Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Długo kręci zanim odpali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Długo kręci zanim odpali

    Witam. Zacznę od początku. Ostatnio miałem problem z centralką lpg, sama się wyłączała i włączała kiedy chciała. Sprawdziłem błędy. Okazało się że wyskoczył błąd wtryskiwaczy a że miałem drugie więc je wymieniłem. Oczywiście autokalibracja itd. Gaz chodził normalnie od tej pory. Samochód ma przyspieszenie, nie dławi się itp. Jedynie co to długo kręci zanim zapali. Dodatkowo wymieniłem świecę, palec w aparacie, wyczyściłem styki oraz wymieniłem cewkę. Dodatkowo silnik trochę skacze na wolnych obrotach tzn trzącha nim na lpg i pb jak by nie dopalał za każdym razem bo też popiarduje z wydechu.

  • #2
    Zakładając, że świece nie mają jakiś kosmicznych przerw między elektrodami, to objawy wyglądają na puszczanie gazu przez reduktor podciśnieniem do kolektora lub puszczające wtryskiwacze.

    Możesz to łatwo sprawdzić - zakręć gaz na butli, wypal go z przewodów aż do zgaśnięcia silnika i po paru godzinach (np. rano) odpal i zobaczysz, czy zapala jak zawsze, czy może "od strzała".
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Faktycznie to jednak była cały czas wina wtryskiwaczy. W jednych padła któraś cewka a na drugich właśnie ciężko palił i telapał silnikiem.

      Komentarz


      • #4
        Podepnę się jak można, miałeś takie też objawy że jak przyśpieszałeś to dioda od gazu migała a po puszczeniu gazu podczas jazdy wracało all do normy? Też mam w 1.6 AKL na postoju jakby drgał trochę na pb i lpg i myślę czy to reduktor już kończy się.

        Komentarz


        • #5
          Z centralką a raczej z gazem miałem tylko takie problemy jak pisałem wyżej. Nic więcej się nie działo. Telepanie może zależeć od wielu czynników. Podstawa to układ zapłonowy a potem można sprawdzać resztę.
          Co do mojego wątku to mam nawroty gasnacej kontrolki od lpg. Pomaga nieraz wyłączenie i włączenie silnika ale nie zawsze. Ginie mi wtedy mapa od gazu. Nieraz muszę wyjąć i włożyć bezpiecznik od sterownika lpg żeby to działało, pojawia się wtedy małe iskrzenie i nie mam pojęcia co to może być. Pewnie elektryk nieunikniony....

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X