Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Za wysoka Octavka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Za wysoka Octavka

    Witam Was!
    ​​​​​​Od niedawna jestem posiadaczem Octavii 1.8t 2002 kombi. Mój brat ma podobną, lecz jego zawiecha jest niższa, moja stoi wysoko, tu nasuwa się me pytanie, czy fabrycznie montowane były różne sprężyny, czy może są dokładane tulejki? W jaki sposób zejść te 30/35 mm?
    Pozdrawiam

  • #2
    Może masz fabryczny pakiet na bezdroża ? Chyba wtedy auto było 2cm wyższe od serii.

    Komentarz


    • #3
      Aha, a czy wiesz jakie rozwiązanie stosowano w takim pakiecie? Tzn. czy stosowano inne sprężyny, czy może tulejki dystansowe?

      Komentarz


      • #4
        [O1] Pakiet na bezdroża - Octavia Club Polska
        Tu masz trochę na ten temat.

        Komentarz


        • #5
          No nic, będe musiał sam organoleptycznie sprawdzić, czy mam tulejki Auto nie wyglądazbyt ciekawie na 17" kółkach będąc tak wysoko

          Komentarz


          • #6
            Mi taki pakiet na bezdroża na osiedlowym parkingu by się przydał, miska by spowalniacza nie pocałowała.W Cedrychu jest rysunek kolumny i tam jest tulejka w opcji.

            Komentarz


            • #7
              Octavia ma bardziej wycięte nadkole z przodu niz z tyłu i byś musiał wsadzić niższe sprężyny nq przód niż na tył. Ja będę schodził niżej jeszcze z Octavia i kupiłem podkładki pod poduszki ktore podniosą miskę 1 cm nad wozek

              Komentarz


              • #8
                Też bym się cieszył z pakietu akurat, zdejmiesz i będziesz żałował, że dziobem zaliczasz wszystko. Jak miałem OI z dieslem, to ryłem przodem bardzo często, bałem się że miskę rozwalę. Taka konstrukcja dziwna przodu.

                Komentarz


                • #9
                  Mam 17stki i fabryczną glebę, wygląda moim zdaniem bardzo fajnie, małe przerwa między oponą a nadkolem, fakt przód jest bardzo nisko a ten fakt potęguje jeszcze niższy zderzak RSa, gdy się człowiek nauczy z tym żyć, jazda nie sprawia kłopotów Chociaż gdy w asfalcie są głębokie koleiny wolę jechać "na okrak" bo już nie raz wydechem przytarłem.

                  Patrząc na mój avatar, tam jest moja Skoda w czasie zimowej eksploatacji 10 cm śniegu i RS robi za pług do odśnieżania Trzeba robić przerwy i oczyszczać lampy i odsłaniać kratki chłodnicy Ot taki urok zimą Ale z reguły drogi są odśnieżone przecież

                  Kiedyś w Mondeo MKII przeszedłem z 14stek na 16stki i mondziak wyglądał komicznie jak na szczudłach. Praktycznie samodzielna wymiana oleju bez lewarka Prawie jak Jeep

                  Komentarz


                  • #10
                    Prawda jest taka, każdy ma jak chce - ja przykładowo kilka lat temu miałem z przodu glebę przez obydwie pęknięte sprężyny, do tego amory już były tak zjeżdżone, że pływało nigdy nie zapomnę jak prawie do zera musiałem przed policjantami śpiącymi zwalniać, prześwitu wówczas miałem ok 5-6 cm.
                    W moim wypadku chciałem podnieść auto głównie też z powodu że jeżdżę na ryby w teren :P a wyższe auto w tym momencie to dodatkowy atut
                    http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                    https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X