jednego mechanika. Jeden zakład i mechanik powiedzieli to samo, że to nie jest raczej szyba a rozszczelnienie spawów warstw blach z których zrobiony jest dach i tak, między blachami w małych ilościach dostaje się woda do środka. Co z resztą miało by sens, bo faktycznie tak jak na zjęciach kropla pojawia się na końcówce połączonych blach.
        Czy ktoś z was słyszał o takim przypadku?. Bo i w auto szybach to mieli, i znajomy mechanik tez to miał w oktavianie 2 razy.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Tomaszsol Zobacz wpis
          Jeden zakład i mechanik powiedzieli to samo, że to nie jest raczej szyba a rozszczelnienie spawów warstw blach z których zrobiony jest dach i tak, między blachami w małych ilościach dostaje się woda do środka.
          Czy przedstawili tobie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu..?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
            Czy przedstawili tobie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu..?
            Jedni, ci od szyb chcieli wyciągac szybe i uszczelniać od środka jakoś i wstawić szybę. Co mnie nie do końca prrzekonało i 500 zl chcieli ( z nową szybą bo odpryski mam) Drugi, znajomy mechanik rozwiązywał już to tak, że zdejmuje relingi i uszczelke pod nimi, i usczelnia wszystko co trzeba klejem do szyb. Już to robił i zadziałało więc chyba to wypróbuję. i taniej 150 zl

            Komentarz


            • #7
              W najgorszym przypadku jak uszczelnienie pod relingami nie zadziała to niestety ale nie obędzie się bez wyjęcie szyby Osobiście miałem problem podobny w focus-ie Miałem pęcherze jak u ciebie Nie zwracałem na to uwagi auto było i tak przeznaczone na zbycie Niestety pewnego dnia szyba mi pękła i musiałem wymienić a przy okazji okazało sie że wymieniając szybę wyczyścili mi tą rdzę i widać mocne wżery gdzie woda powoli sie przeciskała Zakonserwowali mi to i dałem inną szybę Na szczęście z polisy OC Więc nie bolało

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X