Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nagrzewnica? Parownik?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nagrzewnica? Parownik?

    Witam.
    Chciałem zapytać czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i wie jak jemu zaradzić.
    Kilka dni temu, przestał działać mi poprawnie nawiew. Zablokował się na maksymalnym grzaniu. Samo pokrętło regulacji fizycznie działa, nic się nie blokuje. Niestety większość przypadków uruchomienia nawiewu kończy się nawiewem gorącym powietrzem. Uruchomienie klimatyzacji również nic nie zmienia, nadal bucha sam gorąc.
    Byłem w serwisie, twierdzą że uszkodzeniu uległ jakiś element przy parowniku, który odpowiada za sterowanie. Jak to określili w serwisie - wymienili mechanizm, korbkę czy co tam jest bezpośrednio za deską, ale "głębiej" nadal coś wypada, więc wymienić należy cały element i przy okazji nagrzewnice, bo ponoć widać jakieś zacieki, więc gdzieś nie do końca jest szczelna. Poniżej zdjęcie z serwisu z dokładnym opisem jak ten element się nazywa. Niestety wymiana tego elementu wiąże się ze ściągnięciem całej deski, gdzie koszt robocizny jest kilkukrotnie większy niż samej części i obawiam się rachunku w okolicach 1000 PLNów. Pacjent to Octavia 1.6 z 2001.
    skoda.jpg

  • #2
    Nie warto tego robić w serwisie. Poszukaj sprytnego mechanika. U siebie wymieniałem parownik klimy i żałuję że nie wymieniłem nagrzewnicy, chociaż wyglądała elegancko. Od tej pory to jest trzy lata nic jej nie ma. Robiłem to na podwórku z kolegą, dwa dni.
    Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

    Komentarz


    • #3
      jak sie zepniesz to i w jeden dzien mozna to ogarnać. Masz climatronic ?? Ja u siebie robiłem swego czasu swapa z manualnej na climatronic od 9:00 rano do 21:00 całość zrobiona.

      i to samemu, da sie to ogarnąć.
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

      Komentarz


      • #4
        Niestety tutaj jest zbyt dużo roboty na moje zdolności manualne, bym nie podołał, więc jestem zmuszony polegać na innych. Najmniej zawołali mi 500+części. To jest klima manulna.
        Znajomy podpowiedział mi że "aby było" można cyt. "przeciąć wąż i zamontować zawór", aby odciąć ciepłe powietrze. Czy jest to możliwe?

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X