Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Regulacja świateł

    Witam kolegów ,
    Mam spory problem z regulacją wysokości świateł w mojej octavii . Chodzi o to że przestał działać regulator wysokości świateł . Sprawdzałem dziś bezpieczniki , sprawdzałem kostkę od regulatora , kostkę przy lampie . Nie ma napięcia na bezpieczniku . Natomiast w regulatorze prąd jest . Nie jestem elektrykiem samochodowym , zmieniłem 3 regulatory 4 silniczki . Jak dojść który to kabel zasilający idzie do bezpiecznika i skąd ?

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź lub wskazówki jak to reanimować .

  • #2
    Ciężko Tobie pomóc nie wiedząc o jaki model Skody chodzi.

    Masz dwie propozycje:
    1. pierwsza - podaj typ pojazdu ( o1, o1fl, o2, o2fl, o3, o3fl)
    2. druga - opcja to uzupełnienie profilu o dane swojego pojazdu

    Pozdrawiam



    Komentarz


    • #3
      Pod tym linkiem masz schemat elektryczny regulatora wysokości świateł do Twojego szkodnika. Regulator jest zasilany ze złącza dodatniego A3. Podświetlenie schowka pasażera jest zasilane z tej samej linii. Sprawdź czy działa. Link


      Komentarz


      • #4
        Mój szkodnik to octavka z 2003 roku, 1,9 tdi 110 hp
        Jakoś nie mogę ściągnąć tego pliku . Możecie opisać jaki kabel , gdzie jest podłączony , jak to sprawdzić ?

        Komentarz


        • #5
          Cześć.
          U mnie nie działały serwa od pozycjonowania świateł.
          Pierwsze co to rozpisałem sobie schemat lampy (w załączeniu schemat mojej lampy).
          Odłączyłem przewód trójżyłowy (czerwony, czarny, brązowy) od serwa i przy zapalonych światłach sprawdziłem czy jest tam napięcie 12v (czerwony +, brązowy -) oraz czy przy zmianie pozycji potencjometru od świateł zmienia się napięcie na przewodzie pozycjonującym - na wtyczce serwa.

          Jak widać ze schematu masa serwa jest również masą jednego ze świateł.

          Sprawdź czy u Ciebie jest podobnie, tz czy zmiana pozycji pokrętła powoduje zmianę napięcia sterowania, czy nie masz problemu z samym pokretłem, czy nie uciekł Ci + zasialania serwa lub nie masz uszkodzonego przewodu pozycji serwa.

          U mnie był problem w kostce lampy i silniczku serwa (zacinał się - szczotki).

          Pozdrawiam.
          Załączone pliki

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X