Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nie uzbrajający sie alarm octavia 1U2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie uzbrajający sie alarm octavia 1U2

    Witam Was,
    mam do Was pytanie dotyczące alarmu
    posiadam Octavie 2001 rok po lift wersje elegance z fabrycznym alarmem foxa
    jakiś czas temu zaczęły się problemy z zamkiem drzwi pasażera.
    podczas mrozów nie chcą mi się w ogóle otwierać drzwi /zamek nie podnosi się do góry/
    po rozgrzaniu się wnętrza i naciśnięciu kilkukrotnie otwierania drzwi zapadka podnosi się
    zauważyłem tez ze przestała mi mrugać dioda w drzwiach kierowcy sygnalizująca zamkniecie drzwi i nie uzbraja się alarm a jego dioda świeci światłem ciągłym.
    czy brak diody i nie uzbrojenie się alarmu może być spowodowane zamkiem od strony pasażera???
    dodam ze próbowałem odpiąć akumulator ale nie dało to efektu po ponownym go podpięciu są dwa krótkie piknięcia.
    przy przyciskaniu zamykania w pilocie jest normalna sygnalizacja i zamykanie drzwi.
    z góry dzięki za pomoc.

  • #2
    Pewnie zrobiły Ci się zimne luty w zamku, albo masz popękane przewody w harmonijce między drzwiami, a słupkiem.
    Z diodą miałem tak samo i walnięty był zamek w tylnych lewych drzwiach. Rozebrałem wszystko, zlutowałem na nowo i działa, jak nowe

    Zrób prosty test, otwórz wszystkie szyby, zamknij samochód przyciskając raz kluczyk, po kolei ciągnij za wszystkie WEWNĘTRZNE klamki drzwi, jeśli żadnych drzwi nie da się otworzyć, a pasażera otworzysz, to znaczy, że jest to o czym pisałem wyżej

    Poniżej masz link z opisem, ja wylutowałem całkowicie to gniazdo do kostki (4 bolce u mnie w Octavii), oczyściłem i wlutowałem na nowo

    Turbo-diesel.pl - wymiana / naprawa zamka drzwi (mikroswitch, zimne luty) drzwi Passat B5, Golf IV, Audi A4, A6, Skoda Octavia, Fabia, Seat Leon, Toledo
    Ostatnio edytowany przez Swayze; 38260.

    Komentarz


    • #3
      hmmm powiem Ci ze ja nie mogę zostawić otwartych szyb.
      po zamknieciu zamka centralnego z pilota moje się wszystkie zamykają
      a w pasażera zamku nie otwiera mi się zamek nawet jak reszta drzwi jest otwarta wiec podejrzewam czytając Twój opis ze może to być przyczyna nie swiecenia się diody
      gorzej jest z alarmem dlaczego dioda swieci ciagle a nie uzbraja alarmu ??

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X