Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż kierownicy

    Mam zamiar obszycia kierownicy w mojej skodzie ale tapicer kazał mi ją przywiesc i tu mam pytanie czy podczas demontażu kierownicy jest ryzyko że może wystrzelić mi poduszka i czy to dużo pracy przy wyciąganiu ?
    Ostatnio edytowany przez Tomek27911; 43567.

  • #2
    Link tak samo

    Komentarz


    • #3
      Powyższy opis zawiera w zasadzie wszystkie informacje potrzebne do demontażu kierownicy.
      Dodam od siebie dwie rzeczy:
      1. Jeżeli będziesz miał odpiętą poduszkę i włączysz zapłon, to wyskoczy ci błąd poduszki. Będziesz mógł go potem skasować tylko i wyłącznie VCDS-em. Nie powinno to mieć miejsca, bo opis wyraźnie mówi, żebyś odpiął akumulator, ale piszę informacyjnie, żebyś wiedział.
      2. Kierownica jest osadzona na wielowpuście, więc dobrze ją zdejmować gdy jest ustawiona idealnie prosto. Dzięki temu łatwo założysz ją ponownie dokładnie tak jak była i nie będziesz miał efektu przekręconej kierownicy przy jeździe na wprost.
      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Co do punktu 2, to po odkręceniu śruby mocującej kierownicę (duży torx) warto nie tyle co ustawić prosto kierownicę, co zaznaczyć cienkim pisakiem albo nabić płaskim śrubokrętem wzajemne położenie wielowpustu i kierownicy, aby potem dokładne tak samo (co do pojedynczego ząbka) założyć kierownicę.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za pomoc operacja przebiegła pozytywnie >.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X