Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z czujnikiem G40

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z czujnikiem G40

    Witam, problem polega na tym że gdy dojeżdżam do krzyżówki lub gdziekolwiek wrzucę na luz to silnik mi gaśnie (skoczą obroty do 1500 i spadną do zera) ale nie zawsze. Czasami auto ma takie dni że chodzi bez zarzutu a czasami gaśnie przy każdym wrzuceniu na luz, a zdarzyło się kilka razy że zgasło w trakcie jazdy na biegu. Mam LPG ale jest bardzo dobrze wyregulowane. Dodam jeszcze że nie wkręca się powyżej 5500obr/min tylko robi odcinkę i samo schodzi do 4700. Vagcom pokazuje taki błąd:

    Address 01 -------------------------------------------------------
    Controller: 06A 906 019 F
    Component: 1.6l R4/2V SIMOS HS2257
    Coding: 04000
    Shop #: WSC 31480
    1 Błąd Zapis.:
    00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
    03-00 - No Signal

    Więcej błędów nie mam. Jest to octavia z 98r, silnik 1.6 AKL prądy na wtyczce do czujnika położenia wałka rozrządu przy włączonym zapłonie na pinach 1-3 = 5v, 2-3 = 5v. Ma też problem z odpalaniem, trzeba dłużej kręcić ale odpala za każdym razem.
    Miał ktoś podobny problem? Proszę o porady.
    Ostatnio edytowany przez o1seba; 42937.

  • #2
    Sprawdź we wtyczce idącej do czujnika czy między pinami 2-3 masz między 500-1000OHM, między 2-1, 3-1 powinna być nieskończoność. Napięcia są dobre.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdziłem i na 2-3 mam nieskończoność tak jak na pozostałych (tak jakby była przerwa na wszystkich przewodach)

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X