Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka drzwi zewnetrznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszczelka drzwi zewnetrznych

    IMHO Karczma Gdyńska to nie jest lokal na spot piwny...

  • #2
    Uszczelka drzwi zewnetrznych

    Witam, Octavianie wymieniał może ktoś z Was uszczelkę zewnętrzną drzwi. Mam chyba jak każdy z nas uszkodzoną od zamykania drzwi, niestety u mnie uszczelka pękła w tym miejscu i pęka dalej. uszczelka
    Czy uszczelka jest tylko klejona na taśmie czy ma jakieś haczyki lub punkty umożliwiające dokładne ponowne dopasowanie?

    zdjecie uszczelki Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Z tego co pamietam to uszczelka jest nalozona na rant blachy , wystarczy ja wciskac

      Komentarz


      • #4
        Na rant, to zakladana jest uszczelka glowna, tzw uszczelka wneki drzwi.
        Koledze lukas chodzi o uszczelke tzw. przeciwszumowa, ktora jest przyklejana do karoserii na tasmie dwustronnej.
        Normalnie powinno byc przetloczenie na blasze do bazowania uszczelki w trakcie przyklejania, ale czy jest to nie pamietam.Jezeli nie ma, to mozesz cienkim flamastrem zaznaczy linie, po ktorej biegnie uszczelka, odkleic ja, wyczyscic pozostalosc tasmy, odtluscic blache i przykleic nowa uszczelke.

        Komentarz


        • #5
          Witam

          Mam małe kłopoty, gdyż po ulewie na progach zbiera się woda, są to nieduże skupiska. Woda zbiera się na każdym progu.

          Smarowałem preparatem do uszczelek, lecz niestety nic to nie pomogło.

          Jak myślicie czy jest to wina uszczelek zewnętrznych czy wewnętrznych? A może te i te ?

          Miał ktoś podobny problem?

          pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            krzem88, Może się mylę... najwyżej ktoś mnie poprawi...
            Skupiska wody na progach to może nie tyle normalne co dopuszczalne. Uszczelki szyby nie są wstanie zapobiec na 100% przedostawaniu się wody do ich wnętrza. Dlatego na samym dole drzwi znajdują się kanały odpływowe. Myślę że właśnie stąd ta woda na progach.
            Gorzej jeżeli ślady wody są widoczne przy progu na plastikach wewnętrznych i woda dostaje się do wnętrza auta.

            Komentarz


            • #7
              Hmmm, woda jest tylko na progach, na szczęście nie dostaje się do wnętrza. Nie wiem czy tak ma być, trochę dziwna sprawa. Mam wrażenie, że kiedyś tego nie miałem w takiej ilości.

              BASTIAN001, a tobie też się tak dzieje ?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez BASTIAN001
                Gorzej jeżeli ślady wody są widoczne przy progu na plastikach wewnętrznych i woda dostaje się do wnętrza auta.
                Na progu to normalka jak napisales bo woda po szybie leci do srodka drzwi i wyplywa dolnymi otworami. Woda na Plastikach jak to okresliles moze wskazywac ze masz te otwory zatkane brudem i woda zbiera sie w drzwiach Dodatkowo jak kiedys rozbierales drzwi to wiesz ze pod tapicerka sa metalowe panele z uszczelkami po bokach. Jesli uszczelka jest wyrobiona, zle bylo skrecone itp i dodatkowo zatkane odplywy to woda gromadzi sie w drzwiach i wyplywa tam gdzie jej najlatwiej.
                Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                Obecnie -> Seicento 900+LPG
                Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                Bylo ->GOLF 3 1.8

                Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                Komentarz


                • #9
                  BASTIAN001, a tobie też się tak dzieje ?
                  Tak zdarza się w mojej O1. Na szczęście woda nie dostaję się do środka. Wydaje mi się że wpływa na to ma również to jak zaparkowane jest auto w czasie deszczu a dokładnie mam na myśli czy stoi na równym podłożu, czy jest przechylone na jedną ze stron czy też stoi pod górkę czy z górki. Jak sięgam pamięcią zdarza mi się mieć więcej wody na progu właśnie wtedy kiedy auto stoi na nierównej nawierzchni (pochylone do przodu-z górki) wtedy woda potrafi mi się zebrać na progu tak obrazowo na wysokości głośnika w przednich drzwiach.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie też się zbierała woda i jest na to sposób. Ja zrzuciłem boczki drzwi i dokładnie uszczelniłem drzwi od środka folią. Nakładasz folię na metalową część drzwi. Robisz tylko dziurki na cięgno klamki i na korbkę (chyba że masz elektrykę). U mnie woda zniknęła. Sucho jak na pustyni, a zbierała mi się na progu tak jakby w uszczelce i przelewała się na dywanik.

                    Komentarz


                    • #11
                      Bartek81, Niezaprzeczalnie tak jak piszesz jeżeli pod tapicerką drzwi jest uszkodzona folia to woda przedostaje się do środka samochodu. Tutaj jednak został poruszony problem zbierania się wody na progu.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez misza_zabrze
                        Dodatkowo jak kiedys rozbierales drzwi to wiesz ze pod tapicerka sa metalowe panele z uszczelkami po bokach.
                        nie w O1 takie cuda chyba dopiero w O2 to było.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez militarius
                          Zamieszczone przez misza_zabrze
                          Dodatkowo jak kiedys rozbierales drzwi to wiesz ze pod tapicerka sa metalowe panele z uszczelkami po bokach.
                          nie w O1 takie cuda chyba dopiero w O2 to było.
                          Zgadza się. O panelach napisał misza_zabrze użytkownik O2. U niego akurat to się zgadza ale w dziale O1 już nie...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X