Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wycieraczki

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wycieraczki

    Witam mam pytanko jaki typ wycieraczek opłaca się kupić bezprzegubowe (płaskie) przegubowe (tradycyjnie) czy hybrydowe.Bo przymierzam się do wymiany na nowe i zastanawiam się jakie kupić do tej pory używałem przegubowe myślę o hybrydowych miał ktos z nimi styczność i jak długo wytrzymują. Jesli taki temat był poruszany to poproszę o link do niego

  • #2
    ja miałem te w O1 i byłem mega zadowolony

    Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto? - Sklep Alcatras.pl

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      od ponad 2 lat używamy w 3 autach w rodzinie hybrydowe z Krafta wszyscy zadowoleni,bardzo dobry stosunek jakości do ceny
      Dla wszystkich forumowiczów OCP 15% rabatu w serwisie komputerowym MSC
      MSC ul. Kłodnicka 97 tel: 791-221-517

      Komentarz


      • #4
        Od dość dawna zawsze kupuję motgum'a do dwóch samochodów, z reguły szkieletowe.
        Nie widzę różnicy w praktycznym działaniu pomiędzy szkieletem, hybrydą a przegubem

        5W40 Castrol EDGE
        Punktów: 7
        Felicia FL 1.3 MPI LPG --> Octavia I FL 2.0 AZJ LPG/Focus I 1.6 LPG
        Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!

        Komentarz


        • #5
          Do trzeciego już samochodu zakupiłem wycieraczki szkieletowe Bosh z brico marche i jestem zadowolony, w poprzednim aucie wytrzymały dwa lata bez wymiany i wciąż wycieraly tak jak powinny.

          Komentarz


          • #6
            Mam w 3 autach wycieraczki bezprzegubwe (bezszkieletowe) kupione jednocześnie 3 kpl do 3 aut 2kpl Valeo 1x kpl nie pamiętam jakiej firmy ale raczej to jakiś No Name ,i jeśli chodzi o zbieranie wody z szyby są OK, natomiast trwałość 1 rok wszystkich tych wycieraczek jest moim zdaniem niedostateczna !!

            Chodzi o to, że ten pasek cieniutkiej gumy, który zgarnia z szyby wodę odkleja się. Najśmieszniejsze, że odkleja się tylko tam gdzie jest główny nacisk ramienia przykładany do pióra wycieraczki. Można by powiedzieć, że zimą po lodzie skrobały, ale jedno auto stoi praktycznie nieużywane a piórko wycieraczki odkleiło się.

            Teraz muszę wymienić piórka i mam zamiar kupić tradycyjne i sprawdzone wycieraczki czyli przegubowe

            Czy inni użytkownicy też spotkali się z takim problemem bezprzegubowych ??

            Komentarz


            • #7
              Ja z tradycyjnymi zazwyczaj miałem problem zimą, jak mokry szkielet na mrozie zamarzał zazwyczaj po mroźnej nocy i już nie przylegały do szyby dopóki się nie odmroziły, przy bezszkieletowych nie ma tego problemu.
              Sławek

              Komentarz


              • #8
                Ja auto garażuje. Troche chyba też zależy od parti na jaką się trafi. Używam boscha nawet jak są stare to chodzą cicho i widać.


                . Generalnie ok 12 lat używam płaskich wycieraczek na ramionach z golfa 4 FL.Żadne przejściówki.
                Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania do Octavi 1 . Przede wszystkim dobry dociak prawej i lewej oraz 0 hałasu. Troche odmładzają skodę.
                12 latemu dokonałem takiej zmiany ponieważ płaskie wycieraczki na przejściówkach przy opadach śniegu i mrozie powodowały zbieranie i mrazinięcie śniegu w miejscu łączenia co dalej powodowało zostawianie paska śniegu na szybie.

                nowy cSIMC od Aliego
                seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                półosie seryjne przebieg 273 tyś

                Komentarz


                • #9
                  A ja wczoraj zamówiłem Heyner Hybrid. Zobaczymy czy to coś warte....

                  Komentarz


                  • #10
                    Warte, używam w O3 i nie narzekam
                    W zestawie jest dodatkowa gumka na wymianę?
                    Jak takie jakieś kupowałem, że 1 gumka na wymianę była.
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie wiem. Zobaczymy jak dotrą.

                      Komentarz


                      • #12
                        Na razie jestem wkurzony, bo zamówienie złożyłem w poniedziałek, a dzisiaj dopiero po moim telefonie, dowiedziałem się, że może dostanę w przyszły poniedziałek bo mają problemy z kurierem. Tak więc, nie polecam sklepu Alcatras.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          kupiłem Valeo proszę o zamkniecie tematu

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X