Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Działanie climatronic na zimnym silniku BFQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Działanie climatronic na zimnym silniku BFQ

    W ostatnich dwóch miesiącach zauważyłem dziwny objaw przy uruchamianiu climatronica na zimnym silniku. W gorące dni (ostatnio było ich sporo) uruchamiam silnik, włączam climatronic na AUTO na 22 lub 23 stopnie, nadmuch wskakuje na najwyższe obroty i po ich osiągnięciu zaczyna terkotać (słyszalne ze środkowych kratek nawiewu). Po chwili takiego działania następuje taka dwusekundowa przerwa w działaniu dmuchawy (wyraźne zmniejszenie obrotów i hałasu), a następnie ponownie dmuchawa wchodzi na najwyższe obroty, trochę terkocze ale stopniowo wraz ze zmniejszaniem się temperatury wewnątrz auta obroty dmuchawy się zmniejszają terkotanie również. Po nagrzaniu się silnika tryb AUTO działania prawidłowo utrzymując wskazaną temperaturę. Zaznaczam, że ten objaw występuje na zimnym silniku po dłuższym postoju auta.
    Spotkał się ktoś z takim objawem?

  • #2
    Czołem, mam analogicznie, ale bez terkotania, tj. po uruchomieniu pracuje kilka sekund, potem zwalnia (wyłącza się całkiem?) i z powrotem "wraca na obroty" - myślałem, że tak ma być (bo błędów żadnych nie pokazuje, w serwisie klimy też nic nie stwierdzili).

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X