Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opiłki metalu w oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opiłki metalu w oleju

    Teoretycznie gdyby przez tą rurke gdzie wchodzi bagnet oleju dostały się jakies niepożądane rzeczy, chodzi mi konkretnie o opiłki metalu, to czy filtr oleju wyłapie takie coś? Miałem taką sytuacje ze musialem w mojej Octavii 1 1,6mpi zdemontowac plastikową prowadnicę miarki oleju i wiertlem 2mm zrobic w okolicy kolektora przy wtryskiwaczach gazu, jeden nawiert. Odruchowo zdmuchnalem te opiłki złożyłem wszystko do kupy i nagle zaczalem sobie wkręcać: a co jesli opiłek lub kilka wpadło przez ten otwor gdzie wchodzi plastikowa prowadnica od banetu oleju? czy filtr oleju to zatrzyma? silnik niedawno po remoncie wiec rozumiecie jaki cyrok mnie dopadł. Potem uznalem że to mało prawdopodobne żeby coś tam wlecialo ale przyznaje że czasem troche o tym myślę. Jechac do mechanika zmieniac olej i filtr, płukac silnik i miske olejowa czy jednak filtr jest po to właśnie żeby takie coś zatrzymac?

  • #2
    Nic nie powinno się stać . W smoku pompy jest sitko a olej w obieg idzie dopiero po przefiltrowaniu przez filtr olejowy . Na przyszłość takie otwory zaślepiaj szmatką .

    Komentarz


    • #3
      Korek miski zwykle ma magnes, wiec tam też powinny się opiłki i czastki metalu zaczepić.

      Jak kolega wyżej pisze, warto się przed robotą przygotować i zabezpieczyć okolice, czy to szmata czy jakąś taśmą malarską itp., a po wszystkim to zgarnąć lub przedmuchać sprężonym powietrzem.
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • #4
        Dzięki uspokoliliscie mnie, człowiek nie pomyśli a potem główkuje.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez czupakabra Zobacz wpis
          silnik niedawno po remoncie
          Swoją drogą to jakie masz teraz zalecenia do wymiany oleju? Bo może i tak warto za niedługo wymienić, jak się wszystko poukłada i podociera po tym remoncie. Kwestia, co tam było robione.
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • #6
            Komplejsowo wszystko bylo robione, a olej już raz zmieniony i śmigam na docelowym.
            uspokoiłem się że jednak jest sitko i filtr po drodze zanim olej trafi do silnika

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X