Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oil sensor workschop

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oil sensor workschop

    Hej. Piszę tu gdyż nie znalazłem odp na to hasło z wyszukiwarki.
    Problem mianowicie taki ze wyskoczył mi taki komunikat, do tego na chwilę pali się kontrolka pmaranczowa oleju i znika
    ​​Na internetach wyczytałem że w wagach np gdy swiecila inspekcja i dolewany był olek to potrafi być taki błąd?

  • #2
    Masz pełnego fisa czy wyczytałeś to z ECU silnika ?? Błąd czujnika oleju, małe ciśnienie ?? Olej w silniku masz , kiedy się to dzieje , przy odpalaniu ??

    Komentarz


    • #3
      Hej
      mam ta wersje z nie pelnymi obrazkami, czyli na górze mam ikonki a na dole ekraniku komunikaty to chyba sie nazywa Pół fis

      olej mam dolany.
      dzieje sie to przy odpalaniu, po włożeniu kluczyków i przekręceniu stacyjki w pozycje kontrolek wywala ten komunikat, po samym odpaleniu rowniez powtarza ten komunikat i dodatkowo zapala sie kontrolka pomarańczowa oleju , na chwile, poczym wyświetlacz wraca do normalnego stanu.

      ostatnio dosc dlugo wzywala mnie inspekcja- moze to cos wyjasni ?

      Komentarz


      • #4
        Dobrze byłoby podpiąć samochód pod komputer. Może to być problem z czujnikiem ciśnienia oleju albo coś innego. Olej i filtr kiedy wymieniłeś ? Uzupełnij swój profil, jakie masz silnik itp...

        Komentarz


        • #5
          uzupełniłem profil jeśli to coś pomorze,

          Komentarz


          • #6
            Witam, temat kiedyś przerabiałem i tu nie chodzi o czujnik ciśnienia oleju, inspekcje itp. A chodzi o czujnik poziomu oleju w misce. Jeśli stan oleju masz dobry to albo sam czujnik fiksuje i nadaje się do wymiany albo wiązka czujnika do przejrzenia. Trzeba by podmienić na drugi dobry czujnik ( najlepiej nowy ) i jeśli bedzie problem wracał to sprawdzić wiązkę. Innej rady nie ma.

            Komentarz


            • #7
              Cześć kolego. Jeżeli nie chce Ci się bawić w sprawdzanie kabelków , albo samego czujnika poziomu oleju to możesz wyprogramować tą opcje VCDS w zakładce licznika .
              I przy przy uruchamianiu silnika nie będzie żadnych kontrolek typy oil sensor workshop.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X