Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.6 B/Lpg rano dłużej kręci ale odpali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.6 B/Lpg rano dłużej kręci ale odpali

    Witam serdecznie. Skoda Octavia 1.6 Benz/LPG sekw. Jak w temacie skoda octavia czasem kręci dłużej szczególnie po dłuższej przerwie( około 8-10 godzin). Autko kupione tydzień temu i nie wiem co to może być. Myślałem że może jak stoi ze spadkiem na podwórku ale zdarzyło się to też pod pracą po około 10 godzinach. Autko kręciło dłużej i zapaliło. Potem jest tak że pali na dotyk. Mam takie dziwne wrażenie że cofa się paliwo. Może ktoś miał tak samo. Pomocy

    Przepraszam za ten sam temat na forum Octavia III (5E) można go usunąć.
    Nygus81

  • #2
    Podobne objawy daje niesprawna instalacja gazowa, na postoju gaz dostaje się do kolektora dolotowego, reduktor puszcza gaz podciśnieniem albo wtryski. Zakręć gaz przy butli (albo jak się skończy), wyjeździj to co w przewodach i sprawdź na samej benzynie czy też ciężko odpala po dłuższym postoju.
    Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

    Komentarz


    • #3
      Zrobiłem tak i odpalił rano jak złoto. Ledwo obrócił rozrusznik wałem i już zapalił. Zauważyłem jeszcze że troszkę czuć gazem koło parownika.
      Nygus81

      Komentarz


      • #4
        Czyli prawdopodobnie reduktor masz do wymiany lub regeneracji. Jaka instalacja i jaki reduktor, dużo przejechane na tej instalacji ?
        Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

        Komentarz


        • #5
          Instalacja to lpgtech reduktor Lovato RGJ Przejechane 100000 km.Jeszcze zauważyłem że troszkę czuć gazem koło reduktora. Dzisiaj zapalił rano od strzała, więc już nie wiem co to.
          Nygus81

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem czy sam chcesz się z tym bawić, można regenerować reduktor albo wymienić na inny, jak nie to jedź do ogarniętego gazownika zwłaszcza jeżeli czuć gaz.
            Odpalił teraz z podłączonym LPG po nocy ? no może chwilowo mu przeszło .
            Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

            Komentarz


            • #7
              Odpalił z gazem normalnie tak jak powinno być.
              Nygus81

              Komentarz


              • #8
                Kup VAGa sprawdź korekty. Gdy problem wróci sprawdź czy nie puszcza gazu podciśnieniem. Wężyk podciśnienia zdjąć i włożyć do kieliszka z wodą.

                Komentarz


                • #9
                  Witam.
                  Czy naprawiłeś usterkę?
                  Ja mom dosłownie to samo. Dzisiaj wstawiłem auto do mechanika. Ponoć zaworek zwrotny w senderze nie trzyma.. wymienili filterek i założyli mi zaworek żeby nie cofało się paliwo. Ale po odebraniu auta, auto przy wysokich obrotach i nagłym wciśnięciu peału gazu zaczyna jakoś lekko poszarpywać, traci moc i jak by ginął zapłon.. jutro znowu wstawiam. Z tymi mechanikami to mi ręce opadają, co nie wizyta to ciągle coś spierdolą po drodze i nigdy nikt nie winien to wszystko wina że stare auto..

                  Komentarz


                  • #10
                    Wejdź na forum lpg i znajdź polecany warsztat w swojej okolicy Większe prawdopodobieństwo ze ogarna porządnie

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Pietrek86k Zobacz wpis
                      Wejdź na forum lpg i znajdź polecany warsztat w swojej okolicy Większe prawdopodobieństwo ze ogarna porządnie
                      Podaj link bo... nie mogę go znależć. Proszę cię kolego!

                      Komentarz


                      • #12
                        Error 503: Unknown domain

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X