Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PDC 4K na 8K efekt wizualny, całe auto na radiu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PDC 4K na 8K efekt wizualny, całe auto na radiu

    Witam, w aucie mam czujniki tylko z tyłu więc zapewne PDC 4K. Pytanie czy jak wymienie na PDC 8K bez zakładania czujników z przodu lub może kiedyś to wszystko będzie działało jak teraz czyli tylko czujniki tył, nie wyświetli się na desce żaden błąd i co zyskam to to, że na bolero narysuje się całe autko a nie tylko tył samochodu? Generalnie interesuje mnie tylko efekt wizualny bez utraty dotychczasowego działania. Ktoś robił coś podobnego? Ma jakieś informacje na ten temat? Oczywiście jak mam skode 1Z3 to rozumiem, że jak zmienie na 8K PDC to nie zacznie rysować mi się kombi (1Z5)?

  • #2
    Z tego co kojarzę to można to ustawić w gateway co rysuje radio


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


    • #3
      matthews a nie odpowieda za to PDC lub moze OPS. PDC chyba ogarnia czujniki (sam wprowadzialem sie w blad) a OPS (optical parking system) to chyba osobny moduł? i on mowi do radia co ma rysować. A masz może możliwość przypomnienia sobie jak to jest z tym gatewayem?

      Komentarz


      • #4
        Sterownik 8k nie zadziała bez wszystkich czujek . Ops to taka opcja Pdc i to ptaszkujesz w sterowniku oraz radiu z wyświetlaczem . Z tego co pamiętam to co ma być wyświetlane masz z automatu po canie a po przestawianiu w PDC wychodzą krzaki . W Gacie kodujesz jaki rodzaj czujek 44 czy 10 .

        Komentarz


        • #5
          patryk23 czyli jak kupie sobie sterownik 8K ale czujek z przodu miec nie bede, przycisku i glosnika drugiego? Tylko zestaw na tyl to nici z tego ze na radiu pokaze sie xaly samochod i bedzie rysowac ladnie odleglosci na tyl?

          Komentarz


          • #6
            W gateway kodujesz jakie masz auto czy kombi i jaka marka zmieniłem z kombi na liftback i na radiu zmienił się obrazek


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
              patryk23 czyli jak kupie sobie sterownik 8K ale czujek z przodu miec nie bede, przycisku i glosnika drugiego? Tylko zestaw na tyl to nici z tego ze na radiu pokaze sie xaly samochod i bedzie rysowac ladnie odleglosci na tyl?
              Dokładnie tak. Musisz dołożyć brakujące części.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                matthews gdzieś to zmieniałem ale myślałem że to było w centralnej.

                Komentarz


                • #9
                  matthews ale jak nie bede mial czujnikow jak sie juz dowiedzialem to w gateway'u moge zmienic wariant combi/hb ale nadal bedzie mi rysowac tylko tyl auta a nie cale. patryk23 a jakbym dal sam sterownik 8K, zakodował wszystko w VCDS (chyba ze sie nie da) tak jakby by byl komplet i beda bledu czujnikow, ktore fizycznie nie istnieja to nie bedzie dzialac ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie odpali bo jak nie masz podpiętych przednich czujek to masz permanentny błąd i jest tylko sygnalizacja uszkodzonego systemu.

                    Komentarz


                    • #11
                      patryk23 wszystko jasne, bo słyszałem, że będzie działać a błąd bedzie widział tylko VCDS więc będę mógł go olać. W takim razie pomysł idzie do półki z karteczką "musi byc kompletny zestaw"

                      Komentarz


                      • #12
                        To chyba trochę zależy od modułu, bo nowsze moduły PDC i PLA po wykryciu usterki czujników z przodu, potrafią "odciąć" przód i zostawić tylko działający tył. Na OPS (przynajmniej na Amundsenie z Yeti) pojawia się wykrzyknik przy przodzie. Reszta działa dalej.
                        Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                        Aktualne zużycie paliwa

                        Komentarz


                        • #13
                          nie będzie działać bez kompletnego systemu
                          cały samochodzik na wyświetlaczu sam się pojawi jak system wstanie
                          combi czy sedan robi się ustawieniem w gateway'u
                          istotne jest jaki rocznik auta i jakie radio, bo są różne możliwośi ikombinacje
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X